НПМГ - тема 6

  • 46 892
  • 770
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 770
Не би трябвало да има забрана, защото има държавни училища с осигурен транспорт...

# 76
  • Мнения: 2 114
Защото е още един ангажимент за ръководството - конкурс  и избор на фирма, договор, плащания, декларации и т.н.

# 77
  • Мнения: 11 624
Аз не знам дали е толкова ангажимент, колкото неудобство. Ако часовете започват в 7:30 и да речем автобусът тръгва от Дружба, после през Младост, после Дървеница (все съседни квартали) и т.н. То се пита в колко часа детето от Дружба трябва да стане, че да има време да се обиколят всички деца и да се стигне в училище навреме?

# 78
  • Мнения: 383
Мисля, че всички частни училища имат транспорт, организиран на същия принцип - външна фирма подизпълнител, нищо сложно и никога май не е както трябва. Но е факт, че повечето започват в 8 или дори 8.30 и дори при това положение някои деца тръгват доста рано според мястото.... Това си е сериозен аргумент. В 7.30 е много рано, но предполагам заради 2те смени се налага, а и децата сигурно лесно свикват.

Ще споделите ли какво означават съкращенията ФУЧ, ИУЧ и ООП, моля Simple Smile

# 79
  • Мнения: 11 624
Мисля, че всички частни училища имат транспорт, организиран на същия принцип - външна фирма подизпълнител, нищо сложно и никога май не е както трябва. Но е факт, че повечето започват в 8 или дори 8.30 и дори при това положение някои деца тръгват доста рано според мястото.... Това си е сериозен аргумент. В 7.30 е много рано, но предполагам заради 2те смени се налага, а и децата сигурно лесно свикват.

Ще споделите ли какво означават съкращенията ФУЧ, ИУЧ и ООП, моля Simple Smile
Факултативни учебни часове
Избираеми учебни часове
Общо образователна подготовка

# 80
  • Мнения: 2 114
ФУЧ – Факултативен учебен час - СИП
ИУЧ – Избираем учебен час - ЗИП
ООП - общообразователна подготовка

И за мен 7:30 е рано, но от доста време си е така.

# 81
  • Мнения: 11 624
ФУЧ – Факултативен учебен час - СИП
ИУЧ – Избираем учебен час - ЗИП
ООП - общообразователна подготовка

И за мен 7:30 е рано, но от доста време си е така.

Няма как иначе. Всеки ден имат 7 часа, а в два от дните са 8 часа. + школи и допълнителни занимания.....
Програмата я има качена на сайта на гимназията. Можете да видите:
https://npmg.edupage.org/timetable/
Когато имат 8 часа, започват в 7:30 и свършват в 14:10 -първа смяна

# 82
  • Мнения: 2 114
Как се въртят смените на класовете?

# 83
  • София
  • Мнения: 1 009
Половината от випуска бяха в една смяна, а другата половина - в друга смяна.
Нашият клас е билогия/химия и в 8 клас беше втора смяна първи срок и първа смяна втори срок (така са паралелки Г, Д, Е, Ж и З).

Погледнах второто класиране от днес и не видях в него паралелката с Биология/химия + АЕ. Единствено ми идва на ум, че вероятно всички приети са се записали и няма  свободни места за второ класиране.
В тази връзка искам специално да поздравя тези дечица (и родители), които са приети в новата хибридна паралелка - Био/химия + НЕ, където в балообразуването се взима резултат от двете матури плюс две от състезанията - биология И химия! Това е доста голям напън, направо си е гърч.  Аз много добре си спомням, че има деца (включително и моето), които се явяваха на Състезанието на НПМГ в един и същи ден по повече от един модул. НО основната подготовка е била по единия предмет, който детето има най-голямо желание да учи. Друго си е да се налага да хвърлиш по равно сили на четири изпита, и то толкова различни. Аз бих предложила да се взима само един резултат по избор (Биология или Химия), който да се умножава по две. Дано за следващите години се измисли по справедлив начин за балообразуване. Как да направим от децата специалисти по всичко...

Последна редакция: вт, 20 юли 2021, 16:50 от НикиK

# 84
  • Мнения: 64

Факултативни учебни часове
Избираеми учебни часове
Общо образователна подготовка

ООП е абревиатура на много фрази, някои от които също имат отношение към образованието (например: (О)бектно (О)риентирано (П)рограмиране  в компютърните науки).
Има и фрази съкратими до ООП, които  не са свързани с образованието (например (О)рганизация за (О)свобождение на (П)алестина не само като изцяло произносима фраза, но и като абревиатура, бе доста срещана в медиите преди няколко години)

# 85
  • София
  • Мнения: 12 013
Но всичките са изцяло неотносими към контекста, в който е зададен въпросът. Joy

# 86
  • Мнения: 21 455
Слънчевата ми обърна внимание на една подробност от учебните планове за 12. клас по отношение на една от паралелките, а именно  че в раздел Б ( ИУЧ - ПП) присъстват 8 часа математика и 7 часа информатика без да става дума за паралелка, която е профил " Математически". Прегледах целия документ. За всички класове е така.  Получава се парадоксът някои ученици да събират 13 часа ПП МАТ. Joy
Изрежи-постави е много удобна функция, но е добре след това да хвърли един поглед. И на мен ми се е случвало, де.

# 87
  • Мнения: 3 634
Аз писах някъде в предишната тема, но после се напрегнах и не съм ви следила. Моето гардже се яви на изпитите и олимпиадите по Биология, Химия и Физика. Справи се чудесно, на матурите блестящо и си заслужи бленувания прием в Б+АЕ още с първото класиране. Щяхме да се радваме на която и да е научна паралелка.

Записах го още първият ден към обяд и вече списъка беше преполовен. Не знам дали е имало свободни места за второ класиране.

Сега чака с нетърпение началото на учебната година и новите приятели, че много се измъчи в предишното училище. Ако има тук други родители на деца от тази паралелка, ще се радвам да ми пишат.

# 88
  • Мнения: 11 624

Факултативни учебни часове
Избираеми учебни часове
Общо образователна подготовка

ООП е абревиатура на много фрази, някои от които също имат отношение към образованието (например: (О)бектно (О)риентирано (П)рограмиране  в компютърните науки).
Има и фрази съкратими до ООП, които  не са свързани с образованието (например (О)рганизация за (О)свобождение на (П)алестина не само като изцяло произносима фраза, но и като абревиатура, бе доста срещана в медиите преди няколко години)
Я! Кой се появи!
Каква приятна "среща".Relaxed

# 89
  • София
  • Мнения: 127
Сега чака с нетърпение началото на учебната година и новите приятели, че много се измъчи в предишното училище. Ако има тук други родители на деца от тази паралелка, ще се радвам да ми пишат.
Мисля, че ще сме заедно. Ако правилно съм се ориентирала паралелката е : 0835  Природни науки - АЕ Б Х. Моята девойка също ще се радва да се запознае със съучениците си предварително, но не е в София вече. Може средата на следващия месец.

Общи условия

Активация на акаунт