Юнчета 2021 - тема 1

  • 23 326
  • 736
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 330
И моята сладурана има проблеми със заспиването. Понякога заспива  бързо и лесно, почти сама. Обаче понякога е голям зор, борба, мрънкане, особено когато венците я сърбят и яко се чеше и дъвче всичко озверяло. През деня понякога спи час и нещо, понякога само 15 минути. А през нощта спи неспокойно, върти се много, понякога иска да яде, а други пъти проспива цялата нощ и се буди рано сутрин. На мен ми е много мило и приятно да спи до мен, правим го понякога. Малко ми е неудобно, защото така ме халосва по лицето с ръчичките като се върти и общо взето не смея да заспя дълбоко до нея. Но си спим заедно понякога. Ако беше по-спокойна, бих я взимала всяка нощ. Иначе като е до мен като че ли по-трудно заспива, само ме пипа, дърпа ме, използва ме за залъгалка, играчка и т.н. Оосбено косата ми като напипа, става страшно Grinning
Не съм и давала нищо по-солидно още, само пюрета, но понякога не иска заради зъбите и общо взето ще гледам първо с пюретата да я свикна, да папка някакви по-големи количества.
Иначе е добричка, само ваксините са ни голямата травма и проблем. Остават още две преди първата годинка и направо не знам как ще ги минем.

И вече е много тежка, боли ме гърба и врата... 8.6 кила и направо не знам как ще я носим. Явно ще трябва нон-стоп кенгуруто да слагаме.

# 511
  • Мнения: 488
Мами, вашите бебоци могат ли да се обръщат от гръб по корем и от корем по гръб самички? Моята принцеска стана на 6 месеца преди дни, но все още не може да се върти така сама, прави го, но с малко помощ от моя страна.

# 512
  • Мнения: 5 555
Моята (на 6 +) се обърна самостоятелно преди няколко дни от корем на гръб. От гръб на корем все още не го е правила сама, но е на косъм. Извива се като дъга странично, но не докрай. Като цяло доста си я домързява. Grinning

# 513
  • Мнения: 723
Bibons, Макс може от около месец, така успя ида падне вече от дивана, но на моя приятелка детето започна да се върти на 7 месеца, така че въобще не се притеснявай. Децата са различни и всяко има собствен ход в развитието си. Ще почне и твоята бебочка да се върти. Аз му показвах в началото, а сега е много бърз. Ползвам babysparks приложение и има много интересни и полезни упражнения в него.

# 514
  • България, Русе
  • Мнения: 128
Моя момък след 2 дни прави 6м. и още не се върти сам. От корем по гръб може с малко помощ, ако седна на леглото до него и стане малък наклон. На една страна и назад се извива доста когато е по гръб. А по корем стои доста надигнат или забива глава вдига дупе и мята крачета 😄. Ще се научат, всяко дете е различно, а и нали казват, че момичетата се развиват по-бързо 😄
Има ли мама, която е започнала да измества второ за деня кърмене с пюре или каша или друго? Ние на обяд ядем пюре (зеленчук или с месо или каша-беглутенова) от около 15 дни насам. Та се чудя да почна ли следобедното да го сменям и с какво... ?!

# 515
  • Мнения: 828
Аз вече заместих обедното и следобедото ядене. На обяд пюре от плодове или зеленчуци,следобед каша с малко пюре. Давам допълнително мляко колкото иска,но в повечето случаи изпива съвсем малко или изобщо го отказва.
За въртенето - моя човек от края на 5 месец се върти, педиатърката каза,че си е нормално,но ако не се върти също било нормално, просто имало по-мързеливи бебоци. Така че не е за притеснение.
Аз да попитам как се затваря фонтанелата - имам чувството,че на моя младеж е станала много малка,а уж се затваряли към годинката. педиатърката нищо не ми е казала,а всеки път проверява.

# 516
  • Германия
  • Мнения: 511
Моята се върти от 5 месечна, много е бърза и естествено успя да се измъкне от шезлонга и падна през глава под масата. Беше голям шок, бяхме на лекар, за щастие ни се размина само със стрес и рев.

