Трудова борса и обезщетения - 6

  • 46 627
  • 804
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 29 407
Звъниш в работата си и казваш, че еди кога си ти изтича майчинството и ке връщаш. Мястото ти трябва да се пази. Ако на теб не ти се връща е друг въпрос.

# 796
  • Мнения: 54 464
Някой има ли желание да отвори нова тема? Че тази е на 54 страница.

# 797
  • Мнения: 12
А защо работодателя да се свързва с вас? Свършва ви отпуска, връщате се на работа...там вече ще се разбере имат ли нужда то вас и как да се разделите, ако се налага. Иначе всеки друг член от взаимно съгласие, обикновено води до по-високо обезщетение и срок на "бората".
Преди няколко месеца им се обадих, че има кой да гледа детето и мога да се върна на работа.  Те ми отговориха, че в отдела няма място за други служители и да си продължа с неплатения отпуск. За тези няколко месеца не се обадиха повече. За това според мен вече няма място във фирмата и търся начин как да се разреши проблема в моя полза.

Последна редакция: нд, 05 мар 2023, 11:56 от Svetlina_2022

# 798
  • София
  • Мнения: 8 933
А има ли човек, който е назначен да ви замества? Защото ако е така, трябва да се прекрати договорът на този човек, а вие да се върнете. А иначе най -добре за вас е да ви съкратят, но пак няма да получите кой знае какво обезщетение.

# 799
  • Мнения: 12
А има ли човек, който е назначен да ви замества? Защото ако е така, трябва да се прекрати договорът на този човек, а вие да се върнете. А иначе най -добре за вас е да ви съкратят, но пак няма да получите кой знае какво обезщетение.
Има човек на мое място, но вече е на постоянен трудов договор. Интересува ме по кой член да ме съкратят, за да е най-благоприятно за мен.

# 800
  • Мнения: 54 464
Ти си била 3 години в майчинство, като третата е неплатено. Значи базата ти за пълно обезщетение ще е много ниска, не мога да смятам сега, но според мен колкото е минималното обезщетение. Само времето може да е повече, ако успееш да се договориш, все пак. Не подписвай по взаимно съгласие, че там е 4 месеца. Да те освободят те.

# 801
  • Бургас
  • Мнения: 16 180
Заповядайте в новата тема
https://bg-mam.ma/t/1530866

# 802
  • Мнения: 12
Ти си била 3 години в майчинство, като третата е неплатено. Значи базата ти за пълно обезщетение ще е много ниска, не мога да смятам сега, но според мен колкото е минималното обезщетение. Само времето може да е повече, ако успееш да се договориш, все пак. Не подписвай по взаимно съгласие, че там е 4 месеца. Да те освободят те.
Интересува ме по кой член да ме освободят, за да бъда по-дълго време но борсата, дори и на минимално обезщетение.

# 803
  • Мнения: 10 443
Колко стаж имаш общо? То накрая може да се окаже, че все тая как те освободят...

# 804
  • Мнения: 12
Колко стаж имаш общо? То накрая може да се окаже, че все тая как те освободят...
Имам трудов стаж повече от 15 години.

Общи условия

Активация на акаунт