Обзавеждане на маломерен двустаен

  • 4 927
  • 144
  •   1
Отговори
# 15
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 251
Душът не пречи да си е до вратата, ще му се сложи една завеска да не пръска.

# 16
  • Мнения: 46
И място за съхранение също не мога да измисля. Евентуално под спалните, но имах спалня по поръчка с механизъм и отдолу всичко  беше в мухъл, та съм малко на кантар.

В ИКЕА и Виденов има спални с чекмеджета отдолу. Не мухлясват така, както механизмите. От Виденов не мога да препоръчам, защото е много нестабилно Simple Smile

За апартамента под наем не мисля, че е необходимо много място за съхранение. Един двукрилен гардероб в спалнята, шкафче за телевизор в дневната и няколко лавици по стените. Горните шкафове на кухните ги направете до тавана.

При мен сложих алуминиева врата за баня, от фирма за дограма, за да не се раздува, защото се мокри от душа.


Маса с 4 стола за сам човек, както споменаха в темата е много. Аз имам разтегателна маса 80x80 cm (80x160cm), 2 нормални стола, 2 сгъваеми стола и две сгъваеми табуретки, ама така и така не каня много хора.

За дневна 13 кв изобщо не мисля, че е удачно трапезарна маса. Става въпрос за апартамента под наем. По-скоро ъглов диван и от масичките с повдигащ механизъм за повдигане на плота, които от холна стават на трапезна. И все пак 2 стола за по-удобно.

Последна редакция: пт, 16 юли 2021, 16:48 от yuria

# 17
  • Мнения: 9 887
А има и решетки за отвори, за да се проветряват чекмеджетата и да излиза влагата

# 18
  • Мнения: 14 929
Не знам как решихте, че този двустаен ще го обитава само един човек.

Предвидете повече пространство за съхранение. Не знам защо толкова хора си мислят, че като е под наем, е едва ли не само да спиш и багажът ти се събира в чанта от Билла, краен случай сак и половина. Минала съм през няколко маломерни квартири - гарсониери и една боксониера, абсолютно никъде не беше действително помислено къде наемател ще си държи нещата.
Двукрил гардероб не стига за сам човек.

# 19
  • Мнения: 46
Аз съм била под наем, обаче по-големия багаж ми е бил при родителите, затова не ми е трябвало много място за съхранение. -Narcissa- мерси за другата гледна точка.


След като апартаментите са в строеж, може ли да преместите вратите? Например такова разположение за апартамента под наем, с холна маса с повдигащ механизъм, плочки на антрето и кухненския бокс с ламинат в дневната.:

# 20
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Вместо кръгла маса, с 4 стола, може да оползотворите пространството. Под нивото на первази на прозорците сложете красив кухненски плот, без шкафове. Ще го използвате като маса. Под нивото му прибирате столовете.

# 21
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 251
Имам спалня с чекмеджета и няма никакъв мухъл. А наемателят може и сам да живее, но не значи че няма да си покани приятели някой ден, гадже там нещо, няма да е все един сам. Четирите стола са и за да дават илюзията, че апартаментът не е дупка за един мишок Wink След като ще се слагат претенциозни неща като миялна, поне всичко да е в тон. Хората или търсят удобства или са аскети, в случая се прави апартамент за хора търсещи удобства. Цената е според клиента. Под телевизора може да се сложи шкаф някакъв половинка, самата холна масичка също може да е от тип с отделения за съхранение. Важното е като имаш нещо за слагане да има къде да се скрие, а не всичко да стои отгоре и на видно или на пода в спалнята.

# 22
  • Мнения: 9 694
Абе и един човек да е, освен ако не е някакъв минималист, си трябва място за съхранение.

# 23
  • Мнения: 10 555
Обзаведете го сякаш вие ще го ползвате. Трябва да е удобен за да бъде предпочетен инак защо хората да си дават парите за наем.
Не трябва да се подхожда, че щом ще в под наем едва ли не всичков мине.

# 24
  • Мнения: 14 929
Тара, а мислили ли сте да наемете интериорен дизайнер?
Ако ще правите мебели по поръчка, един дизайнер може да даде доста идеи.

# 25
  • Мнения: 738
Ето и от мен една идея, с плитък гардероб в антрето, на гърба му с витрина за трапезарията.
Кухнята е удължена, завършва с хладилник. Телевизора на чупещо рамо на стената.

# 26
  • София
  • Мнения: 351
Благодаря! Много полезни мнения и различни гледни точки. За дизайнер не мисля че ще ни стигнат силите. Апартаментите ще се издават с врати, настилки и готова баня. Предполагам с най-евтините материали и може би ще доплатим, ако не искаме най-нисък клас.  Оттам нататък ще разполагаме с около 30К лева за двата апартамента и едва ли ще можем да ги завършим както ни се иска. От друга страна бихме искали доколкото е възможно да бъде удобно и за под наем и другият.

# 27
  • Мнения: 14 929
30к за два апартамента, от които един за детето - няма да станат и двата с поръчкови мебели.
Мисля, че ще е добра идея супер изчистен гардероб от край до край на мястото на дивана в кривия апартамент - хем има доста място за съхранение, хем стои като стена, когато е затворен - нещо от сорта https://st.hzcdn.com/simgs/pictures/bedrooms/midcentury-modern-2 … 393-1-c0b687b.jpg.
Съдомиялна не е жизнено необходима, но ще е добре да има пералня със сушилня, тъй като балкончето е супер мъничко.

# 28
  • Мнения: 10 555
4-ка котлони не са нужни въобще според мен. Ние сме семейство, аз готвя всяка вечер и котлоните ни са двойка. Случвало се е единични случаи да сложа и на двата котлона да варя нещо.

# 29
  • Мнения: 46
Точно, и аз готвя, но никога не съм ползвала повече от два котлона едновременно.

На мен ми излезе 15 к обзавеждане на двустаен с по-бюджетни мебели - от Виденов, Юск, Икеа, модулна кухня ИРИМ с мдф вратички, включително ламинат, корнизи, пердета, нови интериорни врати, пребоядисване, нов климатик.  Не съм сменяла само плочките в банята и плочките в коридора и кухненския бокс.

От тези общо 15 хиляди - кухнята ми излезе 4 к с уредите, Горенье - фурна, двойка котлони, абсорбатор, съдомиялна, микровълнова, хладилник Либхер, мивка Фат. Сами монтирахме модулната кухня.

Направих го по-бюджетно, защото уж щеше да е за под наем, ама така се случи, че си живея тук и е удобно. Само от спалнята Виденов не съм доволна.

Последна редакция: сб, 17 юли 2021, 02:06 от yuria

Общи условия

Активация на акаунт