НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 140

  • 49 891
  • 759
  •   1
Отговори
# 270
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 919
Стун, понякога лабораторните изследвания имат грешка. Аз една година се пържих като теб с продължаващи да се повишават стойности на последния час. На следващата година нямаше такова нещо. Кофтито е, че натоварване не се прави повече от веднъж в годината ( даже и по-рядко) за да провериш. Свиркай си, в добра посока вървиш.
Аз също знам, че преди изследването трябват 3 до 5 дни да се хапват 150-200 грама въглехидрати. Иначе имаше отклонение и резултатите може да са лъжовни, но не ми се рови за точното обяснение. Също така поне 12 часа преди боцкането само водичка и да се наспи човек добре, без стрес да е. Много неща влияят на инсулина, уви.

# 271
  • Мнения: 7 214
stonefaced, би ли споделила резултатите си от ЩЖ? И имала ли си по принцип проблеми с нея?

# 272
  • Мнения: 5 079
stonefaced, би ли споделила резултатите си от ЩЖ? И имала ли си по принцип проблеми с нея?

О, да, от години съм с Хашимото.
TSH - 1.08
FT3 - 3.6
FT4 - 19.26
TAT - 204
MAT - 16

# 273
  • Мнения: 7 214
фт3 е доста ниско. Винаги ли ти е било ниско или сега е паднало?
Извинявай, ако питам прекалено, просто се опитвам да разбера дали този начин на хранене влошава функцията на ЩЖ.

# 274
  • Мнения: 5 079
О, няма проблем. И за мен Хашимото в комбинация с този режим е нещо ново, та съм отворена за коментари и разсъждения. Ft3 беше по-нисък преди. 3,16 беше пролетта. Но антителата са ми паднали значително. Не са пред мен старите изследвания, но бяха хиляди стойностите. Терапията не съм променяла. Пия хормон - редувам 50 и 75 от самото начало. Знам, че има някакви конверсии, пият се т3 допълнително, но не съм се интересувала много по темата и не смея да пия просто така.

Иначе по повод предположението, че са грешни стойностите, не мисля. Като се прибрах вкъщи, на 180 Мин мерих захарта с глюкомер. Беше 7,2. На 240 мин стана 3,4 и ми беше много зле. Та са си ок резултатитвбот страна на лабораторията, но не разбирам защо става така.

# 275
  • Мнения: 1 142
Като не ядете плодове и зеленчуци при Карнивор, откъде си набавяте витамини, минерали, антиоксиданти и фибри?

# 276
  • Мнения: 2 275
За фибрите не ми и пука. Ако е за тоалетната без тях съм си супер. За витамини, минерали и т.н. на други места има повече и по-качествени. С обедняването на почвите тези предполагаеми витамини и минерали са нищожни. А, да. В онези домати, на които корените са в тръби с вода в която имало било всичко и са с неутрален вкус може и да има....нещо.

Последна редакция: пт, 24 сеп 2021, 16:25 от tania6

# 277
  • Мнения: 5 079
Като не ядете плодове и зеленчуци при Карнивор, откъде си набавяте витамини, минерали, антиоксиданти и фибри?

На практика нямам нужда от фибри - те не се усвояват, за какво са ми Grinning С тоалетната също нямам проблем.

Иначе при карнивор е много лесно да се оплескат нещата, ако се прави неграмотно. Важно е да се ядат органи, кожа, не само мускулно месо. Именно в органите има най-много ценни вещества. Както и риба и морски дарове (много са важни). Но с някои органи пък трябва да се внимава, че лесно може да се предозира, както е с черния дроб например и вит. А. Иначе дори вит. С има в телешкия черен дроб. Тук някой може да каже, че е малко, но все пак става въпрос за доста по-усвоима форма, а знаете как е иначе с промишлените витамини и усвояването. Що се отнася до антиоксидантите, аз имам особено мнение по въпроса, иначе има и някои изследвания по темата
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/14578137/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30402206/
Ясно е и двете какво казват. Вероятно в хапчетата в аптеката има повече антиоксиданти, които да вършат някаква работа, не знам. Иначе вит Е например е супер антиоксидант, него го има в жълтъка на яйцето. Вит А също има антиоксидантни свойства.
За минерали - в месото си има цинк, селен, магнезий, хром, калций, желязо... сигурно изпускам нещо.

Единствено външно си набавям електролити, защото при режим без въглехидрати водите бързо излизат от тялото. Там си правя "електролетна напитка" - купила съм си хубава, качествена сол (която уви не е 50 ст. килограма от супера) и я разтварям в газирана вода. Понякога слагам и магнезий хелат, особено след по-тежка тренировка.

# 278
  • София
  • Мнения: 1 274
...купила съм си хубава, качествена сол (която уви не е 50 ст. килограма от супера) и я разтварям в газирана вода. Понякога слагам и магнезий хелат, особено след по-тежка тренировка.
Моля те, сподели за солта! Фаствам всяка седмица по около 36-48 часа и не взимам никакви електролити, а трябва.
Споделете добър пробиотик!

# 279
  • Мнения: 5 079
Явче, аз си купувам от Зоя.
https://www.zoya.bg/category?id=1&q=%D1%81%D0%BE%D0%BB+%D0%B … 1%8F-%D0%91%D0%93
За напитката си правя микс от келтската, хималайската и морската. Ако не си карнивор, мога да ти препоръчам и един коктейл, който за мен беше много вкусен. В блендер слагаш лед, малко хубав ябълков оцет, джинджифил и сол. Смилаш го добре и става невероятно. За мен поне е много вкусно, има вкус на сок от кисело зеле.

За пробиотици не мога да кажа, защото не съм ползвала никога.

# 280
  • Пловдив
  • Мнения: 40 807
Ако може да питам...кое налага фаст от толкова часове и то всяка седмица?

# 281
  • Мнения: 2 275
Момичета, сок от кисело зеле е страхотен електролит.
За фаст или интeрвално хранене/гладуване всеки си има някакви идеи и/или причини, а и начини за прилагането му.
И не, идеята не е да "се ядат по-малко калории (каквото и да означава това нещо калория)".
За ВМНВХ ми трябваше 3 години четене и "зреене". За интервалното много по-малко време и също много четене. При това не ми беше чуждо 24 часа само на вода, веднъж седмично.
Едни търсят овладяване на инсулина, други търсят автофагия и т.н.
Споменавали сме доктор Фънг , доктор Берг, доктор Меркола и други, които обясняват кое,как и защо.
https://youtu.be/ObHO94c3aqM

Последна редакция: пт, 24 сеп 2021, 17:48 от tania6

# 282
  • София
  • Мнения: 1 274
Ако може да питам...кое налага фаст от толкова часове и то всяка седмица?
Налага го нуждата да си намалиш/запазиш теглото в настъпваща менопауза, при прегрешения през седмицата.
Не по-маловажно е и влиянието върху хормоните и стабилността на кръвната захар.
Може много да се каже - това "со кратце".

# 283
  • Мнения: 1 142
Лошото е, че този режим на хранене е трудно да се спазва до края на живота.
Ако се спазва временно, каква е ползата?

# 284
  • Мнения: 951
Какъв е проблема да се спазва до "края на живота"?За много хора това е начин на живот.

Общи условия

Активация на акаунт