COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 8

  • 872 620
  • 22 549
  •   3
Отговори
# 22 515
  • Мнения: 6 918
ПП. Верният отговор на настоящата анкета за следващата вълна, за съжаление се оказа -
120 / (22%) По-тежка от предходните
Аз така съм гласувал през юли.
Скрит текст:

# 22 516
  • Пловдив
  • Мнения: 2 420
Много ми е мъчно като гледам как се настройваме едни срещу други.
Работа на държавата е да определя здравната политика.
Държавата е безхаберна. При условие, че от 6 месеца има достъп до ваксина да беше задължила хората. Щом те имат избор не може да бъдат обвинявани.
И ваксинирани, и преболедували се заразяват. Всички трябва да се пазим.

# 22 517
  • Мнения: 4 601
Скрит текст:
А, не съм и очаквала.
Сега последно ваксинираните не могат да заразяват.
И как хем не ти пука, хем не искаш да заразяват.
Ако си ваксинирана, нямаш драма. Нали не ти пука?
Заразяваме се, просто не тъпчем болниците и не блокираме отделения. Това си е доказано.
Толкоз.
Как да няма драма?
Утре ще ми трябва болнична помощ за друго, но отделението ще е ковид! Това предполагам няма нужда да обяснявам как се случва. Три пъти го гледаме филма, трябва да сме разбрали.
Вярно е.
Но положението  доказва колко е смотана здравната ни система и организация.
Можеха да разкрият отдавна центрове за ковид болни. Ама не искат.
Но е лесно да обвинявате хората, но не и държавата.
Тези твърдения са абсолютно неверни..Никоя държава в света не може да поема толкова хиляди хоспитализирани ковид болни, няма и персонал, не е въпрос на организация, а проблемът е бройката болни....Но хората там са умни и интелигентни и спазват мерките, ваксинират се не допускат да им се препълнят болниците..В никоя държава няма толкова пълни болници - само в България и Румъния..Това е истината..

# 22 518
  • Варна
  • Мнения: 3 063
Tigar, и това не е вярно! Бедата е, че няма персонал. Легла и болници има, има и апаратура! Но години наред направиха така, че лекарите ни заминаха за чужбина и няма кой да лекува хората от регулярни заболявания, дори. Гледайте, пак казвам, бтв репортерите от вчера.

# 22 519
  • Мнения: 14 700
Цитат
чакаме поредната позната да си отиде. На 46 е. При първи оплаквания (не от Ковид) е нямало място в нашата областна болница, защото всички лекари са били включени в лечението на случаите, които бяха отложени от Коледа до април. След месец се увеличиха оплакванията и сега...започвайте да си взимате сбогом. Детето й е на 16.
Това в коя държава се случва?Последно от ковид ли гасне жената?Аз още от края на септември бях на мнение,че е рано да се радват нидерландците,защото пак ще се издънят.За съжаление,така и стана.Не знам маските какво точно пречат?И аз не ги харесвам,но трябва.При стремглаво нарастващите случаи там,според мен е късно чак на 2 ноември тепърва да умуват.Излишно е това проточване.Ще доведе до увеличаване на заразените.Затвърждава ми се мнението,че по ''умуване'' и отлагане,много си приличат с бълг.власти.И те като нас,до мин.седмица бяха:няма страшно.
https://www.dutchnews.nl/news/2021/10/hospitals-call-for-new-pan … -admissions-rise/
Болниците са на колене, молят се да вкарат нови мерки, защото от сега не издържат. Стигнаха6000 случая- вече гонят 7 хиляди. Всяка седмица е с 45% повече от предната. В център за бежанци в Зийланд сега са сложили 500 души под карантина, защото имали 49 инфекции (не могат да проследят от къде).
В болницата в Зволе 60% от пациентите са от библия колана.
В петък признават от немай къде “ами имаме 6000 случая за 24 часа'', в неделя- 6350
Мигранти,религиозни фанатици,безотговорни младежи,или най-обикновени антиваксъри,няма как да търсим вината и обвиняваме само тях.На първо място виновни са властите!Те са хората,които трябва да се погрижат да има адекватни мерки и да следят за спазването им!Всичко друго е отлагане във времето до следващата вълна.
Това важи за всички колебаещи се,да не кажа друга дума,правителства.Белгийци,французи,германци и др.,могат да вкарат адекватни мерки.Както често  критикуват българи и  румънците,така нидерландците се нареждат в една група с двете държави.Гледат да не им наруши някой правата.Обаче пък успешно сами си ги нарушават и даже не го осъзнават.

