Седмокласници 2020/2021 - Второ класиране - (19.07 - 25.07)

  • 58 430
  • 923
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 687
да се включа по никое време с честитки на доволните от второ класиране Bowtie и стискам палци за трето и късметлийско по-нататъшно класиране! ние записахме детето в 1 АЕГ и доволно лятно го караме вече Simple Smile

# 736
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 357
Като идиот да попитам - заявлението на компютъра ли го попълвате и изпращате или написано на ръка и после снимано. Как се подписват родителите в първия случай?
Заявлението се сваля през профила ти в е-портала на НОИ, където влизаш с ПИК. След като се свали, допопълваш, каквото трябва, натискаш заяви и ти генерира код в заявлението, който явно се явява подпис в случая. После пак през профила, се прикачва + сканирана бележката от училище и натискаш вече бутона за подаване. Не е сложно, но явно като прпуснеш нещо важно да попълниш, не ти става ясно какво е, просто не се генерира и вади съобщение за грешка.

# 737
  • София
  • Мнения: 2 666
Чакам да видя свободните места. Чакам набора от лагер днес. От нощно дежурство съм и ту дремя, ту съм будна и нервна.
Иска ми се да си видя детето на живо, да говорим не по телефон и вайбър.
Знаех си, че ще е така и съм щастлива, че не отиде да рисува на някой изпит, защото тогава вече щях да се гръмна. 🙃🙃🙃

# 738
  • На морето!
  • Мнения: 5 773
Явно и обявяването на местата за 3то класиране ще следва обедния график на РУО-тата. Не бързат хората, точно както не бързаха и с всички предходни класирания и резултати.
Аз след малко отпрашвам за морето и спирам да следя, ще приема за знак от * ако нищо не излезе докато тръгна. 😀

# 739
  • Мнения: 4 148
http://www.danybon.com/obrazovanie/uchilista-sofia-svobodni-mest … 5s-FpKLmSqEAKPPfY
Не знам колко е актуално това за София ,но в СМГ има три свободни места -някой може да се възползва

# 740
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 357
Щеше да е актуално, ако всички училища си поддържат сайтовете. Нашето бивше училище, не е публикувало такова инфо. Проверих и още две - инфо за свободни места има за класове, различни от 8-ми

# 741
  • София
  • Мнения: 434
Аз ще се намеся в предишната тема, без да искам да разпалзвам огъна или каквото и да е било.

Няма нищо лошо едно дете да има разнопосочни интереси, но реално, това дете в момента държи две места - едно в НГДЕК и едно във ФЕГ. Да, мястото във ФЕГ е пуснато, но сами знаете, че много хора няма да рискуват да участват на трето, а на някое детензе на второ за малко не му е стигнало балът. За него може пък ФЕГ да е било най-силното и единствено желание. Дай Боже да влезе в ТУЕС, но през това време следващото в списъка детенце за НГДЕК чака. Това е напълно законно, естествено, който си е изкарал по-висок бал има право на това, но все пак и майките на другите деца са хора и е нормално да са по-емоционални.

# 742
  • София
  • Мнения: 1 576
А тези от други области и от ЧУ колко места държат до последно? Щом е такава системата и могат, не могат да бъдат обвинявани, че отлагат решението.

# 743
  • Мнения: 4 062
Аз ще се намеся в предишната тема, без да искам да разпалзвам огъна или каквото и да е било.

Няма нищо лошо едно дете да има разнопосочни интереси, но реално, това дете в момента държи две места - едно в НГДЕК и едно във ФЕГ. Да, мястото във ФЕГ е пуснато, но сами знаете, че много хора няма да рискуват да участват на трето, а на някое детензе на второ за малко не му е стигнало балът. За него може пък ФЕГ да е било най-силното и единствено желание. Дай Боже да влезе в ТУЕС, но през това време следващото в списъка детенце за НГДЕК чака. Това е напълно законно, естествено, който си е изкарал по-висок бал има право на това, но все пак и майките на другите деца са хора и е нормално да са по-емоционални.
Няма морален проблем - детето не "спортува". Кандидатствало е към две различни ведомства  - МОН и МК, а за последното се е подготвило и е положило допълнителен изпит. Класирало се е в гимназия към всяко от тях. Има пълното право, както всяко друго дете, да опита да се придвижи към по-предна позиция.

