Седмокласници 2020/2021 - Първо класиране - (12.07 - 18.07)

  • 89 180
  • 1 593
  •   1
Отговори
# 1 365
  • Мнения: 19 360

Реши да е математика с немски,защото НЕ ще и трябва после( дотук е с англ. и руски), обича математика и не и хареса,че само 3 часа ще бъде в биологическата паралелка.Лиши се от биология и химия,които ще и трябват после за мечтаната Генетика в Германия,като реши,че с допълнителните школи в НПМГ и с избираемите модули след 11 клас ще си ги набави..Ако учеше в НЕГ,щяха да и трябват дипълнителни часове био и химия и математика.В паралелка "мат с англ"- часове по биология,химия и немски.
Вече е без значение щом сте се записали, но само да вметна, че в НЕГ, в лайстунгкласе , щеше да има всичко заедно, защото профилите там са химия, биология и математика,  а за немския е излишно да споменавам.
И доколкото разбрах, математиката в лайстунг е на по-високо ниво от тази в дсд.

# 1 366
  • Мнения: 228
liani, нямаше да го докара до лайстунга в края на 8ми,а и чух,че имат трудности да намерят учител по биология за лайстунга.
Отделно тя мечтаеше само и единствено за НПМГ и го предпочете пред АК,където освободи място за някой мераклия.

# 1 367
  • Мнения: 19 360
Според мен много лоша реклама върви на НЕГ във форума. Признавам, че и аз дълги години се бях хванала на тази въдица.

# 1 368
  • София
  • Мнения: 1 731
И един въпрос към по-запознатите - дали има шанс балът в НФСГ София да падне с 11 точки?
Вчера, като ходихме да се записваме, в списъка на "нашата паралелка" имаше няколко неявили се деца и няколко, подали документи за второ класиране. Общо взето от 26 деца, записаните бяха не повече от 17-18.
Така че, желая успех!

На нас също ни искаха актовете за раждане - копие и оригинал за сверка.

# 1 369
  • София
  • Мнения: 2 676
След опит с НЕГ - ако целта е биология и химия, никога не бих избрала немската (нашата грешка преди 4 години)

# 1 370
  • Мнения: 2 014
Vox изпуснала съм те в хаоса, а може и да не си писала… Къде се записа детето?
Щастливо ли е? Весела ваканция пожелавам сега! Hug

Kally May, в темата не съм се отчитала Wink
Синът ми избра Хуманитарната гимназия в Пловдив. Аз леко побутвах за другаде, но той беше категоричен в избора си. Сега е щастлив, да. А аз се примирих, че не може само програмисти да има, ще трябват и малко юристи Stuck Out Tongue Winking Eye
Весела ваканция и на вас Hug

# 1 371
  • София
  • Мнения: 3 924
Според мен много лоша реклама върви на НЕГ във форума. Признавам, че и аз дълги години се бях хванала на тази въдица.
Моето дете беше чело темите за НЕГ и СМГ, и каза, че имало неща в НЕГ, които не й допадали. Едно от тях били някои учители.
Вчера като са ходили да подават заявление за второ класиране и се заговорили с директорката. След разговорът каза, че била много приятна жена.
Така, че колко истина има в това което се пише във форума не е ясно и да не приемаме всичко за чиста монета Simple Smile

# 1 372
  • Мнения: 4 159
Vox успех в новото училище
То всички искат да стават програмисти, щото си мислят, че е като да играеш игри, нека се отрезвят  Laughing
Аз също съм на мнение, че по-добре да не са  тясно-специализирани още от гимназията, за да имат повече възможности , и аз исках да побутна в тази посока, но никой не ме чу Smirk

# 1 373
  • Мнения: 3 184
Има ли шанс второто класиране да излезе по-рано ?! Sunglasses

# 1 374
  • Варна
  • Мнения: 203
Вчера записвам за второ класиране - гимназията по първо желание, от най-"елитните",  приета е по 2 желание, "борим" се за паралелка по 3-4 профил /да е жив и здрав тоя, който е измислил тая глупост/. И госпожата, която приема документите, ми казва - "Ама, те местата вече са заети, няма да стане!" Мдаа....Едва се въздържах да не направя лошо впечатлание, преди записването даже....
P.S. А във въпросната паралелка има деца, които са приети на 2,3 желание. И хипотетично, нищо не им пречи и да се разместят.
Така само да си споделя...
 

Ако са записани (независимо, че са по 2, 3 желание), наистина няма да има свободни места. Предполагам, че това не е така, и въпросната госпожа е искала да ви накара да се запишете. Прилагат се различни трикове от комисиите Simple Smile

# 1 375
  • София
  • Мнения: 3 297
Vox успех в новото училище
То всички искат да стават програмисти, щото си мислят, че е като да играеш игри, нека се отрезвят  Laughing
Аз също съм на мнение, че по-добре да не са  тясно-специализирани още от гимназията, за да имат повече възможности , и аз исках да побутна в тази посока, но никой не ме чу Smirk

Само дето11ти и 12ти клас учиш четири предмета по 5-6 часа, в някои случаи нежелани. Това си е чисто специализиране. Тази година сме прецакани, дори не знаем кое училище какви трети и четвърти профил ще предлага за нашите деца.

# 1 376
  • София
  • Мнения: 3 614
bravy, щом детето е мечтало за НПМГ, значе сте направили правилен избор. На големия ми син също биологията беше цел и много се колебаеше за НПМГ, но реши, че ще я учи в университета,  а е по-добре да има качествен немски и в последствие се оказа, че и с биологията е супер там. Сега следва биотехнологии в Германия и доста му е помогнало изучаването на химията, биологията и математиката в лайстунг.
Марти,  възможно е и да е приятен човек ВК, но малко хора са я виждали, а още по-малко разговаряли с нея.Stuck Out Tongue Winking Eye

# 1 377
  • Мнения: 2 070
Има ли шанс второто класиране да излезе по-рано ?! Sunglasses
според мен няма шанс по-рано да излезе.

Вчера ходихме да подаваме заявление за второ класиране. Казаха ни, че само трима не са се записали от целият клас, който е 100% мъжки. Вероятно няма да успее да се придвижи в по-желана паралелка, но нищо не ни пречи да пробваме.

# 1 378
  • Мнения: 675
Момичета аз съм от Благоевград, и моят синковец иска НХГ,от заветното място го делят 4 точки от мин.бал.Мислите ли,че може да успее във второ класиране. Защото той е приет в СОИЧЕ ,а не иска там.Даже е съгласен и за трето класиране, моля ако някой е запознат да ми отговори.

# 1 379
  • Пловдив
  • Мнения: 3 363
За НХГ съм чувала от моите приятелки в Благоевград, че нивото не е много високо в сравнение с ЕГ. Обаче информацията им е от техните ученически години. Освен това знам, че принципно вече няма голям наплив от близките градове за гимназиите в града, та може и да има шанс.

Общи условия

Активация на акаунт