Не понасям обиди особено от мъжа ми

  • 7 433
  • 113
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 165
Ами говори с него, ние какво да ти кажем???? Ей недоумявам какво очаквате с такива теми. Имаш проблем с иначе чудесния си съпруг, ами реши си го с него, не в интернет. Ако не разбира проблема, решавай сама как да караш нататък. Какво изобщо очакваш да прочетеш?

# 16
  • Мнения: 1 847
С неговоте камъни по неговата градиина...следващия път  действай огледално, той те обиди и ти кажи лоша дума...не знам дали е добре д ападаш на неговото ниво, но явно от разговори няма полза..

 Сърди се цупи се, дръж се като със съквартирантка....щом обидата те наранява толкова, как с едно подмазване от негова страна преглъщаш?

Опитай отново с разговор, обясни какво те дразни, как те наранява, въпреки че казваш много пъти сте го водили този разговор, дай си някакъв срок....ако не успеете да се сработите и той да спре да се прави на велик/унижавайки те с обиди/, има просто решение...готова ли си за него?
Ако да-действай....ако не.....ще трябва да свикнеш да те обиждат...друго нормално решение не намирам.
За мен нещата са черни и бели, никакви цветове и нюанси между 2 хора, който би трябвало да се обичат и подкрепят....

# 17
  • Мнения: 1 291
Да и аз съм вкъщи, както и децата. От август по-често ще ходи в офиса. Обида има не всеки ден, а примерно веднъж седмично, но за мен това също е неприемливо. Ако бяхме отскоро щях лесно да си изнеса нещата, но в случая не е толкова лесно. Във времето си е позволявал чат пат в годината. Явно си го има заложено, просто сега зачасти като сме нон стоп заедно. Не го прави пред хора или децата. Не си представям да отвърна на обидата с обида, това вероятно ще влоши нещата.

# 18
  • София
  • Мнения: 19 253
Затова трябва да устоиш на умилкването му и да покажеш, че няма да търпиш. Не само на приказки, а и на дело. Или го иронизирай, като потвърждаваш обидите му, напр. "За да не те дразня, щом съм глупава/тъпа/смотана, излизам навън и няма да се прибера скоро".

За съжаление, опасенията как ако го обидиш, ще стане по-лошо, ти играят лоша шега. Насърчаваш го да продължава както си знае.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 995
Омръзнали сте си, а сега като сте 24/7 заедно, нещата ескалират. Не виждам как биха могли да се оправят нещата, без да втвърдите тона. Очевидно от разговори не вдява.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 325
Ако беше заявила ясно, че няма да търпиш това още при 1вия път, 2ри нямаше да има!
Това е като с 1вия шамар!

# 21
  • Мнения: 2 002
Само с разговори не става. Тя вече го е разбрала.
Имам спомени за идея от психолог(мисля, че беше Людмил Стефанов, тук в БГмама) - да го накажеш с нещо. Като прецениш да хем да е неприятно за него, хем да не прекалиш, с любов.(нещо такова беше, не го помня точно).
  Можеш да поразровиш темата му в Специалистите съветват. Но тя стана доста страници, та май е по-добре да питаш там.

# 22
  • Мнения: 1 291
Ако беше заявила ясно, че няма да търпиш това още при 1вия път, 2ри нямаше да има!
Това е като с 1вия шамар!
Май точно това се е получило.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 325
Ако беше заявила ясно, че няма да търпиш това още при 1вия път, 2ри нямаше да има!
Това е като с 1вия шамар!
Май точно това се е получило.

Хубавото е, че го осъзнаваш. И желаеш промяна. Първата крачка на всички жертви на домашно насилие, които са избягали е осъзнаването. Оттук насетне пътищата са 2 - или заравяне на главата в пясъка, или промяна.

# 24
  • Мнения: 14 894
Такива оплаквания малко ме объркват.
Почти четвърт век сте заедно, чат-пат се случвало в годината да те обиди ори скандал.
Реалността е, че много малко хора успяват абсолютно винаги да си сдържат напълно нервите, когато са под напрежение. Буквално единици.
За да си е изпускал нервите няколко пъти в годината, явно е бил наистина много, много бесен.
От друга страна с този хоум офис не знам какво очакват хората. Основните дразнители на човека са другите хора, пък били те семейството. Никой не е съвършен, всеки има дразнещи черти, някои - по много.
С всичко това не искам да кажа да мълчиш и търпиш, нито да започваш и ти да вдигаш скандали, само описвам каква е реалността извън женските списания и любовните романчета и че не е невъзможно точно ти да представляваш дразнител в някои моменти, както и да си изпускаш нервите срещу мъжа ти по някакъв свой начин.

Това, което виждам като решение, е някой от вас да спре с хоум офиса за постоянно.

И, между другото, не разбрах какво провокира обидите.

# 25
  • Мнения: 1 847
А какви са реалните обиди? Може ли просто да цитираш първата за която се сетиш.

Последна редакция: чт, 08 юли 2021, 20:58 от Olivia_FL

# 26
  • Мнения: 41 040
Хоумофисът си има и сладки страни, ама и горчиви. Явно при вас не работи, натрупва се напрежение и мъжът ти не може да се контролира в скандала. Да си намери къде да работи извън къщи.

# 27
  • Мнения: 1 291
Последната ще кажа, защото е от днес и провокира поста ми. "Идиот". И ми дойде прекалено. Седим на плажа, с децата, нещо се издрънкахме и го изстреля. Даже не беше караница или нещо голямо.  Казах му директно, че това е недопустимо. Но след умилкване се приема, че не е проблем. Явно за мене е проблема, а на него вече не му дреме. Беше във връзка, че ще купува лодка, явно му беше важно, нещо се сдърпахме, но пък да обижда. Иначе е доста интелигентен и подобни думи не му подхождат хич.

# 28
  • Мнения: 1 847
А след като ти си идиот, защо живее с теб? Попитай го.
Аз си мисля, че неговия проблем е друг, решил да си купи лодка, това си е сума с пари. Ако ти си му промърморила, че идва нова учебна година, или трябва нещо друго да се купи, може затова да се е ядосал.Това, че е изтрелял обида, не го оправдава.
Прави ми впечатление, че ти дори не разбираш за какво е скарването.
"Седим на плажа, с децата, нещо се издрънкахме и го изстреля." а дали не вадиш обидите от контекста, т.е реално да не са към теб насочени?
"трябва да си идиот да не искаш да се возиш в лодка", например има друг контекст..не те нарича реално идиот.
Предлагам ти да направиш друго. На всяка обида го питай "защото"....
Например : Аз съм идот защото......
                       Аз съм смотана защото.....

запиши си ги на лист, води си записки, извади си поуки. ..следващия път когато реши да се прави на мил си прочети отново листа!

# 29
  • Мнения: 6 159
Нещо ви се е разклатушкала лодката напоследък. Защо не го оставиш малко да си поразсъждава сам без да му се намесваш в плановете? Игнорирай го за известно време т.е. замълчи си дори да ти поиска мнението, за да видиш дали ще промени поведение. Явно е изнервен от целодневното ви съжителство заедно и сега всячески го дразниш. Но пък и хората не стават от веднъж вулгарни, винаги са си го носили .. под прикритие.

Общи условия

Активация на акаунт