Къде в Бургас? (59)

  • 104 166
  • 1 911
  •   1
Отговори
# 270
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Ако обстоятелствата не ме принуждават не бих избрала Меден рудник. Особено пък за покупка на жилище.
Харесвам Братя Миладинови и централната част на града. Лазур също, но в частта около Руската гимназия.

# 271
  • Мнения: 28 084
Скрит текст:
Камериерка под 1000 лв чисти ако не взима, не се намира. На строителните работници надниците им вече са по над 100 лв на ден (чисти).

Мисля, че са ти много оптимистични представите. Имам наблюдение и в двата бранша. Камериерка над 800лв мъчно може да стигне, ако е малък хотел забрави. Строителен работник взима 100лв надник ако е баш майстора на бригадата. Обикновените работнищи взимат около 1500. В ИТ бранша е същата работа. До скоро един QA взимаше 800лв, за сравнение в София взима около 2000. За това масово софийските  ИТ фирми започнаха да разкриват офиси в страната. Мой познат ИТ преди пандемията кандидатстава в някаква новооткриваща се фирма в Бургас с английско участие. По сайтовете бяха обявили, че заплатите са доста големи с цитирани цифри. На интервюто - 700лв чисто. Grinning
Абсолютно съм съгласна с Irene Adler.
Но, все пак питащата дама не е уточнила дали ще търси работа, а ние тръгнахме акъли да и даваме. Още повече, ако идва от край забравен от бога, Бургас ще и се струва като рай. Радвам се, че млади хора искат да се заселват в Бургас, само така ще живне града. Е, простотията която някои млади хора носят в града не ме радва особено, но да гледаме с позитивизъм все пак, само така ще ги направим по-добри.
По темата Меден рудник не е най-приятното място според бургазлии, но за първо време е бюджетно, ако този ефект се търси.

Ще дава под наем. Понеже госпожата изчезна, погледнах в профила ѝ. Задала е подобни въпроси и в темата за Варна.

# 272
  • Бургас
  • Мнения: 1 233

Ще дава под наем. Понеже госпожата изчезна, погледнах в профила ѝ. Задала е подобни въпроси и в темата за Варна.[/center]
Те, тогава ще цъфне и върже в Меден Рудник.

# 273
  • Мнения: X
Здравейте, не ми се е налагало досега да търся пакетирана суха коприва за чай, дали има в големите вериги или...?

# 274
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
Здравейте, не ми се е налагало досега да търся пакетирана суха коприва за чай, дали има в големите вериги или...?
На пазара на Краснодар съм вземала суха коприва.

# 275
  • Бургас
  • Мнения: 3 584
И в аптеките има.

# 276
  • Мнения: 1 511
Здравейте, не ми се е налагало досега да търся пакетирана суха коприва за чай, дали има в големите вериги или...?
От Софармаси купих аз. Ако ще я ползвате като лек срещу ковид-косопад обаче, не си губете времето да я търсите.

# 277
  • Мнения: X
Благодаря ви. Не е за ковид, за анемия.

# 278
  • Мнения: X
Благодаря ви. Не е за ковид, за анемия.
Извинявам се за непоискания съвет! Ако става дума за желязодефицитна анемия, аз буквално се боря с нея и когато приемам Малтофер (желязо) се чувствам значително по-добре. Говорете с личния си лекар, питайте го за този вариант! На мен лично ми е по-лесно сдъвкването на таблетката Малтофер, която е сладка, с вкус на какао, отколкото пиенето на отвара.

# 279
  • Мнения: 91
Здравейте. Благодаря на всички коментирали. Не съм изчезнала. Ежедневно изчитам коментарите Ви относно гр. Бургас и най-вече Меден рудник. Не съм очаквала да ми се разглежда профила и коментарите в други теми. Градът, в който живея не е много по-малък от Бургас и определено с постоянно население през цялата година. Проблемите са същите навсякъде. И във всеки по-голям град има квартал като Меден рудник, за София - Люлин, за Варна - Владиславово, за моя град е Дружба...Пловдив-друго. Със сигурност Меден рудник ми се струва по-уреден в много отношения от Сарафово, за самолетите, отходната тръба вливаща се в морето и още няколко други - просто нямам думи. Но влак си има за всеки пътник. От наем не се забогатява, но пък е възможност за доход. Ако смятате, че в да дадеш под наем жилище в София е много лесно или кой-знае колко доходоносно, ми не е. И там си е до късмет, като наематели се намират изключително трудно в пандемията и работа от хоум-офис. Цените за имот са поне с 30 процента отгоре от тези в Бургас или Варна. Морето за Вас е даденост, но за други хора е удоволствие и дори лукс. Живота е шарен, може пък да сменя местожителството някой ден. За имота все още мисля. Ще си дам малко време. Отново благодаря на всеки коментирал, за мен е важно и ви се доверявам. Искрено се надявам управниците Ви да го реализират този парк в Меден рудник, както и обходния път. Живот и здраве обещавам да кажа как ми се развиват нещата, така както направих в темата за Варна. Бъдете здрави. Ще продължа да ви чета.

