За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 32 129
  • 760
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 11 504
А трябва ли им някаква термична обработка?
Ако ги запека на тостера и направя някакъв млечно-майонезен-чеснов сос, дали ще е добре?

# 46
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 276
А трябва ли им някаква термична обработка?Ако ги запека на тостера и направя някакъв млечно-майонезен-чеснов сос, дали ще е добре?
Е става, ама в буркан обикновено са вече преготвени и съвсем меки, вкусът им също е отишъл във водата, не са идеален вариянт. Предполагам ще е по-лесно първо да отцедиш водата от буркана и след това просто да ги изтръскаш в чиния, за да не се разкашкат. Обикновено им се слага сос холандез, с яйца, търпят мазничко, става и с майонеза, лимон и черен пипер също много им тичат. Стават и за гарнитура да ги ползваш, правиш едни пържоли, дали свински или пилешки, както искаш, отстрани купчинка картофено пюренце и най-отгоре аспержите и ръсваш лимонов сок и черен пипер, както си му е реда. Или може да ги добавиш към омлет:  разбъркваш едни яйца, хвърляш в тиган с малко масълце, поръсваш отгоре сиренце, черен пипер, добавяш аспержите и слагаш капака. Ако пък си съвсем майстор-кулинар ги добавяш в киш.

# 47
  • София
  • Мнения: 11 504
Благодаря ви Flowers Hibiscus

# 48
  • Мнения: 10 413
И аз имам такива и се чудех какво да ги правя.

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 21 701
От старата тема:

 
Имам 3-4 малки домашни патладжанчета. Simple Smile Моля за идеи как да ги приготвя.
  Патладжан при мен - https://morrennaa.blogspot.com/search/label/%D0%9F%D0%B0%D1%82%D … D0%B6%D0%B0%D0%BD

# 50
  • Мнения: 3 922
Здравейте.
Реших да правя кекс, но нямам бакпулвер. Само със сода бикарбонат ще се получи ли?

# 51
  • Русе
  • Мнения: 5 225
Скрит текст:
Здравейте.
Реших да правя кекс, но нямам бакпулвер. Само със сода бикарбонат ще се получи ли?

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/07/blog-post_25.html

# 52
  • Мнения: 2 264
Здравейте.
Реших да правя кекс, но нямам бакпулвер. Само със сода бикарбонат ще се получи ли?
Аз слагам на кекса само сода, и си става всеки път.

# 53
  • Мнения: 3 922
Благодаря. А вместо ванилия някакъв друг ароматизатор да подскажете? На вилата съм и няма работещ магазин наблизо...

# 54
  • Мнения: 22 867
Здравейте.
Реших да правя кекс, но нямам бакпулвер. Само със сода бикарбонат ще се получи ли?

Може домашен бакпулвер да си направиш от 1 ч.л. сода и почти толкова лимонтозу. Обикновено го дават равни части от двете, аз слагам лъжичка с връх сода и почти равна лимонтозу.
Ако имаш лимон, кората можеш да настържеш, или от портокал. Канела също става, стига да я харесвате. И все пак зависи от кекса.

# 55
  • Мнения: 3 922
За тези неща знам, но ги нямам в момента. Намерих едно нишесте банан. Мисля от него да 4сложа малко. Ром също нямам, намерих уиски. То слага ли се на кексове? Имам и круши.

# 56
  • под тепетата
  • Мнения: 9 368
За плодово нишесте тъкмо щях да пиша, уискито ако е ароматно - може, не съм от разбирачите. За крушите не знам дали няма да разводнят и да стане глетав кексът. Шоколад също може или какао.

Последна редакция: нд, 18 юли 2021, 20:51 от bilqna_69

# 57
  • Мнения: 3 417
Кекс и без набухвател се получава идеално .
Също съм правила и с аспирин .

# 58
  • Русе
  • Мнения: 5 225
Скрит текст:
За тези неща знам, но ги нямам в момента. Намерих едно нишесте банан. Мисля от него да 4сложа малко. Ром също нямам, намерих уиски. То слага ли се на кексове? Имам и круши.

Коняк, ликьор или сироп.

# 59
  • Мнения: 4 752
На вилата индрише нямаш ли?Аз от години го отглеждам точно,  за да го ползвам вместо ванилия.

Общи условия

Активация на акаунт