Юнчета 2021 - тема 1

  • 23 593
  • 736
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 754
Тотален отказ от вода има при моя юнак, приемам предложения за нещо от което сте успели да убедите кърмаче да пие вода. Пробвах с биберон и той го дъвче и плюе, пробвах с неразливна чаша, но не се усеща да засмуче, с шотче го окъпах, но и капка не изпи.....незнам вече какво да пробвам. Запазила съм едно шише с каучуков биберон от родилното и с него мисля да пробвам, може пък да си спомни че цели 2 дни от него е ял 😄

Аз купих тези двете,като в момента предлагам само тази в ляво.Сами също си играе с нея и дъвче накрайника(силиконов),но също така и засмуква,като по някой път пие,а друг път плюва.Да кажа,че той също е изцяло на кърма.

Скрит текст:

# 541
  • Бургас
  • Мнения: 329
Здравейте , някоя от вас има ли бънджи и кога
започнахте да го ползвате?
Ние от вчера започнахме захранване с морков- не и хареса особено . 🙂( На 5 месеца и 3 седмици )

# 542
  • Мнения: 287
Здравейте, малкият е на 6м и седмица и вчера го сложихме за първи път на бънджи, хареса му;)

# 543
  • Мнения: 107
Честита 2022г,момичета и бебоци!!! Нека донесе здраве, радост и любов!!!

# 544
  • София
  • Мнения: 1 714
Честита нова година! Здрава и весела да е за всички!

А има ли такива като нас, при които захранването върви не особено добре? Вече от 1 месец предлагам домашни пюрета, но момичето ми рядко изяжда повече от 50 г пюре или каша. Някои дни съвсем отказва. Опитах да й предлагам и купешки - същата работа. Пробвах и с гхи.. Ако има трик, за който не знам, споделете..

# 545
  • Мнения: 107
И при нас горе-долу така стоят нещата. Аз го кърмя и си предпочита гърдата. Рядко изяжда около 80-100 гр пюре. С кашата имаме по-голям успех ❤️
Честита нова година! Здрава и весела да е за всички!

А има ли такива като нас, при които захранването върви не особено добре? Вече от 1 месец предлагам домашни пюрета, но момичето ми рядко изяжда повече от 50 г пюре или каша. Някои дни съвсем отказва. Опитах да й предлагам и купешки - същата работа. Пробвах и с гхи.. Ако има трик, за който не знам, споделете..

# 546
  • Бургас
  • Мнения: 329
Честита Нова Година! Бъдете здрави и благословени!

Когато бебче изява половин бурканче пюре от 190гр.,с колко АМ дохранвате?

# 547
  • Мнения: 723
Честита нова година и от мен, момичета, да е здрава, безгрижна и успешна.
Макс е на кърма като го захранвам по ЗВБ, някои дни не иска и не го насилвам, все пак млякото им е основна храна до годинка. Засега изяжда малки количества, но поне с желание.

# 548
  • София
  • Мнения: 1 714
И нашата е на кърма на поискване. Пробвах и да й давам по този метод с парчетата храна, но тя само ги стиска и не ги слага в устата си, иначе всякакви предмети лапа като за световно. В средата на декември направи 6 месеца и беше само 6,100 и сега, като не хапва особено, не виждам как ще наддава хубаво за възрастта си. Педиатърката пък хич не се трогна, каза, че то затова се наричало захранване, а не хранене. Ама то времето си минава..

# 549
  • Мнения: 333
Честита нова година на всички! Здрави мами и здрави бебета.

При нас захранването напредва само защото аз много постоянно предлагам, всеки ден. Понякога хапва по 80-100 грама на хранене, понякога само няколко лъжички. Предпочита плодови пюрета и ще смесвам плод със зеленчук явно, за да има разнообразие.
Само ме притеснява че я запичат пюретата. Някой знае ли какво мога да направя? Да слагам по капка зехтин? Нещо такова бях чела някъде но дали е безопасно не знам.

И също знаете ли какво количество пюре трябва да изяде, за да може да се брои като успешно заместено хранене? Ние със сигурност сме далеч от това количество, но поне да го имам в предвид като цел.

# 550
  • Мнения: 723
Соренда, Макс точно на 6 мес.беше 7 кг. Сега на 7 и половина и 7,160, така че и той не наддава много, но памперсите са пълни, той е много активен, така че това да не те притеснява. Големият ми син на една годинка беше 9,900, сега е на 15 години над 175 и пак си е кльощав...

# 551
  • България, Русе
  • Мнения: 128
Честита Нова Година, моя  момък на 6м беше 7.1кг 18.12.21г. Започнах захранването на 5м точно с пюрета с зеленчук. На 10тия ден някъде ядеше по 80-100гр. пробвах и видях без да дохранвам, че изкарва 3часа. След 3 седмици заместих 2ро хранене, от раз почти. Постепенно той сам си увеличи порцията на 190гр. Винаги правех повече и предлагам докато спре да отваря или почне да плюе. В началото само искаше да смуче лъжичката. Понеже се запичаше винаги редувам, ако на обяд яде картоф, след обяд предлагам каша смесена с круша или синя слива пюре. Редовно добавям  тиква в пюретата и сега се изхожда редовно. Пюретата гледам да са малко по-редички. Въведох месо и жълтък, аз пък се чудя с какво да заместя 3то хранене?

# 552
  • Мнения: 231
#Стеленцето Моето момче започна 7 месец. Имаме две заместени хранения - каша с плод и зеленчуци /с месо от време на време/. Жълтък още не съм дала ще пипитам тази седмица педиатъра кога и как. Също и за глутена не ми е ясно. И аз като вас попитах в темата за захранването дали да започна да замествам 3то хванене и с какво, но ми казаха, че на този етап 2 заместени е добре, защото до 12месеца основната хвана трябвало да е мляко. Но все пак ще попитам и педиатъра тази седмица как да действаме от тук нататък. Споделете, ако намерите повече информация 🤗 Хубав ден

# 553
  • Мнения: 5 606
Аз запопнах захранване на 5++ месеца с тиква, много й хареса и й е любима. На 6+ вече имахме заместен обяд с около 150 гр. пюре. Каши започнах на 6 и 10 дни и бързо заместихме и следобедната закуска, но не са й май много по вкуса и понякога вместо каша си й давам мляко за следобед, защото тя не пие и вода и се получават много часове без течност. Месо включих на 6++ и вече е захранена с пуешко и заешко. На 7 месеца включих жълтък. Предстои тази седмица да включа и пилешко, но принципно ще наблегна на пуешкото като хранене, то е най-богато на желязо.  Закуската не смятам в скоро време да я замествам с попари и разни такива бъркочи, на мнение съм, че млякото е по-важно и хранително за детето в момента. Глутен по мъничко ще включа може би към 7+++. Но тъй като моята не е фен на кашите, се чудех дали може да го включа като бисквитки в обедното пюре...

# 554
  • Мнения: 63
Здравейте, мамита! Честита нова година, бъдете здрави вие и всички ваши близки, нека годината бъде изпълнена с прекрасни емоции за всички ни! Да се включа и аз. На 6+ сме, нашия юнак прояви алергия към картоф и банан, за сега съм дала само тиква, морков, оризова каша на Хип и тиквипка. Оризовата каша въобще не му хареса, другите неща що годе ги яде. Вода все още отказва и не иска да пие. По срещнахме новата година с първите две избили зъбчета. Съня все още е мираж 😃 през деня спи само на ръце, а вечер се буди доста често. В количката пищи като заклан. Вече съм се побъркала 😃

Общи условия

Активация на акаунт