ДНЕВНИК - да отслабнем заедно - тема 107

  • 50 491
  • 743
  •   1
Отговори
# 615
  • Sofia
  • Мнения: 1 437
Herzen, ако питаш мен- това ми е режима в момента:
 
Изключих всичко сладко, лъжица захар в кафето сутрин. Алкохола не пия. Ям салата с месо, яйца в различни варианти, черен хляб, извара, зеленчуци различни видове, малко плодове, като тях ги правя на шейк с добавка лъжица протеин (след тренировка и само с вода), кисело мляко с овесени ядки сутрин, сурови ядки, оризови кракери. Ям до 19 часа макс. Пия доста вода и чай. Следя карориен дефицит с едно приложение. Но понякога хапвам нещо сладко, че не се издържа Grinning

# 616
  • Мнения: 1 176
Добро утро, момичета! Нямам прогрес на кантар, но си отчитам поне прогреса в дисциплината Joy Стегнах багажа за работа, тренировката ще е късно, вечерята - още повече.
 
Скрит текст:

Спортният екип е извън кадър
Иначе, добре дошли на новите и голямо евала на Нестле - повече такива снимки ни трябват на темата Hug

# 617
  • Мнения: 22 465

evenfall, добра храна, като изключим протеиновия бар. И аз най-напред ги хапвах като си замествах десерта с тях, но като видях колко въглехидрати има в огромна част от тях и ги спрях.

Задържам теглото, което е супер, още едни -200гр ми трябват до първа цел. Simple Smile
Храня се с няколко неща само цяла седмица, без никакво месо вече от 10дни и кантара върви надолу. Също не ям яйца, мляко, супер орязано ми е менюто, но пък резултат има.

# 618
  • Мнения: 1 176
Essential, радвам се, че си по-добре. Много е гадно с тези здравословни проблеми, но дават много хубав рестарт на храненето. Последното ми изчистване на менюто преди да се озова при вас беше точно след такова преживяване, 48 часа воден фаст, 160 грама солети или колкото там бяха големите пакети хрус-хрус общо за 3-4 дни и после няколко седмици редуване на чисти варени картофи и чист варен бял ориз. След цялото това нещо бях забравила какво е ядене от лакомия, ядене от скука, ядене за удоволствие.

(за протокола, това на снимката е доза чист протеин, а не барче)

# 619
  • Мнения: 1 247
Много ви благодаря, момичета! Когато не се харесвам, ще се сещам за коментарите. Надявам се да се науча да харесвам и недостатъците си, защото така не се живее ..
За кожите .. моята хич не е разтеглива. И да мажа, все е едно и също Grinning

# 620
  • Мнения: 123
Здравейте. От днес се включвам при вас с надежда, че ако съм в компания ще съм по стриктна. 63 кг съм и гоня 55кг. на 163 см височина. Днес съм на скир за закуска и кис. мляко за обяд но нямам ясна представа с кой режим да започна.

# 621
  • Мнения: 22 465
Здравейте. От днес се включвам при вас с надежда, че ако съм в компания ще съм по стриктна. 63 кг съм и гоня 55кг. на 163 см височина. Днес съм на скир за закуска и кис. мляко за обяд но нямам ясна представа с кой режим да започна.

Добре дошла и успех!

А за режим, аз не следвам никакъв конкретен. Ям неща, които са полезни, здравословни и следя калориен дефицит да имам задължително.
Въглехидрати държа на около 20-25 до 30гр максимум на ден (някои ще ти кажат че са много, не, не са). А в момента дори не искам да смятам на колко съм, защото консумирам картофи, моркови, броколи, карфиол, а първите 4дни бисквити и солети, и банан.
Храня се с прости храни, месо и салата, яйце, риба. Не готвя засукани ястия с по 10съставки.

# 622
  • Варна
  • Мнения: 2 756
Аз не мога и да си мечтая за банан, а след десетина месеца ще мога да ям един път седмично...

Колко въглехидрати има приблизително в един банан?

# 623
  • Мнения: 7 758
много, лqгай си и да сънуваш кюфтета Mr. Green

Последна редакция: пт, 12 ное 2021, 09:53 от Herzen

# 624
  • Варна
  • Мнения: 2 756
много, лагай си и да сънуваш кюфтета Mr. Green

Пффф аз кифтетата ги ям на корем, ама сънувам картофи и болярска питка...

