Започна последната третина за ОКТОМВРИйската дружина! - Тема 11

  • 33 397
  • 767
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 032
Само вмятам бързо уточнение - "моят" препарат има вариант със и без омекотител.
*Аз ползвам без- най-изчистеният.
Сигурно си споменавала, но съм забравила вече. Добре ли пере петна? В началото бебетата не се цапат много освен от рефлукс и ако нещо се е разместил памперсът, но после идват петната от пюрета и някои си остават завинаги. Grinning
Ходех на два курса за бременни миналия път и двата пъти дебело подчертаха, че омекотители независимо колко еко-меко, хипоалергенни, бебешки и прочее се рекламират, са излишен алерген и дразнител за бебешката кожа и не трябва да се ползват. В перилната тема пък казват, че  вредят и на пералнята и не съм ползвала с години. Сега от време на време слагам мини количество, когато пера нашите, чаршафи, бельо и кърпи. Майка ми пък е пълната противоположност- освен омекотител, след сушене пръска и с някакъв спрей за изглаждане, който също мирише и каката веднага познава кога аз и кога баба й сме прали дрехите й. Честно казано толкова ароматизирано пране и на мен ми идва в повече, а аз преди да забременея бях заклет парфюман с голяма и силна колекция.  Head Band

Вие как сте с нервите? Аз уж съм спокоен и търпелив човек, но все повече се усещам, а и околните мИ казват, че много съм взела да избухвам и да се паля за маловажни неща. Тъжно ми е, че така ги тормозя, а и каката често си отнася караницата...не, че не ми дава солидни поводи, но сякаш преди по-лесно махвах с ръка и броях, за да не й се скарам.

Последна редакция: сб, 17 юли 2021, 13:48 от ina-mina

# 76
  • София
  • Мнения: 1 374
ina-mina, с петната е 50/50..
Има петна, които съм смятала за вечни и се е справил... И обратното- някои не толкова фрапантни са оставали.

Скоро взех един Фрош за петна - пръскаш само петното и после переш нормално.
(Но забравям да го ползвам Joy)

# 77
  • Мнения: 1 266
Аз с петната от пюрета се справям само с този Spot на българска фирма Perilis. Много е достъпен, което му е още един плюс, между 2.5 и 3лв. го намирам почти навсякъде. Действа особено за червени петни, ягоди, боровинки, домат и даже лютеница съм успявал да махна и то домашна. Дори червено вино. Слагам на петното и след малко го разтърквам хубаво със студена вода, след това през пералнята. Почти 95% от петната се изпират, а имам две цапащи се деца и един татко, който най-редовно се капе с мазнотии 😂 Другото, което ползвам за бели дрехи обаче е един обезмаслител с белина, който е италиански Chanteclaire.

# 78
  • Мнения: 17
Здравейте момичета. Включвам се с въпрос. От няколко дни забелязвам, че ако се надигна в легнало положение ми се получава едно като хълмче в горната част на корема (над пъпа, посредата), страничните мускули се стягат, но там сякаш няма мускул та от това, което прочетах ми прилича на диастаза. На някоя мама да и се е случвало на толкова ранен етап и имате ли идея коригира ли се след раждането? До сега смятах, че по-скоро след раждането се получава.

# 79
  • Мнения: 1 266
Може да е от позата на бебето, може и да е диадтаза, също и херния. Моя приятелка получи пъпна херния при бременността. При всички положения всичко се оправя и не е нещо опасно за бебето и теб. Тя се оперира след това и даже коремът и стана много добре, така че не се притеснявай. Знам, че не е ок ако започне да променя цвят или е болезнено, но ти се наблюдавай и ако те притеснява много се консултирай с док. 🍀

# 80
  • Мнения: 1 114
Мисля, че диастазата може да се установи след раждането. Нещо друго е, консултирай се с АГ-то.

# 81
  • Мнения: 227
Здравейте и от мен Simple Smile !
Бихте ли ми препоръчали педиатър в град София. Звънях на сумати педиатри и всички ми отказват, никой не приема нови пациенти. Sad

