Не понасям обиди особено от мъжа ми

  • 7 428
  • 113
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14 838
Е, хубава работа, разликата между човеците на работа и човека у вас се изразява в това тях да ги/него да не го обиждаш?!

# 46
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 030
На притъпени чувства се дължи. Едно време сте се обичали, уважавали, но явно той вече движи само по инерция и от време на време избива истинското му отношение. Ако сте затънали в битовизми и е изфирясала романтиката помежду ви, случват се такива неща. Опитай да не предизвикваш такива реакции, явно в спор се получава експлозията, значи пробвай да спориш по-меко, да не го ръчкаш в ребрата и малко повече такт. Не е лесно да се налучка точно какво очаква мъжът ти, но може да си спомниш как сте били едно време като сте били свежа двойка и да се замислиш дали си се променила от тогава, като характер и отношение, и дали нещо там може да се възстанови. И му кажи колко ти въздействат неговите думи, може пък да се замисли, ако още му пука за тези неща.

# 47
  • Мнения: 861
Е, хубава работа, разликата между човеците на работа и човека у вас се изразява в това тях да ги/него да не го обиждаш?!
Исках да кажа, че човек ако е ядосан, издразнен, може да избухне и да обижда, аз го правя само спрямо хора, с които работя, но не колеги, и не директно да ги обиждам в лицето, а ги коментирам. Например - тоя простак, идиот, какво направи? ( вярвай ми, работя с много такива, такава ми е работата)
Но да обиждаш половинката си е тъпо и не те прави чудесен.

# 48
  • Мнения: 1 846
Не е добра ситуацията, но се чудя винаги защо се съветва човекът пуснал пост да анализира, д атърси причина и да оправи нещата...да прави компромиси, да се сетел как било едно време...ами другия къде е...то не става само игра от 1 страна . Много тъпа ситуация верно!

# 49
  • Мнения: 22 867
Ако са в състояние да седнат и да проведат един хубав разговор, без обиди и нападки, може би ще им се изясни ситуацията и на двамата. Иначе, да, съвсем не е, меко казано, приятно да слушаш такива квалификации от любим човек.

# 50
  • Мнения: 31 648
Последната ще кажа, защото е от днес и провокира поста ми. "Идиот". И ми дойде прекалено. Седим на плажа, с децата, нещо се издрънкахме и го изстреля. Даже не беше караница или нещо голямо.  Казах му директно, че това е недопустимо. Но след умилкване се приема, че не е проблем. Явно за мене е проблема, а на него вече не му дреме. Беше във връзка, че ще купува лодка, явно му беше важно, нещо се сдърпахме, но пък да обижда. Иначе е доста интелигентен и подобни думи не му подхождат хич.

Не е интелигентен, а е простак.

# 51
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 030
Не е добра ситуацията, но се чудя винаги защо се съветва човекът пуснал пост да анализира, д атърси причина и да оправи нещата...да прави компромиси, да се сетел как било едно време...ами другия къде е...
Ами другия не пише тук и не чете, така че всякакви апели към него си остават пожелателни. То де да знаеш, де Sweat Smile  ама аз не бих разчитала на това мъжът да прочете съветите и да тръгне да ги следва. Авторката пита за съвет какво да прави тя, а не за анализ на съпруга й. Той може да е станал сприхав по много причини, то и обяснението на ситуацията е бая рехаво, но все пак мъжът явно реагира на нещо което не му е харесало. В такъв случай съпругата може да пробва или да му угоди, или да го насоли, но второто в повечето случаи само влошава ситуацията. Него вече го избива на агресия и щом я нарича "идиот" значи я счита, че му е под нивото. Та ако тя тръгне да му скача едва ли ще спечели. Но пък с мекия подход по-има шанс, защото нали все пак някога са се обичали.

# 52
  • Мнения: 6 148
Прати го тоя мъж на двуседмично рибо-спа. Залипсвайте си.
Ако някой ме затвори с моя, също 20 годишен, година и половина денонощно, вкъщи ще се трепем на почивки, а пък за епитетите ще ми е нужна тетрадка от 100 листа.