# 22 520
  • Мнения: 32 025

Тези твърдения са абсолютно неверни..Никоя държава в света не може да поема толкова хиляди хоспитализирани ковид болни, няма и персонал, не е въпрос на организация, а проблемът е бройката болни....Но хората там са умни и интелигентни и спазват мерките, ваксинират се не допускат да им се препълнят болниците..В никоя държава няма толкова пълни болници - само в България и Румъния..Това е истината..
Обиколила ли си всички държави за да видиш как се справят там или просто каквото си чула и ти изнася твърдиш?

Елора, много четеш и знаеш, но тук страшно се излагаш.
Щом така смяташ.
Но хора  като ФБ някоя си и останалите,  които искат да се лишат неваксинирани от лечение и безплатни лекарства е върха на простотията и велика излагация за мен.


Държавата си я обвиняваме доволно .
Аз примерно обвиних управниците ,че с действията си и бездействията си извършват геноцид .Ама то тук ми казаха ,че го правят под аплодисментите на 85 % от хората ,айде да са 70 % ами прави са .Колко центрове за ковид искаш да разкрият , в смисъл не схващате ли ,че целта е не да имаме просто матрак в болница ,а въобще да не се разболяваме .
ala.bala кои сте "вас"  за които не се правят сериозни изследвания ?
Не ми е работа аз да казвам колко центрове трябва да се разкрият.
Плащам си данъците. Да го мислят "умните" глави, ако могат.
Пандемията е вече две години. Как пък не се задействаха досега?

# 22 521
  • Мнения: 1 184
Аз пък много искам като съм доказано здрава с антигенни тестове да не ме зарази някой ваксиниран доволно разнасящ вируса леко "на крак".
Аз само ще се усмихна на доказано здрава с негативните антигени!  Simple Smile нищо повече!

Вероятността да е здрава е доста по-голяма от тази ти със сертификата да си.
това
Ама като ви е страх от ваксинирани стойте си вкъщи.

Да, когато се покаже, че вие никак не сте безопасни за околните, обикновено се стига до такива приказки. Ако имате положителен тест няма да заразите никого, защото Вие, както и трябва, ще си стоите в къщи. Ако не Ви интересува дали заразявате или не, по какво се различава Вашия случай от този, при който безсимптомен неваксиниран заразява? Не трябва да имате абсолютно никакви привилегии спрямо останалите, но когато ви се каже, вдигате врява до небето. Сега ще се започне и с обиди за антиваксъри, понеже друго няма да може да се каже и т.н..
Фани, става въпрос за зелените сертификати. И преди това, което се въведе, на много места се влизаше само с такъв. Всички останали се тестват.

# 22 522
  • Мнения: 15 265
ala.bala е права.
Ваксинираните получават ЗС и си осигуряват "безконтролен" достъп навсякъде.
Неваксинираните се тестват през два дена. Вероятността неваксиниран да се разболее и да разнася вируса е далеч по малка от един заразен ваксиниран, който може и да не знае, че е вирусоносител. Дори ваксинирания да заразява много по малко хора, той може да го прави по дълго време, защото не се знае кога ще разбере, че е вирусоносител.

# 22 523
  • Мнения: 4 601
Tigar, и това не е вярно! Бедата е, че няма персонал. Легла и болници има, има и апаратура! Но години наред направиха така, че лекарите ни заминаха за чужбина и няма кой да лекува хората от регулярни заболявания, дори. Гледайте, пак казвам, бтв репортерите от вчера.
Първо се осведоми за бройката лекари в другите държави и ги сравни с България, и после пиши..Това че има болници, не означава, че трябва са напълнят с лекари и болни..Това са много погрешни разсъждения..Правилното е да не допуска да се препълват съществуващите..

