COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 8

  • 872 961
  • 22 549
  •   1
Отговори
# 22 500
  • Мнения: 3 777
EMA започва преглед в реално време на Covid хапчето на Merck

https://bnr.bg/post/101546485/ema-zapochva-pregled-v-realno-vrem … hapcheto-na-merck

# 22 501
  • Мнения: 487
днес пак давали сутринта завеждащия ковид в Пирогов,дето пее за антителата и не иска да се ваксинира.И днес трима различни човека ми го дават за пример .
И пак ,днес в поредния ми разговор с персонала ми,как мислят да я караме,и да не ми се сърдят,че ще трябва да си плащат тестовете за сертификат ,едната ми заявява “То който трябва да си отиде ( димик до умре) ще си отиде, и толкоз.Ти знаеш ли защо в Румъния торкова мрат?Защото повече ги пръскат”
Емииии…Аз приключих с това .Може пък да е права в първата си част колежката Sad .Ще освободим планетата от малко паразити.

# 22 502
  • Мнения: 18 542
Ваксинираните, които се заразяват, са много по-, отговорни и спазват стриктно карантината. И си правят тестове в самото начало, за да не заразят някой друг.
Някаква официална статистика имаш ли, или просто си го смучеш от пръстите?

# 22 503
  • Мнения: 15 291
Скрит текст:
Аз пък много искам като съм доказано здрава с антигенни тестове да не ме зарази някой ваксиниран доволно разнасящ вируса леко "на крак".
Аз само ще се усмихна на доказано здрава с негативните антигени!  Simple Smile нищо повече!
Що така? Нали искате да се тестват децата 2 пъти седмично /и аз така искам /, пък сега не сме здрави ние с тези тестове..Последно показват или не показват? ЯМР ли да се прави за доказателство, че да са доволни ваксинираните? Joy
И да питам, ваксинираните колко често ще се тестват, за да сме сигурни, че не са болни?
Това е много добър въпрос, но трябва да го зададеш на тези, които са измислили ЗС, а у нас да се дава по всевъзможни начини.

# 22 504
  • Мнения: X
Ваксинираните не си правят тестове, а могат да заразяват и още как. Ние здравите с тестове и имунитет се смесваме с тях...
А защо се притеснявате? Нали сте здрави и с имунитет и редовно се тествате?

Това логиката се оказа трудно за разбиране!

# 22 505
  • Мнения: 32 276
Скрит текст:
А, не съм и очаквала.
Сега последно ваксинираните не могат да заразяват.
И как хем не ти пука, хем не искаш да заразяват.
Ако си ваксинирана, нямаш драма. Нали не ти пука?
Заразяваме се, просто не тъпчем болниците и не блокираме отделения. Това си е доказано.
Толкоз.
Как да няма драма?
Утре ще ми трябва болнична помощ за друго, но отделението ще е ковид! Това предполагам няма нужда да обяснявам как се случва. Три пъти го гледаме филма, трябва да сме разбрали.
Вярно е.
Но положението  доказва колко е смотана здравната ни система и организация.
Можеха да разкрият отдавна центрове за ковид болни. Ама не искат.
Но е лесно да обвинявате хората, но не и държавата.

# 22 506
  • София
  • Мнения: 10 423
Да дам и моята лепта по темата. Преболедувала и двойно ваксинирана. Чакам другия месец и слагам бустер.
Последната седмица си правих два антигенни за болежки, които даже по принцип си ги имам, но просто е такова времето. Също така дарявах и кръв.  Жената, която се нуждаеше, няма да я оперират. Точка. Ковид. Да чака. Ако дочака, дето се вика. Може да се инвалидизира, ама много важно. Стрина Пена има права и тя никога не би се нуждаела от такава операция. Операциите са за другите. Съчките.

Последна редакция: пн, 25 окт 2021, 21:59 от бъръльо-бъръльо

# 22 507
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Аз пък много искам като съм доказано здрава с антигенни тестове да не ме зарази някой ваксиниран доволно разнасящ вируса леко "на крак".
Аз само ще се усмихна на доказано здрава с негативните антигени!  Simple Smile нищо повече!