Ко знайш ти Nerd Аз си знам какво ме чака като станат по 2-3 кг на месец и нищо не можеш да направиш за да засилиш нещата....

# 625
  • Мнения: 123
Момичета, може ли примерно да кажете, какво хапвате за целия ден. Аз вечер лягам късно и ми е трудно да не по хапвам от скука. Simple Smile

# 626
  • Мнения: 22 465
Аз не мога и да си мечтая за банан, а след десетина месеца ще мога да ям един път седмично...

Колко въглехидрати има приблизително в един банан?

Ами и аз не ядях банани, бисквити, солети, картофи. И го от месеци.
Само че в момента това трябва да ям.
И да ви кажа след първоначалния ми ужас колко ще кача... Всъщност за 10дни съм свалила 2кг.
А целия минал месец не успях да сваля и грам... При минимални въглехидрати.
Така че... Не ги анатемосвайте толкова, както и аз правех, докато не се оказах принудена да се храня основно с тях пък.

# 627
  • Мнения: 1 409
Точице, със скир за закуска и кисело мляко за обяд е нормално да се чудиш какво да подхапваш по нощите. Предлагам ти да започнеш с основното, както и Essential те е посъветвала - просто храни, без засукани рецепти и без да се подлагаш на глад, бих добавила и за момента да не изключваш никоя хранителна група. Махни всичко пакетирано, захаросано, тестено, рафинирано олио, пържено, панирано. Храни се в часове, които пасват на начина ти на живот. Ако лягаш в 12, няма как да вечеряш в 6 и да не си гладна. Изкарай така 6 седмици и виж дали има резултат, после мисли за конкретни режими. На теория с по-прости и качествени храни тялото ти ще получава нужното, ще се засища с по-малко по естествен начин без да има нужда от броене на калории, съответно хормоналният му отговор ще е различен и ще започне да гори мазнини. Не е важно само колко са калориите, а и от какво идват.
Essential, никой не анатемосва въглехидратите сами по себе си. Не забравяй, че в момента имаш здравословен проблем, който най-вероятно също играе роля в отслабването ти. В дългосрочен план ядене на само банани, бисквити и солети няма да ти се отрази добре по простата причина, че липсва протеин.

# 628
  • Мнения: 22 465

Rayy, наясно съм с това и на никого не го препоръчвам. Твърдя, че не е толкова страшно човек да изяде един банан или дори пакетче солети, стига да си спазва калорийния дефицит.


tochica78, аз не закусвам или го правя много рядко.
Обядвам в 12ч, някакъв зеленчук и печено месо.
Старая се след обед също нищо да не ям. Направо вечерям към 18.30-19ч, отново нещо подобно на обяда. Тогава си правя голяма салата (айсберг, зелена, с малко маслини, или пък авокадо). Лятото ядях много домати и краставици.
Отново някакво месо, кюфте, бекон.
Нямам време да следвам рецепти от разни диетолози или хора, които предлагат и тренировъчни програми.
Там винаги рецептите са с поне 3-4продукта дори и за закуска, която аз пропускам.
Обяд и вечеря пак трябва да сложиш един куп неща, а аз готвя и за семейството, така че съм си пригодила нещата да ми е удобно.


# 629
  • Мнения: 1 176
Точице, върти-сучи, в написаното от Essential е истината. Аз разнообразявам с омлети, бъркани яйца, спаначени палачинки, фритата с чушки и спанак.
Като ми се дъвче между храненията: варено яйце (добре е да имаш готови), парче кашкавал завито в слайс филе, кисело мляко, скир с канела. Това, когато съм била най-изрядна и с най-добри резултати.
На практика редовно се прокрадваха и ще се прокрадват неща, които си ям на собствен риск. Имах резултати и въпреки тях.
Конкретно меню с количества няма да пиша, няколко страници назад казах защо. За последното, което бях дала като пример, Ray ме насмете, че е прекалено малко и с нездравословно ниски калории. Аз се озъбих, че слушам тялото си, не съм гладна и така ми е добре. Тя се оказа права - излезе ми през носа. Ray, извинявай! Confused Та и ти внимавай с такива готови решения.

Общи условия

Активация на акаунт