Седмокласници 2020/2021 - Второ класиране - (19.07 - 25.07)

  • 58 431
  • 923
  •   1
Отговори
# 765
  • София
  • Мнения: 4 903
Оригиналът на дипломата се изисква само при записване, не при кандидатстване.
Детето може да участва в трето класиране в системата на МОН и без да е отписано от НГДЕК.
Ако на трето класиране бъде прието в училище на МОН и иска да се запише в него, чак тогава ще трябва да се отпише от НГДЕК, за да си вземе оттам дипломата и да я занесе в МОН-ското училище.

# 766
  • Мнения: 6 952
Миналата година искаха да се покаже оригинал на удостоверението за кандидатстване на 3ти етап. Не можеше да се кандидатства ако не си отписан (независимо къде си записан: мон, мк, чу).

# 767
  • София
  • Мнения: 3 892
Е, то ще бъде голяма излагация, ако трябва за тези бележки да подаваме молба до директора и после да чакаме да ни я издадат.
И аз смятам да се възползвам от тези 300 лв. защото и ние никога не сме получавали от държавата нищо. А смятам, че е нужно всяко дете независимо от дохода да получава някакви средства, дали месечно или годишно.

# 768
  • На морето!
  • Мнения: 5 773
Разбира се, че ще се възползваме. Тези 300лв ще покрият учебниците и учебните тетрадки, още повече, че ще ги изплащат на 2 транша, щото са огромна сума, да не вземем са ги пръснем за глупости.

# 769
  • София
  • Мнения: 2 666
Ще видим дали ще е с отписване,ако може по електронен път, не виждам как ще наложат отписване, ако не може - има да мисли до вторник дали ще играе на сигурно или ще рискува.
А аз като главен карък дори за второто дете помощта ми е била 200 лева (увеличиха ги на следващата година), никога нищо не са ми давали, така че ще се възползвам твърдо.

# 770
  • Мнения: 6 952
Ако не се иска отписване, то трето няма да има никакъв риск и всеки би могъл да участва и ще се стигне до кандидатстване безкрай. Хич не ми се вярва да има такава промяна.
Успех на чакащите!

# 771
  • Пловдив
  • Мнения: 3 360
Свободните места в Пловдив и областта
https://www.ruobg.com/messages/file_messages_students_16/nezaeti … _po_paralelki.pdf

# 772
  • София
  • Мнения: 3 572
Ако детето не е записано през системата на МОН, т.е. стои си със статус "незаписан", на трето класиране може да реди желания отново дистанционно.
Оригинал искат на тези, които са били със статус "записан" след второ. Те кандидатстваха за трето класиране само в училища-гнезда, а не през системата.

# 773
  • София
  • Мнения: 434
Аз четох на сайта на няколко училища, че за четвърто се иска дипломата. Проверявам за приятелски деца. Но за трето класиране, при положение, че НГДЕК не е в системата, а се кандидатства именно през нея, не съм сигурна дали обхваща и него.

# 774
  • Мнения: 3 177
Пловдив изпревариха София ?!  Simple Smile

# 775
  • Мнения: 4 148
Иланг-иланг има и в МГ , отивай и подавай, шансът е голям, доколкото си спомням точка разлика

# 776
  • София
  • Мнения: 2 666
Пловдив, стискам палци!!!

# 777
  • София
  • Мнения: 537
Иланг-иланг и аз я мисля - има едно място за момче в МГ, но нищо в ЕГ "Пловдив" - т.е. ако не се получи МГ, не може да се върнат в английската, поне не на 3 класиране. Др опции са АЕ (1 място) или ИтЕ (2 места) в ЕГ "Иван Вазов"

# 778
  • Пловдив
  • Мнения: 3 360
Местата в Руската гимназия нищо чудно да се заемат сега на трето класиране

# 779
  • Мнения: 1 380
Аз в професионален план винаги съм знаела какво искам, виж в личен план ми е доста сложно. Все пак вярвам, че всичко е въпрос и на карма, а не на бал....
Ха-ха все едно чета за себе си, но в обратна последователност.
Винаги съм знаела, какво искам в личен план и там всичко ми е о.к (дай Боже, така и да е занапред), но чак на 33г. осъзнах, какво всъщност искам в професионален план.
И аз смятам, че е карма.
През много "мостове" минах, за да разбера в какво съм най-добра.Smirk
Коконата ми обаче е друг тип. Тя иска да стане адвокат, като баща си, но той твърди, че това е най-гадната и неблагодарна професия на света.  А, я бива! Виждала съм я как разпалено защитава всяка своя теза. И върти - сучи, постига си своето. Но, ще видим! На този етап и е важен Хари Стайлс, а хубавото предстои!

Общи условия

Активация на акаунт