COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 8

  • 866 427
  • 22 549
  •   3
Отговори
# 18 135
  • Мнения: 5 273
Няма да стане тая работа със сертификата на местно ниво. Решението трябва да дойде от ЕС, а те не целят да ги изравнят, а да се ваксинират колкото може повече хора.

Последна редакция: чт, 14 окт 2021, 13:44 от brumm

# 18 136
  • Мнения: 15 555
Няма да стане рая работа със сертификата на местно ниво. Решението трябва да дойде от ЕС, а те не целят да ги изравнят, а да се ваксинират колкото може повече хора.

Да де, ама преболедувалите не могат да се ваксинират веднага щом оздравеят. Трябва да минат 6 месеца. През тези 6 месеца е редно да могат да ходят на заведение, в магазина и т.н., защото реално те не са опасни - нито ще се заразят, нито ще разбореят някого. Така че наистина е редно и те да получат някакъв сертификат. Но, според мен, сертификата трябва да е някакъв друг вид - да се дава веднага, след като се водят оздравели, да си е специално за преболедували и да има срок до 6 м. след издаването му. След това им се отнема и, ако се ваксинират си получават новия сертификат за ваксинация.

# 18 137
  • Мнения: 4 600
Ето как изглежда една трезва и обективна оценка на ситуацията и какво трябва да се предприеме за да се нормализират поне малко нещата..Но този човек как ще го допуснат като съветник, като не им е удобен за техните планове и безхаберие.--
Лъчезар Томов.
"Много ясно се вижда, че разпространението на епидемията от коронавируса у нас първо е при децата, след това при възрастните“, обясни в предаването "Тази сутрин“ математикът Лъчезар Томов.
"Преди заразените деца се движеха в рамките на 2% при затворени училища и градини, скачаха на 4% при отваряне. Сега се движат до 10-11%. Заразяването при децата сега е много по-голямо, отколкото при предишните случаи“, посочи той. По думите му рекорди бележат възрастовите групи от 10 до 19 години, а ваксинацията избутва епидемията към децата. "България е страната, в която епидемията започва при децата и се пренася при възрастните, това се вижда и статистически, имаме и доказателства“, обясни математикът.
Според него затварянето на училищата и обучението в онлайн среда дават положителен ефект.
"Ако се действа локално, директорите ще са под натиск от родителите и няма да могат да вземат решения. Локалното действие има смисъл, когато има и други локални ограничения – изолиране и спиране на транспорта между отделните региони. Сега сме много закъснели, има много болни учители“ посочи Томов.
"Ако аз взимах решенията, щяха да върна децата онлайн. Бих направил за две седмици по-пълно затваряне, защото хората още не разбират колко тежък е този вариант на коронавируса“, каза той. 
Според него са необходими и законодателни промени, за да се ваксинират държавните служители.
"На четвъртия, петия месец след излекуването, кабинетите на кардиолозите се задръстват от излекуваните пациенти. Мерките трябва да се комбинират с ваксинация, за всички които получават заплата от държавата, ваксините трябва да са задължителни“, посочи още математикът.
По думите му тази болест ще наруши нашето икономическо развитие, защото говорим вече за намалена продуктивност, има и огромни разходи за здравеопазване.
"Сега активните случаи не са толкова много, защото болестта прогресира много бързо – не се задържат толкова хора в болницата, бързо влизат и бързо излизат“, отбеляза Томов.
Според него в големите градове са най-големите рискове за заразяване с COVID – София, Пловдив, Бургас са най-рисковите зони. "

# 18 138
  • Мнения: 2 821
Няма да стане рая работа със сертификата на местно ниво. Решението трябва да дойде от ЕС, а те не целят да ги изравнят, а да се ваксинират колкото може повече хора.

Да де, ама преболедувалите не могат да се ваксинират веднага щом оздравеят. Трябва да минат 6 месеца. През тези 6 месеца е редно да могат да ходят на заведение, в магазина и т.н., защото реално те не са опасни - нито ще се заразят, нито ще разбореят някого. Така че наистина е редно и те да получат някакъв сертификат. Но, според мен, сертификата трябва да е някакъв друг вид - да се дава веднага, след като се водят оздравели, да си е специално за преболедували и да има срок до 6 м. след издаването му. След това им се отнема и, ако се ваксинират си получават новия сертификат за ваксинация.
Ми то сега си е така. Преболедувалите могат да си изкарат сертификат до 6 м. Но след като говорят, че преболедувалите могат да се ваксинират след година, тогава и сертификата да важи толкова. Да важи колкото важи и след ваксинация.

