Юнчета 2021 - тема 1

  • 23 456
  • 736
  •   1
Отговори
# 525
  • Германия
  • Мнения: 513
mrs.RM как и даваш крушата, вариш ли я? Аз и дадох да смуче веднъж сурова, нохтя отхапа с долните зъби и ме е страх вече. А пюрета не иска. Не отваря уста нито на зеленчук( до тук съм въвела тиквичка, картоф, морков и батат), нито на плод( банан). Ще направя май някой друг ден почивка и после пак ще пробвам.

# 526
  • Мнения: 331
И при нас е трудно с хапването на пюрета. Днес успя да изяде около 50 гр. круша пюре на три пъти (по малко), но други дни не иска изобщо.
Просто явно ще трябва всеки ден да предлагаме по нещо докато свикнат.

# 527
  • Мнения: 541
Уж казват че с плодове било по-лесно, а като му предложих круша беше цупене и муцуни все едно давам лимон, а на смръдливите броколи ще ми отхапе ръката с все лъжица. Всеки с вкуса си. При моя дебелан не върви месото, досега пуйка и пиле и двете не ги долюбва, харесва му когато е само зеленчук и пак хапва само половин пюре. Ще проядат, няма къде да идат.

# 528
  • Мнения: 831
Моя пък отваря уста на всичко,даже пюре с гадните чушки му хареса и си го изяде. Днес започнах да давам пюре от коприва и сладък картоф.  След празниците мисля да започна с яйце и пилешко месце. Няма още зъбки, чакам ги с нетърпение Simple Smile

# 529
  • Мнения: 5 593
Уж казват че с плодове било по-лесно, а като му предложих круша беше цупене и муцуни все едно давам лимон, а на смръдливите броколи ще ми отхапе ръката с все лъжица. Всеки с вкуса си. При моя дебелан не върви месото, досега пуйка и пиле и двете не ги долюбва, харесва му когато е само зеленчук и пак хапва само половин пюре. Ще проядат, няма къде да идат.
+1
Аз днес дадох за първи път пуешко и й хареса. Броколи обожава, облизва бурканчето, отваря устата като ламя. Grinning  Обаче ябълка не иска, мръщи се, направо с някакво отвращение изяде малко и после не й беше добре коремчето..

# 530
  • Мнения: 1 739
mrs.RM как и даваш крушата, вариш ли я? Аз и дадох да смуче веднъж сурова, нохтя отхапа с долните зъби и ме е страх вече. А пюрета не иска. Не отваря уста нито на зеленчук( до тук съм въвела тиквичка, картоф, морков и батат), нито на плод( банан). Ще направя май някой друг ден почивка и после пак ще пробвам.

Ами аз още преди месец купих едни български, такива изтумбени и с леки точица са по кората, които бяха зелени. Сега са узрели,чак презрели. Та те са толкова леко,че се разпадат направо и ги дадох сурови.
Маги си отхапва спокойно и без зъби. Джвака нещо, ако е по-голямо от колкото ѝ комфортно да глътне прави едни смешни гримаси с език и го изхвърля навън обратно. Одеве парче банан ѝ залепна за небцето и гледаше много смешно, помогнах ѝ да го махнем и си продължи.
Аз преди 10 дни започнах, като не всеки ден съм ѝ предлагала нещо. Първите пъти беше страната и се притесняваше щом опита, сега чак мен ще изяде като чака да ѝ дам нещо.  Опитала е тиква, круша, картоф, райска ябълка и банан. Тия дни тиквичка, пъщърнак и сладък картоф ще предложа.

# 531
  • Мнения: 754
Леле колко сте напред със захранването,аз съм до никъде.Засега само съм давала три пъти тиква и преминах на тиквичка понеже нещо хич не му се нравеше тиквата.

По колко вода пият вашите мъници,Сами пие има няма 10мл.най-много.

За обръщането от два дни се научи да се върти от корем по гръб и сега голям мерак.Търкаля се като буренце из цялата стая Joy

Последна редакция: пн, 20 дек 2021, 14:47 от narcissus

# 532
  • Мнения: 2 249
Аз днес дадох оризова безмлечна каша с банан. То това ужасно безвкусно Grinning Ама той не се противи и си хапна няколко лъжички.
И той не пие особено много вода - 120мл за около 3дни

# 533
  • Мнения: 5 593
Никаква вода не пие моята и много се притеснявам да не се обезводни с тези заместени 2 хранения... И чай предлагах, не иска...
Иначе оризовата безмлечна каша на Хип я хапва с удоволствие, на мен също ми е вкусна. Grinning

# 534
  • Мнения: 488
Момичета, а как точно приготвяте оризовите безмлечни каши? Купих на Topfer, но нещо не ми е ясно как да я направя - с вода ли трябва или с АМ? И дали мога да направя по-малко количество като за начало? Thinking

# 535
  • Мнения: 831
Момичета, а как точно приготвяте оризовите безмлечни каши? Купих на Topfer, но нещо не ми е ясно как да я направя - с вода ли трябва или с АМ? И дали мога да направя по-малко количество като за начало? Thinking
Сигурна ли си, че е безмлечна? Защото и аз започнах с оризова каша на тази марка, но беше с мляко. Не знаех, че имат и безмлечна.Иначе си има на български упътване как да се направи. Аз правих и по-малки количества в началото, като ги изчислявах пропорционално. За да не е безвкусно, след като направя кашата, добавям няколко лъжички пюре.

# 536
  • Мнения: 2 249
И моята е на Topfer. Аз изрично гледам да е безмлечна заради алергията. Аз я направих с водичка. Гледам да му правя пюретата с вода, за да свиква с вкуса без млякото.

# 537
  • Мнения: 6 789
Полина в сряда прави 6 месеца и ще почна да захранвам. Тъкмо днес се чудих какво шише за вода да купя. Някакво преходно, тя не харесва биберони.
Кашите за голямото дете правех с вода, точно оризова ползвах на Тьопфер, има безмлечна. Сега ще процедирам по същия начин, защото тя АМ не пие. Единствено в началото ше слагам малко кърма при въвеждането, за да е познат вкуса.
Вече стои седнала доста стабилно, смених коша на количката. Утре сме на консултация. Поздрави

# 538
  • Мнения: 541
Тотален отказ от вода има при моя юнак, приемам предложения за нещо от което сте успели да убедите кърмаче да пие вода. Пробвах с биберон и той го дъвче и плюе, пробвах с неразливна чаша, но не се усеща да засмуче, с шотче го окъпах, но и капка не изпи.....незнам вече какво да пробвам. Запазила съм едно шише с каучуков биберон от родилното и с него мисля да пробвам, може пък да си спомни че цели 2 дни от него е ял 😄

# 539
  • Мнения: 1 739
Диляна, твоя човек ако не е пил от шише, а самок8т гърда (моите и 2те деца са така) не знащаят какво да правят с биберони,преходни чаши с меки и твърди накрайници, сламки и т.н. други подобни. Учат се директно от чаша да пият тия деца. Моят син на 8-9м пак пропи вода, от капачка на шише минерална. Малката не ѝ предлагам много много сега, защото не е ограничена да суче. Иначе съм ѝ давала от лъжица и от малка (ракиена чаша), ама тя почти не гълта.

За въртенето, вече над месец се върти и така се предвижва. Мести се непрекъснато. Най-много се кефи да се върти като е гола, защото правим въздушни бани и тогава е супер щастие.

Общи условия

Активация на акаунт