# 280
  • Мнения: 28 084
Цитат
Не съм очаквала да ми се разглежда профила и коментарите в други теми.

Те са публични, всеки може да разглежда профила на всеки, който се е регистрирал тук. Не са малко случаите, когато се публикува въпрос и даже тема, а авторът после млъква. Сякаш отговарящите си нямат друга работа и пишат, за да се забавляват.

Благодаря на тези, които ми отговориха за дограмата!

# 281
  • Мнения: X
Благодаря ви. Не е за ковид, за анемия.
Извинявам се за непоискания съвет! Ако става дума за желязодефицитна анемия, аз буквално се боря с нея и когато приемам Малтофер (желязо) се чувствам значително по-добре. Говорете с личния си лекар, питайте го за този вариант! На мен лично ми е по-лесно сдъвкването на таблетката Малтофер, която е сладка, с вкус на какао, отколкото пиенето на отвара.

Благодаря ви много за съвета. Не става въпрос за мен, но ще предам. Всяка информация е важна.❤

# 282
  • Мнения: 3 982
А какво ще рече ковид косопад?

# 283
  • Мнения: 1 295
Почти всички мои познати, и аз и майка ми също страдахме от косопад след ковид. Аз не вярвах, като майка ми ми каза но два месеца след преболедуване и аз имах около месец косопад. Минава с времето-не се плашете. Имам познати, които вземаха ампули, добавки но няма смисъл, просто си отминава. Познатите ми и аз и майка ми бяхме от хората, които го изкараха зле.
А какво ще рече ковид косопад?

# 284
  • Бургас
  • Мнения: 3 079
Камериерка под 1000 лв чисти ако не взима, не се намира. На строителните работници надниците им вече са по над 100 лв на ден (чисти).

Мисля, че са ти много оптимистични представите. Имам наблюдение и в двата бранша.
Аааа, не се оптимистични, а реалистични. Simple Smile
В момента строим къща, та чудесно знам какво плащам и как намираме работници. Първо изобщо не се пазаря за цена, а само да започнат работа. И компромиси се правят само от наша страна, само и само да дойдат.
И разбира се, за да не са празни приказки, ще дам конкретни примери, само от последните 2 седмици:
- 2ма човека, полагане на Ел: тотал 3 дни работа (не по 8 часа): 1000 лв
-1 човек ВиК, ден и половина работа: 340 лв
-Полагане на плочки, 1 седмица работа, 2ма човека: 3100 лв (тях ги молим да започнат от началото на лятото и все са заети).
Това са само пари за труд. Всички материали ги купуваме ние отделно.
Да са живи и здрави, изработили са ги, техни са! Разбира се, че са от най-добрите в професията си, но и не могат да насмогнат на работа. Ама тези пари не влизат в статистиката на заплатите в Бургаско, това е темата. Не колко си докарват.

Пролетта бяхме взели човек от турските села за общ работник: събиране на боклук, разчистване на храсталаци, едвам говори български език. Искаше по 75 лв на ден, отделно транспорт и храна. Със сигурност като тотал ни излизаше над 100. Сега му звънна мъжа ми, че пак се насъбира работа, ако иска да дойде. Каза, че иска вече по 100 на ден и пак транспортът отделно. Говорим за човек без начално образование все пак.

За камериерките, пак от първо лице:
Миналата година ми предложиха жена за 2 пъти седмично за през зимата. Запълваха й времето от сезон на сезон, за да я задържат. Как чистеше: феномен! Брилянтна, не съм попадала на такава фурия. Сближихме се. Оплакваше се, че лятото, от 15.6 до 15.9 работи без почивен ден!. Чистела сама 19 стаи в хотел и била единствена камериерка. Разбира се я осигурявали на минимална заплата само лятото и няколко месеца, колкото са необходими, за да отиде после на борсата. Един ден ми се оплака много от лошо отношение от шефката й, каза, че не издържа и вече мисли да напусне. Казах й, ако реши първо на мен да се обади. Не съм я питала какви пари й дават, но аз й предложих  да я назнача на постоянен трудов договор за 970 лв брутна заплата, което е 750 лв чисто (нето), отделно заплащане на транспортни разходи (12 лв на ден, тоест при средно 20 работни дни на месец са 240 лв още) и 5 дневна работна седмица, понеделник-петък, 7 часов работен ден, постоянна целогодишна заетост и 20 дни платен годишен отпуск. Така и не се обади.

Та работа има, за тези, които не маркират работа, а работят наистина. Защото кандидати за работа много, но искащи да работят малко.

Също така искам да отбележа, че качествени фирми, които плащат добри пари и осигуряват на тези пари има не малко в града. Но те не търсят много персонал, защото нямат текучество. И това пак го твърдя от лични впечатления. Да кажем, че имам ежедневен поглед над хора (физически и юридически лица), които кандидатстват за финансиране и аз преглеждам документите за доходите им.

Та така, дълга тема е това....

Сега, аз имам конкректно питане към всички вас: синът ми говори много бързо и насечено. на 12 години е. Има ли специалисти по реторика ли, правоговор ли и аз не знам какво, където мога да го водя, за да се работи с него. Той сам пожела и ме помоли. Специалистите-логопеди са за малки деца или бъркам?

Общи условия

Активация на акаунт