Седмокласници 2020/2021 - Първо класиране - (12.07 - 18.07)

  • 88 647
  • 1 593
  •   1
Отговори
# 1 350
  • София
  • Мнения: 1 244
Момичета, извинявайте за нахлуването, макар да си ви чета. Вчера сутринта подадохме заявление за 2 класиране, положението със статуса към този момент е сон шонжмон - Незаписал се. Имам вх. номер и всичко. На телефона никой не вдига 😅 какво правим, ако не се смени до края на работния ден и съответно срок? Няма как да търча точно сега в моето работно време, за да се вместя в тяхното на място…

П.С. Свързах се, да не сме се притеснявали Simple Smile) Няма да се притеснявам.. 😎

# 1 351
  • Мнения: 51
На дилемата СМГ vs НПМГ, синът ми (и аз Simple Smile)отговори с НПМГ, записан е вече и всички сме щастливи!

# 1 352
  • Мнения: X
Вече и аз много искам на море, но ще трябва да изчакам още две седмици.

Може ли малко помощ - понеже училището ще ползват хромбуци ( да видим) се чудя трябва ли да се купуват хартиени учебници, всичко ли ще бъде в електронна среда?
Тези хромбуци по какво се различават от обикновен лаптоп ?
Извинявам се, ако въпросите ми звучат глупави

# 1 353
  • Мнения: 6 797
Поднасям искрени извинения на всички, ако със снощната дискусия съм направила темата неприятна. Определено не беше това целта ми.
Стискам палци за второ класиране на всички!
И един въпрос към по-запознатите - дали има шанс балът в НФСГ София да падне с 11 точки?

# 1 354
  • София
  • Мнения: 1 893
Ауууу, какви красоти показахте Heart Eyes Навличам банските и се мятам под пръскачките Joy

Olive, на нас ни искаха копие от акта за раждане, както и имунизационен паспорт, но в сайта на училището бяха изрично упоменати тези документи.
Гита Ог, и аз стискам палци за всички, които чакат второ класиране. С вас сме, момичета, кураж и късмет Kissing Heart

# 1 355
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 638

 Видях писмото относно документите за записване, но в някои училища има списък отвън, в който пише и акт за раждане на детето, както и имунизационен паспорт - т.е. това не е задължително и няма да откажат да ни запишат без тези документи?
Няма причина да откажат, защото не е в списъка от документи, необходим при записването. Ето какво е необходимо (мисла, че Дидева го беше пуснала по- напред):
"Съгласно чл. 72 от Наредба № 10/ 01.09.2016 г. на министъра на образованието и науката за организация на дейностите в училищното образование, класираните ученици се записват в VIII клас в съответното училище, като подават следните документи:
заявление до директора;
оригинал на свидетелство за основно образование;
оригинал на медицинско свидетелство, издадено от общопрактикуващия лекар на ученика – за кандидатстващите по специалност от професия в професионални гимназии и професионални паралелки в профилирани гимназии, обединени и средни училища, както и за профил „Спорт“."

Документите от личния лекар - за класната на 15.09 или, ако има родителска среща преди това.

# 1 356
  • Мнения: 1 801
На дилемата СМГ vs НПМГ, синът ми (и аз Simple Smile)отговори с НПМГ, записан е вече и всички сме щастливи!
Честито 💐 С английски паралелката ли? За нея и ние чакаме Heart

# 1 357
  • София
  • Мнения: 3 874
Страхотни снимки. В края на работната седмица действат много зареждащо Simple Smile
phil, ако има как идете да училището, за да разберете кога ще подадат завяленията, нищо че имате вх. номер.
Olive, на сайта на двете гимназии за които чакаме (все още не е ясно в коя ще учи), пише, че имунизационния паспорт ще трябва да се представи до 01.09.
На всички записали се, честито! Наслаждавайте се на лятото.
На всички останали, късмет Flowers Four Leaf Clover Още 3 дни останаха и след това и ние ще отдъхваме Simple Smile

