Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА-какво се случва реално? - 12-та тема

  • 41 231
  • 762
  •   1
Отговори
# 540
  • Варна
  • Мнения: 968
Пак е относително, точно три къщи навътре може да е тихо, но някак да са пред твоята. Пак е относително и къде на пътя защото към края на Виница трафика е един, към центъра е друг. Но за мен шума е враг номер едно, всичко друго мога да понеса, само това не.
Интересно живял съм на Генералите, на уличка до Медицинския. Само дето спалнята гледаше към вътрешен двор, ама и хола не беше шумен. Просто околните сгради спираха шума и постоянния грохот от двата съседни булеварда. Обаче тия на самите булеварди не знам...сигурно страдат от някакви болести хората вече.

# 541
  • Варна
  • Мнения: 5 163
Чак пък страдане и болести... Някой може пък да се поболее от скука, страх от кучета и мечки в някоя тиха вила до горичка.

Кратко питане за местност Прибой - как стоят въпросите там с интернета, пътя зимата, обществения транспорт и евентуалната възможност за копаене на кладенец?

# 542
  • Мнения: 6
И според моите критерии за шум на 100 метра от главния път за Виница няма как да е тихо.

Тук наистина гарантирам за тишината, защото имаме приятели, които живеят там и като им ходим на гости се наслаждаваме на тишината. Има няколко малки кооперацийки между тях (комплекс Tempera Hills над Кауфланд) и главния път за Виница и те блокират всичкия шум от трафика. Изобщо не се разбира, че пътя за Виница минава на 100м.

# 543
  • Мнения: 5 539
По въпросите с тишината може да не ми повярвате, живея в Кайсиева градина и вечер се е случвало да е толкова тихо, че да чувам влаковете, че минават!

Аз пак да попитам някой известно ли му е кой ще строи на ъгъла на бул. Република и бул. Трети март . Сега е изоставен паркинг.

# 544
  • Мнения: 6
Аз пак да попитам някой известно ли му е кой ще строи на ъгъла на бул. Република и бул. Трети март . Сега е изоставен паркинг.

На строителната площадка има винили с името на фирмата - KS Line

# 545
  • Варна
  • Мнения: 24
По въпросите с тишината може да не ми повярвате, живея в Кайсиева градина и вечер се е случвало да е толкова тихо, че да чувам влаковете, че минават!

Аз пак да попитам някой известно ли му е кой ще строи на ъгъла на бул. Република и бул. Трети март . Сега е изоставен паркинг.


https://www.bulgarianproperties.bg/imoti-apartamenti/imot-76596- … ajba-v-varna.html
В ценова листа могат да се разгледат.

# 546
  • Мнения: 5 539
Благодаря, успях да намеря строителя, но естествено всичко, което е с по-добри параметри за мен е продадено Simple Smile. Продължаваме търсенето..

# 547
  • Мнения: 1 006
Имам следния въпрос - ситуацията е следната - собственика на терена, инвеститора и строителя са едно и също лице. Сградата е малко преди Акт 14, може би 2-3 месеца. Да предположим, че апартаментите в сградата са продадени на зелено, с предварителни договори. Кога строителя ще започне да ги прехвърля на купувачите  - на Акт 14, наАкт 16 или друго ? Питам за обичайната практика в подобни случаи ..

# 548
  • Мнения: 424
На акт 16 разбира се. Преди да му дадеш и последната стотинка той няма да ти го прехвърли. А ти няма да му дадеш всички пари преди акт 16.

# 549
  • Мнения: 3 877
На акт 14 ако не искат да плащат ДДС Simple Smile

# 550
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Масовата практика е  на разрешително за строеж или на акт.14.В горното мнение е обяснено защо.

# 551
  • Мнения: 424
Масовата практика е  на разрешително за строеж или на акт.14.В горното мнение е обяснено защо.
Без да съм данъчен експерт нещо куца в това което казвате. ДДСто трябва да се плати и ще се плати независимо кога. Единствените далавери са 2 възможни. Първо при продажба на един апартамент не се дължи ДДС но това е трудна схема за двойно прехвърляне и второ да се изповяда на по ниска цена което винаги може да се направи. Преди да платите цената на 100 процента строителя няма да ви го прехвърли така че ако искате платете на 100 процента на акт 14 така вие правите услуга на строителят.

# 552
  • Мнения: 3 877
Nohope, аз го казвам като човек купувал на зелено. Прехвърля ти го и още как, нали си има договор за строителство, по който ти му дължиш пари за извършена работа!
Прехвърлянето е дори малко преди акт 14, защото до тогава няма продукт, който се продава и не начисляват ДДС. Строителят не продава имоти, а труд и материали!

# 553
  • Мнения: 424
А ти като купуваш пясък не плащаш ли ДДС? Разберете хора щом има сделка има ДДС та дори и за право на строеж. Единствено възможно което няма нищо общо кога ще изповядаш е да изповядаш сделката на ниска цена. Аз лично не го препоръчвам. От много тарикатлък човек си пати и това уважаваща компания не би го направила.

# 554
  • Мнения: 3 877
Е ти верно не разбираш, че след акт 14 трябва да платиш ДДС и на имота, а не само на пясъка и тухлите.
Цената при изповядване идва от разликата данъчна оценка и пазарна цена

Общи условия

Активация на акаунт