Вътрематочна златна спирала

  • 1 635
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Не откривам скорошни теми. Нито такива за златните спирали. Блазни ме, защото не искам повече деца, а и четох че златните имат и по-меки кончета.
Страх ме е от обилен цикъл и че ще направя грешка и е вредно за шийката.
Хапчета категорично не.
Моля мами, споделете мнение за тези спирали и доволни ли сте. Ще съм много благодарна.

Последна редакция: нд, 29 авг 2021, 13:17 от Анонимен

# 1
  • Мнения: 2 502
Моята е платинена, от 15 години ползвам този контрацептив и нямам оплаквания, но цикълът наистина е по-обилен.

# 2
  • Мнения: 4 808
Преди години когато щях да слагам за втори път спирала, гинекологът ми каза, че при доста жени организмът ги отхвърля и не ме съветва. Ама оттогава мина доста време. Три спирали съм сменила, два пъти бях с Coper T и съм най-доволна. Какво значение има конецът, той изобщо не се усеща. Почти винаги при спирала цикълът е по-обилен и по-продължителен. Но аз от няколко години вече не съм със спирала и може пък нещата да са се променили.

# 3
  • Мнения: X
Благодаря за отговорите.
На някои спирали кончето и твърдо и това дразни повече шийката. Важно е, защото тя не бива да се дразни. Особено ако жени са имали ранички. Това съм чувала.

# 4
  • Мнения: 40 752
Ако искаш само символично кървене, а не по-обилно, както е обичайно за спиралите, пробвай Мирена.

# 5
  • Мнения: 4 808
Благодаря за отговорите.
На някои спирали кончето и твърдо и това дразни повече шийката. Важно е, защото тя не бива да се дразни. Особено ако жени са имали ранички. Това съм чувала.
Аз имах раничка, която обгориха, преди да сложа спирала. Изобщо не съм усещала конеца.

# 6
  • Мнения: 2 502
Ако искаш само символично кървене, а не по-обилно, както е обичайно за спиралите, пробвай Мирена.

Доколкото знам тази Мирена не се слага на когото и да било когато и да било.

# 7
  • Мнения: 40 752
Ако искаш само символично кървене, а не по-обилно, както е обичайно за спиралите, пробвай Мирена.

Доколкото знам тази Мирена не се слага на когото и да било когато и да било.

Нямам такъв спомен. Все едно, не вреди да се пита, защото си струва.

# 8
  • софия
  • Мнения: 149
Мирена е хормонална спирала, която се поставя при проблем с хормоните, а не с цел да не се забременее! Доктор най-добре би преценил от каква спирала имате нужда.

# 9
  • Мнения: 2 502
Мирена е хормонална спирала, която се поставя при проблем с хормоните, а не с цел да не се забременее! Доктор най-добре би преценил от каква спирала имате нужда.

Абсолютно това имах предвид.
Знам го от гинеколога си.

# 10
  • Мнения: 40 752
Мирена е хормонална спирала, която се поставя при проблем с хормоните, а не с цел да не се забременее! Доктор най-добре би преценил от каква спирала имате нужда.

Изобщо не е вярно. Мирена е с локален хормон и не действа на тялото, затова не помага за проблеми с хормоните и си е точно против забременяване, евентуално против оплаквания на локално ниво. Все пак ако не беше препоръчана от лекар нямаше да знам, че съществува, а и за хора с такива проблеми изписват хапчета, не Мирена. Ама то ето какво пише в листовката:

Цитат
Мирена се използва за:

    - Контрацепция (предпазване от бременност);
    - Идиопатична менорагия (обилно менструално кървене);
    - Предпазване от хиперплазия на ендометриума (прекомерно разрастване на вътрешния слой на матката)
      по време на естроген-заместителна терапия.

# 11
  • Мнения: 2 472
Мирена е съвременна спирала.  Тези, които не знаят за нея е добре да се осведомят, защото това  е най- предпочитаният продукт в нашето време. Не се тровите с хормонални хапчета по схема, не страдате от обилен цикъл, а напротив. Единственото условие е, че се поставя на вече раждала жена. Ще се родите с нея, повярвайте ми! Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 502
Мирена е съвременна спирала.  Тези, които не знаят за нея е добре да се осведомят, защото това  е най- предпочитаният продукт в нашето време. Не се тровите с хормонални хапчета по схема, не страдате от обилен цикъл, а напротив. Единственото условие е, че се поставя на вече раждала жена. Ще се родите с нея, повярвайте ми! Simple Smile

Какво означава "не се тровите с хормонални хапчета". Не ми се налага да пия хормонални хапчета, по тази причина най-вероятно гинекологът не ми е предложил Мирена. Примерно. Точно затова казах в началото, че не се слага на когото и да било. Дамата, която пусна темата не е уточнила дали й се налага да пие хормони.
Няма нужда ние да сме осведомени, достатъчно е АГ-то да е в час.

# 13
  • Мнения: 40 752
Под тровене с хапчета съфорумката имаше предвид противозачатъчни таблетки като често предпочитано решение. Спиралата по принцип е най-удобното средство за контрацепция за стабилни двойки.
- не намалява удоволствието като презервативите.
- не е нужно да се планира да ти е под ръка като презервативите и не се къса.
- не намалява удоволствието като прекъснат акт, а е и много по-сигурна.
- не "трови" тялото с хормони като хапчетата, а и не трябва да се пие под час, няма риск да забравиш, не се влияе от пушене и някои лекарства, които да елиминират контрацептивния ефект.

От спиралата обаче мензисът става доста обилен. Е, точно И този недостатък елиминира Мирена. На мен поне ми харесва да имам само някакво зацапване, вместо да тека като чешма. Но всеки с вкуса си. Твоята гинеколожка може да не ти я е препоръчала по кой знае какви причини, но не пречи да прочетете в нета какво пише. А ако не искате - ми не е задължително Simple Smile

П.П. Мирена не е за лечение на хормонални проблеми и не се препоръчва вместо хапчета за такива. Това е много удобен метод за контрацепция.

# 14
  • Мнения: X
Бях при гинеколога, при който и родих. Вбеси се и ни се скара и каза да правим второ бебе кави били тия спирали.. иначе по-лесно било една обикновена да ми сложи.
Беше неловко и си тръгнахме.
Бях после при друга... онколог гинеколог ми каза ккаво ти пука прави си без като стане ще го махнем....

Затова вашето мнение ми е много важно и се надявам на съвети.

Общи условия

Активация на акаунт