# 744
  • Мнения: 440
Скрит текст:
Покрай класиранията явно темата се понапряга. Misc Ghost
За изборите и интересите имам много да разказвам. Завършила съм икономика за средно, но голямата ми мечта беше да програмирам. Е, да ама не. Животът имаше други планове за мен. След средното с най-голямо желание влязох в ТУ и с много мъки заради един преподавател завърших. През цялото си следване работих, че даже и с дете и съпругът се сдобих (не ме питайте как се случи, като почти не се прибирах и животът ми беше лекции, работа, 3 часа сън и отново същата въртележка). Като завърших работа по специалността не си намерих, но и не съм търсила (вече ми беше минал ищяха).
Добро ниво на английски от средното, някаква си икономика, много добра логика и математика - съответно без работа не съм стояла. Дете и скука покрай майчинството ме подбутнаха да вземе да завърши още едно виШу. И тъй избрах си каквото ме влечеше и беше модерно - Маркетинг. Звучеше ми страхотно. В университета нищо не научих, но с толкова свободно време, изчетох къде какво намерих по темата. Сега си работя по двете завършени образования в сферата на средното. Не програмирам, но ръководя проекти, които са свързани с програмиране (даже не рядко ми се налага да QA-ствам) и работата ми доставя удоволствие. Рядко срещано в България.
... та никой не знае къде ще го отвее вятъра и какви планове си е направил за него живота.
Стана дълго и досадно, извинявам се за отклонението от темата и чаршафа.
Успех на всички дечица, които все още търсят тяхното! Hug
Хей Buzzy все едно си прочетох живота!Само дето аз исках да стана моден дизайнер, но родителското тяло се намеси в реденето на желанията и учих средно икономика, вместо моден дизайн! Та затова сега младежа го оставих сам да са реди паралелките както намери за добре.
Аз съм от хората, които са "за" многостранните интереси да се стимулират по все възможен начин. Ако ми позволяваха отрочетата бих ги записала на хиляда неща, за да могат сред тях да открият своето!
В случай на magi_sveta единственото тежко е когато трябва да избираш между няколко "твои" неща.
Но вярвам, че * ще му покаже верния път на младежа!

# 745
  • София
  • Мнения: 434

Няма морален проблем - детето не "спортува". Кандидатствало е към две различни ведомства  - МОН и МК, а за последното се е подготвило и е положило допълнителен изпит. Класирало се е в гимназия към всяко от тях. Има пълното право, както всяко друго дете, да опита да се придвижи към по-предна позиция.

Ама четете ги тия постове преди да се изказвате. Аз точно това съм написала - че реално проблем няма, но нека проявим всички и малко повече разбиране към майките на чакащи места деца.

# 746
  • Мнения: 4 062
Четем, поне това умеем. Твърдението ти е, че няма незаконосъобразност. Внушението, обаче, е, че е неморално друг да трепери докато ти правиш избор.

Това е правото на по-добрата позиция. "Пръв по време, пръв по право" е постулат на римското право.

# 747
  • Някъде на край света
  • Мнения: 311
Няма смисъл да се водят престрелки. Всеки е прав в неговата ситуация и не знае какво му е на другия в момента. Neutral Face
feel_the_rush, вие какво бихте направили на мястото на Маги? Аз не виждам проблем. Те са приети в НГДЕГ, но все още няма информация дали изобщо ще кандидатстват на трето класиране. А ако няма места за ТУЕС - да се отпишат ли?

Не хабете нерви! Има един много хубав израз: "Не се ядосвай, че ще ти мине"!

# 748
  • София
  • Мнения: 434
Няма смисъл да се водят престрелки. Всеки е прав в неговата ситуация и не знае какво му е на другия в момента. Neutral Face
feel_the_rush, вие какво бихте направили на мястото на Маги? Аз не виждам проблем. Те са приети в НГДЕГ, но все още няма информация дали изобщо ще кандидатстват на трето класиране. А ако няма места за ТУЕС - да се отпишат ли?

Не хабете нерви! Има един много хубав израз: "Не се ядосвай, че ще ти мине"!

На нейно място не бих се обърнала към майката на неприетото дете в НГДЕК по начина, по който тя се обърна. Не е ли по-правилно просто да можем да се поставим на мястото и на другите. Знам, че всички сме завледени от емоции, но преди всичко сме и хора. Има много деца, изкарали по-ниски балове и те също се вълнуват и притесняват за бъдещето си училище.

# 749
  • София
  • Мнения: 14 777
Като идиот да попитам - заявлението на компютъра ли го попълвате и изпращате или написано на ръка и после снимано. Как се подписват родителите в първия случай?
Заявлението се сваля през профила ти в е-портала на НОИ, където влизаш с ПИК. След като се свали, допопълваш, каквото трябва, натискаш заяви и ти генерира код в заявлението, който явно се явява подпис в случая. После пак през профила, се прикачва + сканирана бележката от училище и натискаш вече бутона за подаване. Не е сложно, но явно като прпуснеш нещо важно да попълниш, не ти става ясно какво е, просто не се генерира и вади съобщение за грешка.
Успях! Но чрез ССЕВ, в сайта на НОИ не видях как може да стане.

Общи условия

Активация на акаунт