Обзавеждане на маломерен двустаен

  • 4 902
  • 144
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 14 844
А ако свиеш дивана до две седалки и завъртиш портмантото да е с гръб към стената? И островът да е както си сложила масата в средния апартамент - хладилник и перпендикулярно късо островче с два стола? Може да е без вратички, за да достъпват лесно частта до хладилника.

# 46
  • София
  • Мнения: 8 280
Ето и друг вариант, но включва промяна в стените/врати (едно до друго са предложението и съществуващото):
Скрит текст:


има си всичко, шкафове за коридорите, всички ел. уреди. съобразих и мащаба.
пералните са съобразени с ВиК, в случай че решите да инвестиране в комбиниран уред, имайте предвид че вече на пазара има и слим модел.

# 47
  • София
  • Мнения: 351
Да, така се получават нещата. Благодаря! Въпросът е дали строителите ще се навият на тези промени преди акт 16.

# 48
  • Мнения: 13 188
Масата е много хубаво да е подвижна и да си има 4 крака. Така може да се премества и до прозореца и до дивана, и близо до кухнята да се ползва при готвене като плот.
Съдове за индукционен котлон не е задължитебно да са скъпи. Всички, които ловят магнит стават. А е изключително бързо и удобно.
Такива пускат две на цената на една често http://domashni-potrebi.com/%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B6%D0%B5 … 0%B5-7%D0%BB.-450

https://www.emag.bg/tendzheri/filter/iztochnik-na-toplina-f7126, … kcija-v-3769359/c

Миялната пести вода и ток, ако нямате ТЕЦ. Най-вече време, труд, разширени вени и нерви. Не бих наела апартамент без миялна, дори да е за лятната отпуска даже.

# 49
  • Мнения: 10 503
Стигнах до нещо такова

Като вляво от мивката е миална, отгоре фурна 45 см. и след това хладилник с фризер. Това до дивана е нещо като портманто, а спалнята с надстройка и склад. Но пък така няма никакво място за съхранение, освен шкафа под котлоните. Другият вариант е колона, в която да е печката, без миална.

Може котлона да е върху пералнята, на другото място отдолу да е миялнята, а на второ ниво вградена фурна и по този начин ще ти се освободи място. Нашите котлони са върху един шкаф по-тесен в който държим вилици и лъжици мисля, че е 45 см. Фурната ни е вградена върху миялнята на второ ниво. Естествено вдигнали сме целия кухненски плот на височина с крачета още около 6-8 см и на мен ми е удобно.



Остава място за съхранение под мивката и цял един шкаф, отгоре ще е плот, защото почти нямате плотове.
Може би няма да е много удобна, но ще има всичко в нея.

Последна редакция: нд, 18 юли 2021, 13:49 от blackcat6

# 50
  • Мнения: 13 188
А нали и горни шкафове ще има. Може след хладилника до телевизора да има общ непрекъснат шкаф, чак до прозореца, с височина на плота и да има част от него в чекмеджета.

# 51
  • София
  • Мнения: 351
Колоните мисля няма да станат върху миалната. Отдолу трябва да е шкаф, защото и под тях се нагрява. При мен под колоните е чекмедже за подправки и бурканчетата се нагряват. Но не знам де, може грешката да е в моя телевизор, нещо при монтажа да не е наред. А ако пералнята отиде в спалнята на кривия и до банята на другия, както предложи desem се освобождава място в кухнята.

Последна редакция: нд, 18 юли 2021, 15:06 от ta-ra

# 52
  • Мнения: 14 844
Под колона имаме предвид високите шкафове, нали?
Пералня в спалня не. Чак толкоз малък не е този апартамент.
П.п. това място между мивка и котлони, точно в ъгъла, никак ли не може да се оползотвори?

# 53
  • София
  • Мнения: 8 280
Да, така се получават нещата. Благодаря! Въпросът е дали строителите ще се навият на тези промени преди акт 16.

Минималното което може допълнително даде направи е да преместите стената на банята на вътре в единия апартамент и врата в другия.
Удължението на стената на при кухнята на втория може и да не изграждате, но ако я направите ще се скрие кухнята от входа.
Не е задължително да е изградено с тухли.
При нас местенето на стена го направиха с гипсокартон (сложиха по два пласта от всяка страна, пожаро устойчив, при вас към банята трябва да е вкагоустойчив) става бързо защото няма съхнене).

Скрит текст:

Тук се вижда промяната: дъгата в червено е формата на старата стена, изправихме я като я преместихме към хола, така в стаята се получи ниша за вграден гардероб. Размерът на новите стени е 2+2 м.

# 54
  • Мнения: 10 503
Може да си продължи секцията където е ТВ от ляво и дясно по един шкаф и ще е добре. При сестра ми е така хубаво направено и изглежда някак завършено, но им е по поръчка всичко. Мястото добре усвоено и най-вече функционално.

Нашите котлони не съм забелязала да нагряват. Ако не забравя, когато готвя ще проверя дали нагряват.

# 55
  • София
  • Мнения: 351
Вчера говорих със строителите и промените които предложи Desem са възможни. Имам десетина дни да взема окончателно решение. Все още се чудя за спалнята. Ако преместя вратата спалнята трябва да е 140 см. и няма място за нощни шкафчета, ако остане на първоначалното място( на кривата стена) не знам как ще стой надстройката. За кухнята мисля вдясно от вратата да е колона с вградена фурна и място за съхранение. След това миална и върху нея хладилник вградени, мивка, плот 60 см и котлони четворка.Иска ми се кухнята да е пълноценна и удобна. Само пералнята не знам дали е добра идея да е в спалнята или в шкафа вляво от входната врата.

# 56
  • Мнения: 14 844
Недей в спалнята - на всичките пари, които си дала, да сложиш пералня в спалнята е абсурдно и оставя кофти послание за отбиване на номера и евтин чалъм.
Пералнята купена ли е вече? Дали в банята до вратата няма да пасне една пералня с горно зареждане?
Пространството между колоната и хладилника празно ли остава?
Сетих се, че съдомиялната може да е под мивката, а хладилникът на нейно място. Така плотът се увеличава.

# 57
  • София
  • Мнения: 351
Тъй като балконът е изключително малък се налага пералнята да е комбинирана със сушилня. В ъгъла е комин, а под мивката мисля че би се събрала само съдомиална кубче и поради размера си не знам доколко би била функционална. Още сме пред акт 14 и нищо не е купено, но ако ще има някакви промени трябва да реша до десетина дни.

# 58
  • Мнения: 738
а не става ли плитка пералня/по-плитка от 60 см/ до мивката в банята, до вратата?

# 59
  • Мнения: 14 844
Съдомиялна кубче според мен е нормална за домакинство от 1-2 души, затова го предложих.

Общи условия

Активация на акаунт