# 1 358
  • Мнения: 228
Каква е драмата с немския език аз не разбрах.
Ето нагледен пример с нашата дъщеря:проспа олимпиадите и директно се записа и на 4та модула на националното състезание в НПМГ- много любима география,биология и химия за подготовка за мечтаната професия и физика.Разубеждавах я бая да го прави(в един ден са,знаете).Последните 2 предмета  не беше докосвала,с оглед подготовката за НВО.
Изкара супер резултат по география-16та от явилите се  деца,що годе добър по биология- 61точки и  да не казвам колко по физика и химия (около 40на точки ).Съответно нормално с НВО мат 96 и НВО Бел 92.5 балът и стигна за почти всичко желано,но ако го сметнете ще видите,че за част от паралелките,особено тази Био и Химия с немски щеше да е около 380т. пряко сила...До днес не знаех,че и те щяха да стигнат за лелеяната паралелка-остави я назад...
Реши да е математика с немски,защото НЕ ще и трябва после( дотук е с англ. и руски), обича математика и не и хареса,че само 3 часа ще бъде в биологическата паралелка.Лиши се от биология и химия,които ще и трябват после за мечтаната Генетика в Германия,като реши,че с допълнителните школи в НПМГ и с избираемите модули след 11 клас ще си ги набави..Ако учеше в НЕГ,щяха да и трябват дипълнителни часове био и химия и математика.В паралелка "мат с англ"- часове по биология,химия и немски.Децата са вече бая осъзнати и избират според нуждите си.
Примерът ни бе това:Балът не и достигаше само за СМГ,което по нейна си причина тя не желае от малка...а за паралелката по химия и за тази за биология и химия балът и изглеждаше по онзи начин,който кара някои умници из медиите да заключават че НПМГ не е в първата 10ка по мин.бал...Ама карай.Дъвкана тема...При все че не се е изложила на състезанията и НВО.
Така,че нас НПМГ ни спечели с всичко,което предлага и наесен с песен ще е там.Рееше се от щастие в деня на записването.

# 1 359
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Вече и аз много искам на море, но ще трябва да изчакам още две седмици.

Може ли малко помощ - понеже училището ще ползват хромбуци ( да видим) се чудя трябва ли да се купуват хартиени учебници, всичко ли ще бъде в електронна среда?
Тези хромбуци по какво се различават от обикновен лаптоп ?
Извинявам се, ако въпросите ми звучат глупави
Предполагам наесен ще има РС и всико ще ви обяснят на място. От сега Ви съветвам нищо да не купувате. От това, което знам че няма да им трябват хартиени учебници. Хромбук е със  OS Crome, създаден за работа в облака. И са по-евтини от лаптопите.
https://chromebook.bg/what-is-chromebook/
В коя паралелка ще бъде детето, ако не е тайна?

# 1 360
  • Мнения: 1 997
Olive, записах синът ми в сряда само със свидетелство за основно образование, но ме помолиха до края на седмицата да представя талон за здравословното състояние на детето към момента. В системата до няколко часа беше отразено "Записан", така че и да не им представя не вярвам да го отпишат. Днес занесе, де Wink

На всички чакащи второ класиране стискам силно палци. И после първо тук да се похвалите, че едвам ви чакам да кажа, наздраве дружина!

# 1 361
  • Мнения: 51
На дилемата СМГ vs НПМГ, синът ми (и аз Simple Smile)отговори с НПМГ, записан е вече и всички сме щастливи!
Честито 💐 С английски паралелката ли? За нея и ние чакаме Heart
Да! Успех и на вас!

# 1 362
  • София
  • Мнения: 3 612

Реши да е математика с немски,защото НЕ ще и трябва после( дотук е с англ. и руски), обича математика и не и хареса,че само 3 часа ще бъде в биологическата паралелка.Лиши се от биология и химия,които ще и трябват после за мечтаната Генетика в Германия,като реши,че с допълнителните школи в НПМГ и с избираемите модули след 11 клас ще си ги набави..Ако учеше в НЕГ,щяха да и трябват дипълнителни часове био и химия и математика.В паралелка "мат с англ"- часове по биология,химия и немски.
Вече е без значение щом сте се записали, но само да вметна, че в НЕГ, в лайстунгкласе , щеше да има всичко заедно, защото профилите там са химия, биология и математика,  а за немския е излишно да споменавам.

# 1 363
  • Мнения: 296
Вчера записвам за второ класиране - гимназията по първо желание, от най-"елитните",  приета е по 2 желание, "борим" се за паралелка по 3-4 профил /да е жив и здрав тоя, който е измислил тая глупост/. И госпожата, която приема документите, ми казва - "Ама, те местата вече са заети, няма да стане!" Мдаа....Едва се въздържах да не направя лошо впечатлание, преди записването даже....
P.S. А във въпросната паралелка има деца, които са приети на 2,3 желание. И хипотетично, нищо не им пречи и да се разместят.
Така само да си споделя...
 

# 1 364
  • София
  • Мнения: 4 903
Vox изпуснала съм те в хаоса, а може и да не си писала… Къде се записа детето?
Щастливо ли е? Весела ваканция пожелавам сега! Hug

Общи условия

Активация на акаунт