Ромил, Рубен или Роман?

  • 6 138
  • 158
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 325
Здравейте! С мъжът ми сме изправени пред много труден избор. Очакваме момченце през октомври, което сме решили да бъде кръстено на свекъра ми Румен. Проблемът е, че аз хич ама хич не харесвам това име. Мислех между Рафаел и Росен. Мъжът ми свързва Росен с някакъв човек и не го иска, а свекърът категорично не харесвал Рафаел. Казал, ако ще го кръстим така, по-добре на моя мъж да сме го пишели.
Снощи моя мъж предложи тези три имена. И трите имат значение, нетипични са и благозвучни. Моля и за вашето мнение. Flowers Hibiscus

Последна редакция: сб, 10 юли 2021, 10:29 от bubanka

# 1
  • Мнения: 11 571
Роман.
Другите са ми страннички.
Вместо Ромил може Ромул / от Ромул и Рем/.
Леко раждане!

# 2
  • София
  • Мнения: 7 997
Защо не го кръстите просто Румен? Иначе, ако трябва да е от трите, бих избрала Роман.

# 3
  • Мнения: 22 867
И аз за Румен, съвсем нормално български име, нито е грозно, нито остаряло. От предложените - Роман, въпреки че и към него съм с резерви, не знам защо в първия момент за град Роман се сетих. Другите две не ми звучат добре. Но все пак вие сте родителите, най-добре себе си питайте, вашето дете ще носи името, моето е просто странично мнение.

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Рубен ми звучи по- добре от Робен
Роман е като роман
не е зле
и Ромул по- добре от Ромил

# 5
  • Мнения: 11 571
За Ростислав се сетих, ако не сте го обсъждали.
Радослав.

# 6
  • Мнения: 1 325
Моя е грешката в анкетата. Второто име е Рубен, а не Робен.
Радослав е хубаво име, но брат ми се казва така и ще решат, че е кръстен на него. Особени хора са, католици, държат на тези неща и си мисля, че ще стане проблем после.
В краен случай ще бъде Румен. Просто ми звучи остаряло някак.

# 7
  • Мнения: 1 591
Не се ли пише Рубен? От рубин? Не ми допада нито едно, честно казано, Роман го свързвам с руснаци.
Кръстето детето както на вас ви харесва, все пак името е първата сериозна отговорност на родителите.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Радостин? От изброените Роман, другите звучат странно.

# 9
  • Мнения: 25 695
Град Роман е кръстен на  цар Роман.
Български цар, не руски. Simple Smile

Иначе и Румен е хубаво име, не е остаряло.

# 10
  • София
  • Мнения: 8 664
Румен. Другите са ужасни.

# 11
  • Мнения: 1 245
От трите избрах Роман / среща се при католиците и е най неконфликтно според мен /.
Рубен е типично еврейско име доколкото помня.
Ромил/Ромул и подобни биха се свързвали с ромите, и няма да е добре мисля за в България.

# 12
  • Мнения: 505
От трите определено Роман.
Рафаел е много хубаво, бих избрала него. Свекърът категорично не го харесвал? Че защо изобщо го питате?

# 13
  • Мнения: 1 325
Не сме го питали. Човекът изобщо нищо не е казал даже. Свекървата е тази,която натяква нон стоп и аз и казах, че мисля за това име. Последния път в който се видяхме тя каза как бил реагирал. Той не е в България. Международен шофьор е и не сме се виждали близо 4 месеца.
Аз на първо четене харесах Ромил. Име на светец е. Но в крайна сметка не искам да се подиграват после на детето, явно наистина е странно име.

# 14
  • Мнения: 1 115
Румен и от мен. Ростислав също ми харесва.
Ако трябва да избирам от вашите - Роман.
За нетипично с Р харесвам Радул.

Общи условия

Активация на акаунт