# 82
  • Мнения: 452
И аз имам същото хълмче , гледам да се изправям по следния начин :от легнало към странично , а не директно от легнало . И с предната бременност ми ставаше така , после се оправи
Относно прането , момичета този сано максима съм влюбена в него . Търсих да си го купя по нета в Дания , сега съм поръчала на бг магазин да ми докара , часам го от 3 седмици , не че нямаме тук прахове и омекотители , просто съм влюбена в миризмата на саното , имам дрехи които са прибирани и 1 година по късно миришат. Heart Eyes

Последна редакция: сб, 17 юли 2021, 17:45 от Viala

# 83
  • Мнения: 938
Здравейте и от мен Simple Smile !
Бихте ли ми препоръчали педиатър в град София. Звънях на сумати педиатри и всички ми отказват, никой не приема нови пациенти. Sad
И аз срещам същия проблем :/ В кой район на града си?

# 84
  • Мнения: 10
Здравейте, включвам се да кажа, че матраците на Магнифлекс са намалени с 20% в Айко Simple Smile Ако някой иска да се възползва 🙂

# 85
  • омъжена
  • Мнения: 589
Здравейте момичета. Включвам се с въпрос. От няколко дни забелязвам, че ако се надигна в легнало положение ми се получава едно като хълмче в горната част на корема (над пъпа, посредата), страничните мускули се стягат, но там сякаш няма мускул та от това, което прочетах ми прилича на диастаза. На някоя мама да и се е случвало на толкова ранен етап и имате ли идея коригира ли се след раждането? До сега смятах, че по-скоро след раждането се получава.
си честито. Не е опасно спокойно на теб и бебето нищо няма да ти стане ,но аз получих това с първата бременност и сега е още по видимо вече. Скъсан коремна стена се казва,но питай и лекаря ти де. Все пак може и да греша . Но при мен е абсолютно същото или е истъняла или скъсана. Спокойно прави се лека операция и се оправя,но пак казвам не съм лекът попитай си АГ.

# 86
  • Мнения: 2 032
Момичета, като чета вашите бебоци са доста активни, а аз съм на прага на 26 г.с. и моят господин почти не ми се обажда. От седмица насам, ако в деня два-три пъти го усетя и то лекичко, се радвам, но започвам да се чудя дали имам повод за притеснения. Вече не е така малък и не му е чак толкова широко, а пък аз не съм качила твърде много килограми, ако това изобщо влияе. Скоро съм на преглед и ще питам дали е нормално. Знам, че всяко бебче е индивидуално, но като знам какви ги вършеше каката.... Когато го усетя, е ниско долу, което ме навежда на мисълта, че все още не се е обърнал с главичката в правилната посока и допускам, че е с гръб към коремната стена и сигурно затова слабо го усещам. Rolling Eyes

# 87
  • София
  • Мнения: 4 749
Моето не ме оставя да спя
От 22 до 00ч спи и не е активно и после като започне до към 4 часа толкова мърда че немога да заспя отново
Теб кой лекар те следи?

# 88
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 304
Stanislava116,
При изправяне от легнало положение се завърташ първо странично и с ръка си помагай да се изправиш. Внимавай да не си прецакаш коремните мускули.

# 89
  • Мнения: 1 844
Момичета, като чета вашите бебоци са доста активни, а аз съм на прага на 26 г.с. и моят господин почти не ми се обажда. От седмица насам, ако в деня два-три пъти го усетя и то лекичко, се радвам, но започвам да се чудя дали имам повод за притеснения. Вече не е така малък и не му е чак толкова широко, а пък аз не съм качила твърде много килограми, ако това изобщо влияе. Скоро съм на преглед и ще питам дали е нормално. Знам, че всяко бебче е индивидуално, но като знам какви ги вършеше каката.... Когато го усетя, е ниско долу, което ме навежда на мисълта, че все още не се е обърнал с главичката в правилната посока и допускам, че е с гръб към коремната стена и сигурно затова слабо го усещам. Rolling Eyes
Аз съм в 28гс и до преди 2 седмици и аз едвам едвам го усещах. От скоро започна да се усеща повече, но пак е на дни. Усещам кога е седалищно и когато е така по 1-2 дни не усещам почти нищо, когато се обърне го усещам доста ясно. Отделно
че съм с предна плацента, понякога и тя допринася сигурно.  Така, че не се притеснявай, скоро ще порасне още и ще се усеща повече.

Общи условия

Активация на акаунт