НПМГ - тема 6

  • 46 723
  • 770
  •   1
Отговори

Анкета

Бихте ли направили дарение за закупуване на АГ тестове, с което да се ускори ПО?

Опции:

# 60
  • Мнения: 33
Това беше причината и при нас да се откажем от СМГ и да се запише синът ми в НПМГ - преподавателят по математика работел само с децата състезатели и другите сами се оправят. Вярно че са умни и се справят въпреки преподавателя, но с цената на какво? Освен това аз имам усещането, че знанията по природни науки ще са по - качествени в НПМГ.
За нас причината да тръгне синът ми от СМГ, изключае известната Рачева, е че по математика определени преподавателки работят с определени деца/класове и всички други деца карат по течението. Ако НПМГ съумее да предложи на всички деца интензивна работа по математика, според мен, ще дръпне много и в про-гимназиялния етап и в гимназиялния етап.

Пламък, точно г-жа Стоилова предпочетохме пред сегашната преподавателка в СМГ.  Отзивите са супер положителни.

На единия клас в ПЧМГ ще води Галя Пенчева, където мога да дам само и само суперлативи от първо лице! Heart

# 61
  • Мнения: 11 444
 В НПМГ няма делене на децата. Мисля, че усещането Ви е в правилна посока.

# 62
  • Мнения: 1 772
Здравейте,
А след 4-ти клас само прием в паралелка с профил "Математика" ли има или има и някакви други варианти?

# 63
  • София
  • Мнения: 888
Това беше причината и при нас да се откажем от СМГ и да се запише синът ми в НПМГ - преподавателят по математика работел само с децата състезатели и другите сами се оправят. Вярно че са умни и се справят въпреки преподавателя, но с цената на какво? Освен това аз имам усещането, че знанията по природни науки ще са по - качествени в НПМГ.
За нас причината да тръгне синът ми от СМГ, изключае известната Рачева, е че по математика определени преподавателки работят с определени деца/класове и всички други деца карат по течението. Ако НПМГ съумее да предложи на всички деца интензивна работа по математика, според мен, ще дръпне много и в про-гимназиялния етап и в гимназиялния етап.

Пламък, точно г-жа Стоилова предпочетохме пред сегашната преподавателка в СМГ.  Отзивите са супер положителни.

На единия клас в ПЧМГ ще води Галя Пенчева, където мога да дам само и само суперлативи от първо лице! Heart

Знам че е в темата за НПМГ, но просто, за да не остане някой с грешно впечатление - синът ми беше в СМГ 5-7клас във В клас (тоест не беше сред двата най-силни класа), никога не е имал желание да се явява на състезания, но в редовните часове по математика не сме усетили неглижирането му. За състезателите си има допълнително школи, където се ходи по желание и там наистина не са добри дошли деца, които нямат интерес, поради простата причина, че обикновено пречат на децата, които имат желание.

Сега завърши 8 клас мат с немски език. За съжаление учителката им по математика се смени поради бременост. Не мога да кажа, че  с тази промяна нивото е паднало (дори напротив - втората госпожа имаше по-високи изисквания), но все пак всяка смяна си оказва влияние, особено при дистанционно обучение, където нямат никакво време преподавателите да опознаят реално децата. 

Та идеята ми е, че никой клас не е застрахован от смяна, но ако детето проявява траен интерес към предмета - то ще напредва, ще си търси и гони преподавателите, ще си търси среда и съмишленици. А за това мисля, че училището дава много възможности.

# 64
  • Мнения: 1 685
Здравейте,
А след 4-ти клас само прием в паралелка с профил "Математика" ли има или има и някакви други варианти?
Доколкото знам засега са 2 паралелки само с профил Математика (учат английски език).

# 65
  • София
  • Мнения: 8 272
Колко деца са в паралелка?
...
По 26, ако няма някой близнак...
Не само, има и повече без близнак.

# 66
  • Мнения: 21 436
В прогимназиален етап няма профили. Това, което се вижда от учебния план е, че  в пети клас паралелките осигуряват с разширена подготовка ( ИУЧ) Математика и допълнителна подготовка ( ФУЧ) - Математика и Човекът и природата. Предполагам, че всички знаят, че ФУЧ не са задължителни, няма оценка, но подадеш ли заявление, че ще ги посещаваш, трябва да го правиш. Пишат се отсъствия.

Последна редакция: пн, 19 юли 2021, 22:37 от Дидева

# 67
  • Мнения: 11 444
Колко деца са в паралелка?
...
По 26, ако няма някой близнак...
Не само, има и повече без близнак.
Знам, в нашия клас са трима...с писъмца. Двама се справят криво-ляво, но третият май няма да продължи....
Не знам тези родители как могат да го причиняват на децата си. Да го набуташ баш в А клас понеже там били най-добрите, та да се мъчи детето още повече.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 002
В прогимназиален етап няма профили. Това, което се вижда от учебния план е, че  в пети клас паралелките осигуряват с разширена подготовка ( ИУЧ) Математика и допълнителна подготовка ( ФУЧ) - Математика и Човекът и природата. Предполагам, че всички знаят, че ФУЧ не са задължителни, няма оценка, но подадеш ли заявление, че ще ги посещаваш, трябва да го правиш. Пишат се отсъствия.

За мен това е странна новина, за гимназиалния етап също ли важи? В осми клас ФУЧ бяха част от учебния план и са включени в седмичната програма. Как точно би могъл някой да не присъства?  Питам принципно. Ако не желае родителят да подаде такова заявление, детето свободен час ли ще има, докато другите учат ФУЧ? Thinking

# 69
  • София
  • Мнения: 8 272
Не подава заявление, не ходи в този час.
В повечето случаи са краен час(първи/последен)

# 70
  • София
  • Мнения: 1 002
В седмичната програма (8 клас) в петък имат 1.час - Биология, 2.час - Биология ФУЧ, 3. час - Химия, 4. час - Химия ФУЧ, следват още четири часа с други предмети. На мен не ми пречи да са част от програмата, просто не знаех, че е по желание и може да не се посещават часовете. От нашия клас всички посещават.

# 71
  • София
  • Мнения: 7 028
И при нас са "втъкнати" измежду часовете. Децата никога не знаят кога имат час по ООП, кога е ИУЧ, кога е ФУЧ.
Моето дете беше информирано за ФУЧ-овете, че е по желание, но каза, че няма как да оцели баш ФУЧ, за да не влезе. Joy

# 72
  • София
  • Мнения: 3 470
А аз не мога да видя основателна причина детето да не посещава ФУЧ. Няма оценки, а иначе ще изпусне знания, които другите деца ще получат.

# 73
  • Мнения: 1 714
С голямо удоволствие се записвам вече като майка на дете, което ще учи в НПМГ. Паралелката е математика, информатика и английски Simple Smile

# 74
  • Мнения: 383
Какво е ФУЧ, ИУЧ и ООП (за следящите с бъдещи кандидати Simple Smile ?

Някой по напред попита дали сте чули да се планира транспорт? Интересно, че и досега не е планиран, сигурно има причина? До колкото знам и в СМГ няма - да не им е забранено по принцип? Защото иначе нищо сложно, просто им трябва читава фирма с лиценз, желаещи със сигурност ще има според мен.

Общи условия

Активация на акаунт