# 22 524
  • Мнения: 14 700
Цитат
Къде ви е този имунитет на двете, какъв е, кой ви е казал , че го имате?
Толкова си жестока.Сигурно са били болни,криели са се и сега тайно се надяват да имат имунитет.Не им отнемай надеждата.

# 22 525
  • Пловдив
  • Мнения: 2 420
Идеята отново да има щаб от медицински специалисти все повече ми допада. Трябва да се изгради някаква структура, която да взима решения на база реално състояние на заболяемост, заетост на болнични легла и т.н.
МЗ и президентът очевидно не се справят. Пълен и абсолютен провал.
Не може да се очаква, че ромите ще се образоват и ваксинират.
И бабите, и дядовците - също. Страх ги е от ваксините.
Това са най-важните таргет групи.

# 22 526
  • Бургас
  • Мнения: 5 733
Ми където са преболедувалите с безсимптомното разнасяне, там са и ваксинираните. Искате ли всички да ги затворим и да не мърдат?

Доказано ваксините пазят от тежко боледуване и смърт. Толкова може и е редно да се използва. Болниците не са пълни с ваксинирани. Предполагам и с преболедували. Мерки имаме когато се препълнят болниците. По пътя на логиката няма нужда да ограничаваш популация, която е малко вероятно да ти задръсти системата.

За достъпа ли ви е яд не разбирам? Защото дори и с достъп, всички сме с маски!

# 22 527
  • София
  • Мнения: 4 031
За тестването на учениците

Всеки истински учител следва да постъпи като д-р Яна Шишкова   :

'Като майка и учител заявявам следното
Моето дете не е собственост на държавата. То няма да бъде експеримент в нечии ръце. Няма да бъде ползвано като стока, за да си получи някой комисионната.

Изтеглям си детето дистанционно.

Ако има проблем, ще е частен ученик.

Ако има проблем, ще му осигуря домашно обучение, като пътьом прекратя трудовия си договор, защото няма как да преподавам пълноценно 18 предмета на детето ми и да преподавам по 18-20 часа и на други деца.

Образователната система като стратегически отрасъл повече няма да е същата, ако позволим да отнемат на децата ни правото им на безусловно образование.

Ние учителите сме готови да напуснем, което обезкръвява системата точно от онези, които биха могли да предадат на следващите поколения борбеност, мъдрост, разбиране за глобалните процеси, които движат нашия свят.

Ще останат конформистите и приспособимите, които просто чакат да се пенсионират.

Ако не защитим сега и веднага безусловното си право на труд и обучение, на социална справедливост, на изискване властите да спазват Конституцията и законите, то само след месец ще се окажем без лекари, учители, всякакъв персонал. Ще обречем собствената ни държава на икономически колапс, а онези, които се съпротивляват – на бедност, безработица и изпадане от пазара на труда, в името на това да опазим физиката и психиката на нашите деца.

От самото начало бе ясно, че целта са именно децата
Учителите направихме, каквото можахме.

Сега е ред на нас родителите.

Бойкот на тези решения, никакво отстъпление.'

от тук : https://www.otizvora.com/2021/10/14203/vseki-istinski-uchitel-sl … z0eJX4tIkR7ajuw90


Няма такава държава ми е ясно отдавна, но и няма такъв глупав и обезумял народ се видя от година и половина насам. Истински завиждам на Зуека, че се махна оттук, защото не е до пари, до бизнес, до хубав приятелски кръг...

# 22 528
  • Мнения: 1 078
Видео от Великобритания, в което Борис Джонсън апелира за поставянето на трета доза. Заразяването при рисковата група над 65г е овладяно към момента, наблюдава се ръст на заразените деца. Имали готов план Б.
https://youtu.be/aXQYXGPpBl4

# 22 529
  • Мнения: 14 700
Цитат
Не може да се очаква, че ромите ще се образоват и ваксинират.
И бабите, и дядовците - също. Страх ги е от ваксините.
А какъв пример дават образованите?Рзи,д-ри,учители,държавни чиновници,хиляди младежи посещаващи редовно заведения,сбирки,не желаят да се ваксинират.Ако бяха старци и роми останали,пак добре.

Общи условия

Активация на акаунт