Вероятността да е здрава е доста по-голяма от тази ти със сертификата да си.
Ама като ви е страх от ваксинирани стойте си вкъщи.

# 22 508
  • Мнения: 4 603
Това хапче е имало към 50% ефективност, бях чела някъде...А хапчето на Пфайзер, май до края на годината трябва да се появи, и те  са на фаза 2-3.

# 22 509
  • Мнения: 9 157
Аз пък много искам като съм доказано здрава с антигенни тестове да не ме зарази някой ваксиниран доволно разнасящ вируса леко "на крак" с неясен статус към момента.

Мен това доста ме притеснява. Ваксинираните не си правят тестове, а могат да заразяват и още как. Ние здравите с тестове и имунитет се смесваме с тях... До сега имунитетът ми ме е предпазвал, но все пак си правя тестове за всеки случай.
Извинете, ама как разбрахте, че точно ваксинираните не се тестват. Напротив, те и антителата си следят, и тестове си правят, и маски носят. Ей ме на мен , а и други в темата за ваксините. Всички сме правили тестове за антитела поне , отделно и тестове щом не се чувстваме добре. Това са хора , които държат да са здрави, следят се, не е казано, че няма да се заразят и пострадат тежко (дано не стане) , но поне са съзнателни. А вие какво направихте да питам?

# 22 510
  • Мнения: 1 201
Ваксинираните не си правят тестове, а могат да заразяват и още как. Ние здравите с тестове и имунитет се смесваме с тях...
А защо се притеснявате? Нали сте с имунитет и редовно се тествате?

Това логиката се оказа трудно за разбиране!

Да, явно Ви е трудно. Предполагам, че това, че имам имунитет, не означава, че е напълно невъзможно да заразя други хора, макар че за нас не се правят сериозни изследвания.

# 22 511
  • Мнения: 6 641
Скрит текст:
А, не съм и очаквала.
Сега последно ваксинираните не могат да заразяват.
И как хем не ти пука, хем не искаш да заразяват.
Ако си ваксинирана, нямаш драма. Нали не ти пука?
Заразяваме се, просто не тъпчем болниците и не блокираме отделения. Това си е доказано.
Толкоз.
Как да няма драма?
Утре ще ми трябва болнична помощ за друго, но отделението ще е ковид! Това предполагам няма нужда да обяснявам как се случва. Три пъти го гледаме филма, трябва да сме разбрали.
Вярно е.
Но положението  доказва колко е смотана здравната ни система и организация.
Можеха да разкрият отдавна центрове за ковид болни. Ама не искат.
Но е лесно да обвинявате хората, но не и държавата.
Държавата си я обвиняваме доволно .
Аз примерно обвиних управниците ,че с действията си и бездействията си извършват геноцид .Ама то тук ми казаха ,че го правят под аплодисментите на 85 % от хората ,айде да са 70 % ами прави са .Колко центрове за ковид искаш да разкрият , в смисъл не схващате ли ,че целта е не да имаме просто матрак в болница ,а въобще да не се разболяваме .
ala.bala кои сте "вас"  за които не се правят сериозни изследвания ?

# 22 512
  • Мнения: 48 069
Имам чувството, че едни и същи се ваксинират, изследват и т н

# 22 513
  • Мнения: X
Да, явно Ви е трудно. Предполагам, че това, че имам имунитет, не означава, че е напълно невъзможно да заразя други хора, макар че за нас не се правят сериозни изследвания.
А аз с ваксината да не би да нямам имунитет?  И мен не ме изследват сериозно въпреки, че съм с една доза АЗ и две от модерните.

# 22 514
  • София
  • Мнения: 10 423
Ми да. Днес братовчедка ми каза, че не виждала много умрели и нямало толкова Ковид. Тя ли очакваш да се тества? Или ваксинира?

Общи условия

Активация на акаунт