# 18 139
  • Мнения: 54 420
Ето, и Лъчезар Томов е казал същото като мен.
Бързо излизат от болницата, но не се знае в каква посока. Close

# 18 140
  • София
  • Мнения: 7 806
Много се надявам да е прав:
Проф. Момеков: Месеци ни делят от лекарство срещу COVID-19
Месеци ни делят от създаването на лекарство срещу COVID-19. То вероятно ще бъде за пациентите на домашно лечение и ще трябва да се взима от началото на заболяването. Такава прогноза направи проф. Георги Момеков, председател на Българското научно дружество по фармация.
Специалистът информира, че проучванията в тази насока са насочени към създаването на медикамент, който да предпазва от хоспитализация и към хора със съпътстващи заболявания.

Ако има такова ефективно и достъпно лекарство за домашно лечение на COVID-19, то това в съчетание с ваксинирането ще доведе до края на пандемията. Поне там, където хората се ваксинират и приемат лекарства преди да изтече 10-годишния пробен срок за прилагането им. За останалите всичко ще си е както досега. Бонус - изолация от целия останал свят.

# 18 141
  • Мнения: 5 273
Няма да стане рая работа със сертификата на местно ниво. Решението трябва да дойде от ЕС, а те не целят да ги изравнят, а да се ваксинират колкото може повече хора.

Да де, ама преболедувалите не могат да се ваксинират веднага щом оздравеят. Трябва да минат 6 месеца. През тези 6 месеца е редно да могат да ходят на заведение, в магазина и т.н., защото реално те не са опасни - нито ще се заразят, нито ще разбореят някого. Така че наистина е редно и те да получат някакъв сертификат. Но, според мен, сертификата трябва да е някакъв друг вид - да се дава веднага, след като се водят оздравели, да си е специално за преболедували и да има срок до 6 м. след издаването му. След това им се отнема и, ако се ваксинират си получават новия сертификат за ваксинация.
Такъв сертификат има и в момента. Ако имаш положителен ПСР. Затова всички, на които им позитивира антигенен тест е редно да си направят и ПСР, а ако той е отрицстелен, следва карантината да се отменя, така, както е в Европа и Великобритания. Защото иначе едни болни се карантинират, а после нямат сертификат. И понеже ЕС регулира тези отношения, е добре да се прилага и тяхната политика по отношение на ПСР тестовете.

# 18 142
  • Мнения: 377
Бях на кардиолог за лек шум на сърцето на детето и преди изследванията те питат и - карал ли си Ковид. Който го е карал тежко да се следи ако има възможност.

# 18 143
  • Мнения: X
Ето какво се случва например в малко градче в Австралия - колко е заразна Делтата и колко е необходимо да се спазват мерки - докато не се ваксинират масово - местните молят мерките да останат:
https://www.abc.net.au/news/2021-10-14/concern-about-hospital-ca … grafton/100536904
Осемнадесет месеца след пристигането на пандемията в Австралия, този град усеща първия си опит с COVID-19.
Скрит текст:
Досега жителите се чувстваха имунизирани срещу огнището на делтата в Сидни, на повече от 600 километра. Но вече не.
NSW Health заяви, че са имали 23 активни случая на COVID-19 през последните две седмици.
"Вероятно бяхме малко самодоволни предварително, когато беше в Сидни и далеч от нас."
И тъй като напълно ваксинираните жители на Сидни имат право свободно да пътуват до региона на почивка още в понеделник, има опасения за разпространението на вируса и за способността на местната здравна система да се справи.
Има опасения около местно училище, което е свързано с няколко инфекции тази седмица.
За разлика от своите колеги в Големия Сидни, на студентите в района е разрешено да учат в кампуса.
Но основното училище в Южен Графтън е затворено, тъй като миналата седмица беше установен положителен случай, изпращащ 650 ученици и персонал в изолация.
Друго семейство вече е заразено, нещо, от което г -н Gulaptis беше особено загрижен, като всички ученици в NSW ще се върнат в класните стаи по -късно този месец.
„Знаем, че COVID е силно трансмисивен и можем да видим това със случващото се в Графтън в момента“, каза той.
Докато три от четирима души в NSW над 16 години вече са напълно ваксинирани, регионалните райони изостават, като само 56 % от допустимото население е напълно ваксинирано в LGA на Clarence Valley.
Според пътната карта на държавното правителство, неограниченото пътуване ще бъде разрешено от понеделник, след като щатът достигне границата от 80 % с двойна доза.
Тази цел може да бъде постигната тази седмица.
Г -н Gulaptis и четирима други депутати от северния Южен Южен Югоизток от целия политически спектър пишат до  правителство на Береджиклиан, като искат регионалните райони да останат затворени, докато местните нива на ваксинация достигнат тези, наблюдавани в градовете.
Г -н Gulaptis каза, че предишното правителство се е съгласило с тяхното искане - обещание, което той се надява, че правителството на Perrottet ще изпълни.
„Бих искал да видя, че правителството ще бъде вярно на думата си и ще ограничи движението на жителите от Сидни, докато нивата на ваксинация достигнат поне 70 %“, каза той.