Със захранването сме доникъде, голяма мъка. Пюрета не иска, аз и правя на пара и ги мачкам с вилица, смесвам с кърма, но много малко яде и после сучи. Вече избиха и горните зъби и сме само на гърда, усещам, че ми се увеличи пак кърмата. Нощем се буди по 3-4 пъти да суче...общо взето опитваме още, нямаме нищо заместено 😌

# 517
  • Мнения: 107
Моят юнак е на 6 месеца и 14 дни също не се обръща по корем. А и от съвсем малък не обича да е по корем. Слагам го и веднага започва да нервничи и хленчи. Не го насилавам. Когато-тогава😄. И с пюренцата сме до никъде. Въведох и месо и жълтък, ама хапва малко. Предпочита гърдата 😄

# 518
  • Хасково
  • Мнения: 440
Момичета, какво ви е мнението за проходилките? Баба му иска да му купи паяк за Коледа, аз съм чела, че май не са много Ок. Ще ходим на ортопед чак на 6.1 и тогава ще го питам.

# 519
  • Мнения: 6 768
Проходилката приучва детето да стъпва грешно, развива се един мускул на крачето над петата и повечето ползващи паяк ходят на пръсти. Отделно тежестта при "ходене" не се разпределя правилно. Каката проходи на 10м без никога да е слагана в подобно нещо, сега също няма да купувам.

# 520
  • София
  • Мнения: 1 365
И ние сме до никъде с хапването. Въвела съм каквото съм въвела, малко плодове, малко зеленчук, но яде по няколко лъжички, едвам отваря уста, плюе. А бе не се кефи. Не знам как ще я караме така.
За проходилките и аз знам, че повече могат да навредят, отколкото да са от полза. Още повече че пречат на бебето само да се упражнява и излсезва възможностите си. В смисъл вместо да лежи по корем, да се търкаля, да се учи да седи или пълзи, то е закопчано и ограничено само да "ходи" месеци преди реално да е готово за това.
Но това са си мои разсъждения.

# 521
  • Мнения: 2 242
Едните баба и дядо са ни взели дървена от Лидл за бутане. Има ги тази седмица.
Не знам дали ще я ползваме. Тя е доста шарена и с неща по нея, може да се забавлява с нея и в седнало положение.

# 522
  • Мнения: 1 739
Проходилката,освен вече изброените неща против, ги "учи" да не си слагат ръцете като падат. После проходят и падат по лице. Моя син не е бил в такова нещо, рано взе да се изправя и да се пуска, и от самото начало имаше рефлекса, като тръгне да пада да си сложи ръцете.

Аз започнах да захранвам. По ЗВБ сме, за 10 дни има голям напредък, както беше 8твратена и не знаеше какво да.прави, вече сяда взима си, слага в устата, отхапва, "дъвче" (смуче), плюе, гълта. Дадох ѝ круша и райска ябълка, умря от кеф, няма търпение да ѝ ги подам.

# 523
  • Мнения: 754
На баткото купихме проходилка,понеже не искаше да ходи,предпочиташе да пълзи.Хич не и се кефеше,единственото което правеше с нея е да се засили и после по инерция до другия край на стаята.Много малко я ползвахме и я подарих.Сега няма да купувам.В допълние на всичките минуси споменати по горе ще добавя,че също така пречи да се научат да се пазят от удари,понеже като са с нея и се блъснат някъде,тя поема удара.

Последна редакция: сб, 18 дек 2021, 15:13 от narcissus

# 524
  • Мнения: 128
Относно проходилката мисля, че е индивидуално за всяко дете, както всичко останало. Първото ми дете е отгледан в проходилка от 7ми месец до 1г.  Когато беше на 6 месеца забременях с номер 2 и там беше по лесно за мен, защото по цял ден бях сама. Проходи нормално (не на пръсти) на 1г и 1 месец. Падаше както всички деца. Второто ми дете пък е стоял в паяка няколко пъти по 5 минути, но се осети, че така го ограничава, а той с пълзене обикаляше цялата къща. Под столове, табуретки просто нищо не го спираш.
Но и не искаше да ходи. Правих опити да го водя, но от казваше. Аз все виках това няма да ходи само ще пълзи. Та на 1г и 1м стана и тръгна изведнъж. Сега имам проходилка, но ще я ползвам ако иска.

Общи условия

Активация на акаунт