Защо стигнахме до пневмония, нали ползваме хомеопатия...?

  • 12 163
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 461
Пожелавам ви бързо оздравяване. Peace
Аз лично не се доверявам на хомеопатията когато става въпрос за децата ми(това си е мое мнение) newsm78
А за пневмонията изисква яко лечение и много пазене след това.С голямото ми дете лежахме в болницата заради двустранна пневмония.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 310
Благодаря на всички!  bouquet
Димитър днес е значително по-добре Grinning Температура почти няма (37.00 - което си е нищо). Закуси и изяде повече от колкото очаквах, дори каза, че можел още Laughing Кашля повече, но го приемам като добър знак за изчистване.
Разбрах, че тази болест е много коварна в своето "НЕпроявяване". Не ми се иска да се откажа съвсем от хомеопатията, но ще действам избирателно. И един АБ да прескочим, пак е победа!
 lorka barborka, аз следях твоите две теми, които беше пуснала, защото ние сме също в "Хирон". Категорично не мога да се оплача от лекарите. Няколко пъти сме били при Михайлова, а последните два прегледа ни бяха при Стоименова. Пак казвам не мога да съм недоволна от тях, макар, че съм сигурна, че Alexander ще каже, че при добрия хомеопат това не може да се случи Wink
Vache, приемам острата ти реакция. Ще ти кажа - ползвала съм хомеопатия, защото за 7 години обиколихме всички софийски УНГ светила (останаха ми само някои в Транспортна болница) и три пъти вадихме трета сливица. Ефекта е , че Димитър получи обратна захапка, заради постоянно запушеният си нос. И още - забелязвам, че малкия като се разболее и се налага да пие АБ, почти винаги пие по 2. 10 дни пие един, уж се оправя, кара малко и хайде пак се разболява и пак АБ
Желая много здраве на всики - и малки и големи, и още по-големи дечица!  bouquet

# 17
  • Мнения: 1 655
Хомеопатията не е панацея, нито пък алопатията. По същия начин може да се каже - 'Защо стигнахме до пневмония, нали ползваме стандартната медицина'. Хомеопатите също грешат, понякога картината не е достатъчно ясна, друг път майката не може да представи достатъчно добре фактите пред хомеопата. Още при първия неуспех ли ще се откажеш? Предполагам при повечето хора, които подхождат с недоверие към някакъв по-различен метод на лечение се случва същото, при първия неуспех и се правят големите изводи.
Както каза Амарена, трябва да си малко луд за да приемеш този начин на лечение, аз бих добавила - трябва да си с отворен мироглед и да не падаш при първия неуспех.

# 18
  • Мнения: 1 655
С риск да ядосам някои бих дала следния отговор на въпроса... Ами, защото си ползвала хомеопатия. На моето дете никога не са действали тия лекарства, които буквално за мен са си "гОла вода", ама това е сигурно защото таквоа ми е отношението към хомеопатията.

Стискам палци дететнцето да се оправи бързо! Слушай си лекарите и не си прави експерименти. Направо бяс ме хваща как може да бъдат подвеждани хората.... просто... ето това ме провокира да пиша в темата остри думи. В началото много се палех, после реших, че всеки си решава сам, но като прочета едно такова нещо побеснявам...

Ами това е! Успокой се! Човек се учи цял живот!  Hug
Как би предотвратила вирусна пневмония със стандартната медицина?

# 19
  • София
  • Мнения: 13 206
С риск да ядосам някои бих дала следния отговор на въпроса... Ами, защото си ползвала хомеопатия. На моето дете никога не са действали тия лекарства, които буквално за мен са си "гОла вода", ама това е сигурно защото таквоа ми е отношението към хомеопатията.

Стискам палци дететнцето да се оправи бързо! Слушай си лекарите и не си прави експерименти. Направо бяс ме хваща как може да бъдат подвеждани хората.... просто... ето това ме провокира да пиша в темата остри думи. В началото много се палех, после реших, че всеки си решава сам, но като прочета едно такова нещо побеснявам...

Ами това е! Успокой се! Човек се учи цял живот!  Hug
Как би предотвратила вирусна пневмония със стандартната медицина?

Че аз къде съм говорила за предотвратяване....?!
Не съм толкова наивна все пак... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Говоря единствено и само за губене на време с глупости... Ценно време!!!! А за конкретния случай и това, че хомеоПАТКАТА преслушала детето.... Sick Искам да ти кжа, че колкото и трудно да се чува със слушалка вирусна пневмония нашата лекарка я чува... за хомеопатката, не знам....
Прекратявам по темата, защото няма да си променя мнението, а само ще изпадам в излишни спорове....

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 310
Svetla1, не, няма да се отказвам при първия неуспех. Както вече писах, убедих се колко е непредсказеума тази болест. Просто се поддадох на изкушението на познатото.

