Обмяна на чуждестранна валута за Евро

  • 1 489
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 862
Здравейте,
не съм сигурна дали въпросът ми е за тук, но бих искала да попитам, къде в София може чуждестранна валута да се обмени за Евро?
Предварително благодаря!

# 1
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Странен въпрос... Къде в София може да се обмени валута? Толкова много места има и банки, че едва ли може да ги изброим.
Е... Освен ако не се обменят венецуелски боливари или метикали от Мозамбик. Ако парите са много и за курса може да се договаряте.

# 2
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
Тавекс

# 3
  • Мнения: 40 822
Само дето по принцип не е много изгодно, защото на повечето места минават през левове. Тоест обръщат валутата в лева и после в евро. не знам дали някъде го правят директно. Но пък от друга страна банките имат много малък марж при обръщане на лева в евро, та да го направиш в банка през лева накрая може да се окаже и по-изгодно, отколкото в чейндж бюро, което предлага директно обръщане.

# 4
  • София
  • Мнения: 862
Благодаря! А знаете ли през коя банка може, защото ми казаха, че всички банки и бюра сами си преценяват дали да направят такава обмяна?
Вероятно и за тях не излиза много изгодно.

# 5
  • Мнения: 15 960
Ами проучи курсовете и си избери банка. После отиди в нея и питай, защото точно в момента може да нямат такава сума евро кеш в касата.

Общи условия

Активация на акаунт