Непрекъсната болка в кръста

  • 1 033
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте! За пръв път пиша в тази група и много ще се радвам ако някой може да ми помогне. От около 5 месеца насам имам хронична болка в кръста - по-специално в дясната част, която на моменти отива към таза. Някъде около месец след като започна отидох да ме прегледат в спешното ( в момента не съм в България и не знаех къде другаде да отида). Та там ми взеха проба на кръв, на урина, направиха ми рентген и в крайна сметка ми казаха, че не виждат причина за болката. Малко след това отидох на гинеколог, който също ми каза, че ми няма нищо. Само че от тогава минаха няколко месеца и болката не отшумява... Скоро се прибирам в България и ще отида на невролог (поне там мисля, че трябва Rolling Eyes ) , но ако на някого му се е случвало нещо подобно и може да ми даде някакъв съвет ще бъда много благодарна.

# 1
  • Мнения: 709
Аз от миналия Октомври съм така. Веднага обаче стана ясно, че проблемът е в прешлени на гръбнака (в дясната му част), което се потвърди с MRI (ядрен резонанс мисля му казват в България?). Рентген не го показва. При мен болките бяха толкова силни, че нямаше положение на тялото, което да ме облекчаваше. Упражнения, предписани от личната, и гореща вана малко от малко помагаха. Навеждане и вдигане на тежко бяха абсолютно изключени. Имах и направравление за рехабилитация, но така и не стигнах до там (а май трябваше). Ортопедът тогава каза, че е някаква травма, и ще отшуми с времето. Сега съм по-добре, но се обажда понякога и не вярвам някога напълно да изчезне. Околните ми препоръчваха епидурална упойка, доста разпространена, но явно моето не беше толкова сериозно и докторите дори не го повдигнаха тоя въпрос. Не мога да твърдя, че е същото и при теб, просто се консултирай и с ортопед.

# 2
  • Мнения: 3
При мен болките не са силни, но са перманентни. Вие при ортопед ли ходихте за да ви изпрати на ядрено-магнитен резонанс?

Последна редакция: ср, 14 юли 2021, 13:39 от Ding.dong

# 3
  • Мнения: 709
Аз съм в САЩ и процедурата най-вероятно е различна, затова не се водете по моят опит с направления (дано се включат други със съвети от Бг). Личната лекарка ме изпрати на магнитен резонанс и едновременно с това ме прати и на ортопед, който да разчете резултата от резонанса и да назначи лечение, ако е нужно.

Последна редакция: ср, 14 юли 2021, 04:03 от Aerin

# 4
  • Мнения: 2 480
Щом снимката не е достатъчна, може КТ да се окаже достатъчен. Невроложката каза за майка КТ или ЯМР.

Някога такъв проблем като вашия ми го оправи известен чакръкчия. Лекарите мануални терапевти също се занимават с това. Но е изключително деликатно! Не би трябвало да се доверим на кого да е.

За обезболяване на кръста на мен ми помага депомедрол мускулно, но се налага еднократно веднъж на 2г. Ревматоложката ми го изписа.

# 5
  • Мнения: 3
Щом снимката не е достатъчна, може КТ да се окаже достатъчен. Невроложката каза за майка КТ или ЯМР.

Някога такъв проблем като вашия ми го оправи известен чакръкчия. Лекарите мануални терапевти също се занимават с това. Но е изключително деликатно! Не би трябвало да се доверим на кого да е.

За обезболяване на кръста на мен ми помага депомедрол мускулно, но се налага еднократно веднъж на 2г. Ревматоложката ми го изписа.

А при вас какъв се оказа проблема? Притеснявам се, че без да се знае какво ми е физиотерапевт може да ми навреди повече отколкото да ми помогне.

# 6
  • Мнения: 2 480
Листеза+спондилоза+остеофити. И дископатии като добавка. При майка е същото, но в много по-тежка форма. Препоръчаха ни и укрепващ колан за кръста. Аз го слагам понякога, а майка въобще не. И на физиотерапия сме ходили. При мен ползата е по-голяма, отколкото при майка. Но тя вече прехвърли 80г.
Минералните бани също са препоръчителни, но не всички. Например Павел баня, Овча могила, Сапарева баня.....

Последна редакция: чт, 15 юли 2021, 00:02 от vl

Общи условия

Активация на акаунт