# 21
  • Мнения: 1 655
Хомеопата е д-р Марияна Стоименова, доказал се лекар и педиатър. Как един такъв лекар може да приеме подобни 'глупости' и да загуби толкова време в учене, а вие не можете? Абсурдно е да се говорят такива силни думи без нужните знания по въпроса.
Няма да продължавам спора, не исках да го предизвиквам всъщност.

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Смях се на много постинги  Joy... има страхотни заключения, но няма да ги изброявам поименно  Flutter.

Само едно ще кажа - намерете си свестен УНГ лекар и свестен пулмполог за детето/децата си и стига сте се занимавали с псевдонауки и псевдолечения.

Сръчка  55

Невди - карай Мити да кашля колкото се може повече и по-често. Писала съм как се стимулира това. Ако не го откриеш - ще ти пиша ЛС.
Късмет и скорошно оздравяване  Peace

# 23
  • Мнения: 197
Съпруга ми докато беше в болница с пневмония му казаха да не си дава парите за хомеопатия. Нямам нищо против билките, но ги предпочитам като допълнение към лечението, а не като основно и под формата на чайове, а не разни хапчета и бонбонки, в които не се знае какво точно има (поне аз не вярвам).

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 310
Шани, ще съм ти благодарна да споделиш как да стимулирам кашлицата. Димитър кашля доста в момента, но ще ми е от полза да знам  bouquet

# 25
  • Мнения: 430
Невди, и аз си задавах абсолютно същия въпрос пред 2 седмици. При нас нещата започнаха с хрема, цяла седмица, и когато секретите станаха жълти, се притесних. Вдигна и Т. Започнахме с нейното си лекарство, но нещата видимо се влошаваха. Държах детето с 38-39.6 Т близо седмица. Междувременно я водих два пъти при личната, която твърдеше, че и няма нишо. В крайна сметка отизохме на УНГ и се оказа, че е с възпалени уши, червено гърло и гной в синусите. Не се замислих нито за миг дали да и купя предписания АБ. След втория прием Т падна и детето започна да се храни.
Детето ми никога до сега /дай Боже никога да не се повтори!/ не е било толкова зле. Май бях до тук с хомеопатията.

/Към Стоименова се обърнахме по повод бактерии в урината, които Софийските уро-светила не успяха да излекуват за 2 (две!) години. От Август месец насам, урината е чиста  Praynig Пила е само хомеопатични лекарства. Смятам, че е изключителен човек, много отзивчива и внимателна. Освен това е гастроентеролог и работи и в Педиатрията и определено не е от групата на "шаманите"-хомеопати, които добиват ценз след някакъв смешен курс. /

# 26
  • Мнения: 4 414
не мисля, че си сбъркала някъде. както прочетох има деца лекувани и по двата начина с един и същ резултат - като вашия. все пак лекарите не са всесилни. пожелавам ви бързо оздравяване и да ви е за последно  bouquet
не е коректно да се дават квалификации за хора, с които не сте имали досег. Стоименова е много добър педиатър. затова я избрах за хомеопат на дъщеря ми. това, което най-много ценя в нея /освен, че е великолепен човек/ е, че не е фанатизиран хомеопат! казвала ми е "ако се налага и антибиотик ще изпиша. светът е шарен - не бива да робуваме на пристрастия". много хомеопати НЕ преглеждат децата по стандартния начин. за мен, щом Стоименова не е чула нищо, най-вероятно не се е чувало. не говоря наизуст, слушала е дъщеря ми много пъти.
дано се оправите бързо  bouquet

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 310
Точно заради хубавите думи, които съм чувала и за двете лекарки, а и заради озивчивостта, която  проявяват винаги, когато съм имала нужда, не искам да приключвам с този метод.
mumi,ти води ли детето при Стоименова през седмицата с температурата? Тя не беше ли видяла ушите и гърлото, защото при нас тя прегледа детето много обстойно. И след като сте имали такива добри резултати в лечението на нещо толкова сериозно, защо се отказваш? Чувствам твоята ситуация много близка до моята. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 425
Дано детенцето ти се оправи възможно най-скоро.Аз не веднъж съм писала относно хомеопатията,не съм специалист а майка,която не може да се довери на НЕИЗВЕСТНИ по състав гранулки.Да не говорим че никога не бих си правила експерименти,от рода "ако не мине с хомеопатия ще прибягна към традиционната медицина".Поткрепям постингите на Vache и дано да няма други усложнили се дечица,след експериментите на майките им............ newsm17 newsm17 newsm17 newsm17 newsm17

# 29
  • Мнения: 3 506
Аз пък не разбирам защо винаги в такива теми се започват обидни намеци по отношение на майките, избрали различни методи. Както аз не използвам обидни думи, така не бих искала и на мен да ми се казва, че експериментирам с детето си. Моля. Примери могат да се дадат и в двете посоки, смея да твърдя че здравната ми култура е доста висока, тъй че нека си имаме уважението.

Общи условия

Активация на акаунт