Нашите цветя - обща тема 10

  • 27 447
  • 744
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 895
Sunrise, магазина е Дамасцена- намира се на ъгъла на бул. "Сан Стефано" и "Стефан Стамболов", преди беше магазин за чанти. По диагонал на Новата поща. Има много интересни цветя, от там си купих каладиум, рипсалис, папрати и други сукуленти. Мацката е много мила и прави страхотни букети и аранжировки. Като харесам някое цвете и я питам, ако има в складовете го доставя.

# 661
  • Мнения: 3 724
Много благодаря, Natt, ще е го проверявам Flowers Hibiscus

# 662
  • Мнения: 6 880
Да се оплача от себе си. Имам едни мини семпервивуми с малки бебета, които се опекоха на слънце и омекнаха. Внесох ги вътре преди седмица и ги спасявам с пръскане на вода. Оправиха се. Но до пръскалката с водата, вчера съм сложила пръскалката с препарат за миене на стъкла. И сега, без да погледна, пръснах в саксийката от препарата. Много съм зле! Пръсках после с вода и изливах, да ги промия. Дано да не ги уморя. Май ще е добре да направя и спешно пресаждане с изплакване.

# 663
  • Мнения: 10 498
Спокойно, ще оцелеят, въпреки грижите, които полагаш за тях 😝

# 664
  • Мнения: 5 364
Дано да се оправят, те са здрави кучета, понасят почти всичко. И аз бих ги пресадила. Аз затова си държа пръскалките и торовете за цветята на специално и почетно място, където нищо друго не стои. Дразнят ме малко, защото са първото нещо, което виждам като вляза в стаята, но пък така ме подсещат да поливам Grinning

# 665
  • Мнения: 6 880
хаххах, въпреки грижите  Laughing

# 666
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 035
Точно седмица от засяването на семената
1



2


3



Ще познаете ли кое сандъче е с различна пръст?
Заложих и винките. Simple Smile

# 667
  • Мнения: 14 775
Синьото? 🤔

# 668
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 035
да, второто синьо е. Simple Smile
на пипане ми се стори различно и плика си беше с различен надпис, ама нали не му се разбира.
каот и да е, пораснаха, ако нещо не се получи с точно това сандъче ще прехвърля от другото.
Simple Smile и чакам към нова година да ни прави сянка на балкончето.

# 669
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 729
Спокойно, ще оцелеят, въпреки грижите, които полагаш за тях 😝
Joy Joy разсмя ме!
Добри, какво си насадила? На пасифлора ми прилича!?

# 670
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 035
ипомеи - сини грандифлори, бели и розови. по-малките растенийца са ниски червено-бели цинии.
в едното сандъче е джоджена на любимия. изсипах го, макар да не вярвам много-мног да стане от семена, но има поникнало нещо дребно. ще го следя. Simple Smile

# 671
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Това са цветята, с които се сдобих вчера. Те са студоустойчиви без  Celosia-ta.



Oт тук купих само такова, като това с червените, големи листа. Другото ми е като салата, а това със зелените го нямаха, ще чакам да получат пак, дано улуча, че свършва бързо. Купих и ще едно зелено, но него не съм го снимала, но като ги присадя, ще ви ги покажа.

# 672
  • Мнения: 5 994
venetta много са хубави, и аз си мисля за калуна, но след последните съсипани по невнимание растения ще почакам още година.

# 673
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
venetta много са хубави, и аз си мисля за калуна, но след последните съсипани по невнимание растения ще почакам още година.

J_M_M, калуната при мен оцелява само една зима. Един единствен път оцеля една на гроба на майка и най-интересното е, че оцеля тази, която беше оцветена в лилаво. Не знам с какво ги оцветяват. Другата, която беше като тази на снимката, с естествения си цвят, някъде по средата на зимата загина. Другата, която беше при мен на терасата, на перваза на прозореца, издържа до края на пролетта, но след това и тя се пресели в цветния рай. Всички, които бяха в това сандъче накрая на пролетта изсъхнаха. Но пък цяла зима ми красяха прозореца и беше приятно да ги гледам, въпреки че навън валеше дъжд или сняг и беше студено.

Скрит текст:

# 674
  • Мнения: 5 364
Момичета, калуната в сандъче вирее лятото на сянка и с редовно поливане. На слънце изсъхва. Аз слагам сандъчето за лятото на пълна сянка под високи разлистени растения, сега точно започва да цъфти пак.

Венета, жълтото вдясно също ли е зимоустойчиво? Знаеш ли как се казва?

Общи условия

Активация на акаунт