# 18 144
  • Мнения: 327
"Сега активните случаи не са толкова много, защото болестта прогресира много бързо – не се задържат толкова хора в болницата, бързо влизат и бързо излизат“, отбеляза Томов.

Какво има предвид под излизат? Изписват ги пооздравели или със смъртен акт? Последното не би трябвало да се води като "излизат". Самото изказване е някак нелогично. Една болест да прогресира бързо означава в медицински контекст тази болест много бързо да стига до усложнения, което пък е в контраст с твърдението, че като следствие на тази прогресия пациентите бързо излизат от болницата ?!

# 18 145
  • София
  • Мнения: 28 565
Дадох пример с осъществяване на контрол в магазин, но ти не го хареса. Кой от персонала на магазина има правото да глобява според теб?

Връщаме се в изходната точка, а именно - че трябва да има спуснати заповеди за контрол и глоби към РЗИ, а оттам - към различни обекти, включително магазини . Когато написах това, ти отговори, че това го имало отдавна. Ами щом твърдиш, че има, ти би следвало да знаеш отговорите на въпросите, които задаваш. Протиповечиш си.
В заповедта трябва да е регламентирано кой да налага глоби.
И това е последният ми отговор към твой пост в тази връзка. Simple Smile
Тези заповеди ги има отдавна. Регламентирано е – контролът и глобите се налагат от РЗИ. Нямат достатъчно хора, с които да го правят.

Заповеди, които дават право на продавачи да глобяват за неносене на маски, доколкото знам няма нито в една държава.

# 18 146
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

Страхотен е този!
Един от любимите ми експерти Simple Smile

# 18 147
  • Мнения: 3 683
Интересно ми е да знам,ако има някаква актуална информация кога се връщат горе долу.В момента карам 4 ден от положителен пср и за щастие това са единствените симптоми.Обичам да готвя,любител съм на парфюмите и ми е малко подтиснато от този факт.
Ще свикнеш. Дано да е само това, че има далеч по-тежки последствия от този вирус.

# 18 148
  • Мнения: 4 600
"Сега активните случаи не са толкова много, защото болестта прогресира много бързо – не се задържат толкова хора в болницата, бързо влизат и бързо излизат“, отбеляза Томов.

Какво има предвид под излизат? Изписват ги пооздравели или със смъртен акт? Последното не би трябвало да се води като "излизат". Самото изказване е някак нелогично. Една болест да прогресира бързо означава в медицински контекст тази болест много бързо да стига до усложнения, което пък е в контраст с твърдението, че като следствие на тази прогресия пациентите бързо излизат от болницата ?!
На мен ми направи впечатление, още преди 20тина дни, че бройката хоспотализирани е все около 5000, днес не съм ги гледала колко са, при положение че всеки ден се приемат нови по 500, имаше и дни и с по повече..И логично си задавам въпроса как така колкото приемат, толкова и изписват..Много е възможно, статистиката да е нещо объркана, и хоспитализираните да не са  5000, а примерно 7000, защото иначе нещо не излиза сметката..Тези хора не ги приемат само 2-3дни, сигурно стоят най-малко седмица и повече...Едни ги изписват, други умират...Тъй като не се публикува ежедневна статистика за изписаните, те влизат в общата бройка "оздравели", няма как да се види дали ежедневната бройка хоспитализирани е вярна..

# 18 149
  • Мнения: 5 694
CNN уволни трима служители, защото отишли неваксинирани на работа.

Ето цялата статия:

https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/cnn-uvolni … na-rabota-6129377

Общи условия

Активация на акаунт