# 53
  • Мнения: 738
Тези, които обиждат на Идиот, Тъпак, Кретен и т.н. си го носят от семейството, в което са израснали и за тях обидните думи идват автоматично, без да влагат смисъл.
Аз автоматично ще му отговоря подобаващо, поне да стане скандал Simple Smile

# 54
  • Мнения: 5 271
Прави ми впечатление, че ти дори не разбираш за какво е скарването.
Или не иска да разбере.
Малко ми е трудно да повярвам в тази картинка - една перфектно точна, коректна, възпитана, разбираща , въобще много суперлативна половинка, а другата - стреля обиди за норматив. Такива работи няма в реалния живот.
Разбира си авторката, но не желае да го коментира.
По темата нямам много какво да кажа. Или си налягаш "парцалите " или тръгваш с рогата.

# 55
  • Мнения: 3 769
Мъжът е най-обикновен простак, който както вече отбелязаха е възпитан да говори по такъв начин и да го приема за нормално. Странно, че не си го забелязала в семейството му и че чак сега се проявява пред теб. Мисля, че винаги е бил такъв и му идва отвътре да обижда. Има такива хора.

Трябвало е да реагираш още първия път и да направиш огромен проблем. Дали ще е чутовен скандал, дето ще се чуе и в комшиите или ще се изнесеш три дни с децата у вашите, трябвало е да направиш нещо необичайно и неприсъщо за теб за да го стреснеш и да му покажеш, че няма да търпиш обиди.

Ти си си замълчала, с което си му дала зелена светлина да продължава. И той го прави, най-вероятно и речника с епитети ще бъде допълван и обогатяван.
На твое място бих провела разговор, макар и закъснял, бих очертала границите и при следващата обида ще се изнеса за няколко дена и ще го оставя да си пере гащите сам и да разсъждава върху езика си.
Зависи разбира се и колко ти си готова да изтърпиш. В моето семейство никой никога не е използвал епитети и обиди и аз просто не мога да говоря по такъв начин независимо колко съм ядосана. Никога не обиждам, наистина никога. Съответно не приемам мен да обиждат. Готова съм да се разделя с мъж заради подобен начин на изразяване.

# 56
  • Мнения: 1 291
В семейството му знам, че са се карали родителите помежду си, но не съм чула от тях никога подобни епитети. По-скоро в моето семейство като се карат ги чувам, също и по мой адрес.
Както казах разговор сме провеждали сериозен не един път. Реагирала съм и със скандал.
В ежедневието си не употребяваме тези думи, до тях се стига само като му прикипи. За мен идват като да ми удари шамар. Това постоянно стоене заедно не ни се е отразило добре.
Намерих много хубави съвети, ще пробвам някои от тях.

# 57
  • Мнения: 6 552
Може би след толкова години вече чувствата ви са се поизпарили и карате по инерция и търпението на мъжа е попривършило и затова при спор избива тази агресия /обидите са агресия за мен/. Не казвам, че е нормално да те обижда, даже напротив, не бива да допускаш подобно отношение към себе си, независимо от причините. Ако нещо толкова го дразни в теб, предполагам е свободен да те напусне. Проведете сериозен разговор и ей това му кажи "ако вече не ме обичаш, дразня те до толкова, че да ме обиждаш, си свободен да поискаш раздяла, но ако решиш, че искаш да продължим заедно, не ме обиждай, защото аз също съм свободна да поискам раздяла". Ако има следващ път след това изречение, събери багажа /твоя или неговия в зависмост кой трябва да се изнесе/ и ясно покажи, че подобно отношение няма да търпиш. Ако продължава, съжалявам, но аз бих го напуснала наистина. Защо да съм с някой, който толкова ми се дразни и не може да ме търпи, че да ме обижда. Хем ще освободя него от дразнителя, хем себе си от агресора.

# 58
  • Мнения: 3 769
Може също да му кажеш, че не желаеш децата ви да бъдат свидетели на подобен изказ и отношение, защото не намираш за правилно да бъдат възпитавани по такъв начин.

Ако не намериш решение, след време ще търпиш епитети и от децата си, защото ще го намират за нормално - баща им те обижда, защо да не могат и те, когато са ядосани, когато нещо им откажеш или ги накажеш.

Неприятна ситуация определено. Само наистина ми е странно, че за 20 години едва сега е започнал да се изпуска и да те нагрубява.

# 59
  • Мнения: 1 291
Никога не ме е обидил пред децата, нито пред други хора.

Общи условия

Активация на акаунт