Юнчета 2021 - тема 1

  • 23 595
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 309
Леле, като чета вече колко заместени хранения имате, а ние сме до никъде с това захранване. Беше супер до един момент и изведнъж отказа всякакви пюрета и каши, та сега съм й дала няколко дни почивка и пак ще  я мъча. Има ли друг такъв случай като нашия? Иначе малката няма желание да пълзи, поне за момента, все още не може и да се изправя сама на крачета. Любимо й е да си седи с играчките около нея и да ги яде, мята, удря и да им бърбори нещо Grinning Научи се и да бръмчи с уста и разхвърля лиги навсякъде Grinning

Bibonss при нас положението е като при вас с храненето.Както си хапваше кашички и пюрета и изведнъж не иска.Според педиатърката е от зъбите които го мъчиха,но пък избиха вече и почти пораснаха.Според мен рефлукса който имаше и който аз си мислех,че е преминал ,всъщност се е превърнала в тих рефлукс.Защото започва с голямо желание да яде и започва по едно време уригване и приключваме с храненето и започва да плаче.
Иначе аз исках да попитам вашите дечица пляскат ли с ръчички за браво,показвате ли им животни,учите ли ги на здравей и довиждане и махат с ръчичка, като цяло на какво ги учите на тази възраст?
От скоро започна да пълзи моят мъник и да сяда самостоятелно и като това прави по цял+опитите да отваря шкафове.
Книжките които му показвам и разглеждаме веднага се вземат и пъхат в устата и няма интерес.Сортер му взех по препоръка на педиатърката,но само го събаря и няма интерес да реди,а и аз си мисля че е мъничък за това,иначе му показвам какво трябва да прави и така по цял ден.
Още е на три дремки и не може да ги намести.Защото става между 7-8ч сутрин и последната идва късно и му се разваля нощният сън.През деня има 4 хранения,от които бяха заместени две и започнах да замествам и закуската,но сега с този отказ от хранене реално няма нито едно заместено.През нощта се буди около 1-2ч и 4-5ч и реве,няма успокояване.Давам мляко за да се успокои защото тогава си изпива всичко,а през деня я изпие 100мл ,я не изпие.

# 676
  • Мнения: 2 529
Моите момиченца почти ходят. По цял ден са прави и обикалят мебелите и се гонят. На 9м са.
Затова пък почти не ядат и ме побъркват. Мисля че е заради зъбите,  защото и на двете почти им е изниквал зъб нр 3, но само се белее и е подуто.   Имат заместени 3 яденета,  но покрай тази ситуация вече и аз не знам кое е заместено и кое не е.
Момичета, вие ще слагате ли някакви допълнителни ваксини и кога?

# 677
  • Варна
  • Мнения: 368
Предполагам , че може, но доколкото знам се предлага първо закуската преди вечерята Simple Smile

Интересно ми е с този ЗВБ метод, това означава, че давате и парченца нали така. Моя не иска да подуши даже има ли парче, повдига му се... как се преминава плавно от пюрирани храни към по-едри такива?

Здравейте, мами Simple Smile
Ние сме на 8 месеца вече и режимът ни е:
8:00 АМ
11:30 зеленчуково пюре (1 ден жълтък, 1 ден месо)
15:00 каша с плод
18:30 АМ (мога ли да давам супичка със сухар, тъй като вече иска от нашата храна)
20:30 АМ

Искам да попитам от кога трябва да давам по-едри пюрета, тъй като купувам купешки, а те съдържат доста подправки. Мога ли да продължа с 4+ и 6+?

# 678
  • Мнения: 333
Ние сме също зле със захранването на 8+++. Понякога изяжда големи количества пюре, но много неща не и харесват. Ето днес примерно не искаше много пюрета и си пийна доста АМ след всяко пюре.
Месо изобщо не и харесва. Направо не знам как ще го захраня това дете, да се отчайвам ли? Grinning Тъкмо дойде ден и изяде много и аз си кажа 'ето сега най-сетне започва да яде както трябва' и на следващия ден пак яде малко и предпочита мляко. Ще трябва да и слагам мляко в пюрето или не знам.

Иначе и давам книжки с местещи се хартиени частички и и харесват, играе си с тях, мести си ги. Научи се да си обръща сама страничките и пипа разните различни текстурки. Има едни книжки на издателство Фют с местещи се хартиени кръгченца и те са и любими. Схваща как се мърдат и като и покажа нещо на книжката се опитва да го копира. Маха ни с ръчичка като и махаме, не може още съвсем както трябва но се опитва. Казвам и: тази играчка е мече, тази е зайче, тази е коала, тази е куче и после я питам да посочи правилната измежду няколко играчки и се справя добре, помни ги повечето. Питаме я - къде е баба, я виж мама, виж татко и гледаме към кой ще погледне. Понякога ни бърка, но се справя все по-добре. Най се зарадвах, че успях да я науча да ми дава играчки, като и кажа дай, ми подава каквото и хванала. Между другото всичките тези упражнения педиатърката ми каза да ги правим още от по-малка, струваше ми се малко безмислено в началото, но сега виждам че има някакъв резултат.

Много иска да пълзи ама не може да схване как, може само да лази около оста си, на ляво и дясно в кръгове, много е смешна. Grinning
Някой знае ли някакви упражнения, с които да и покажа как да пълзи, че я виждам че има сила и може ама просто не схваща как да се избута.

Малко бавно и се затваря фонтанелата, а уж и даваме вит. Д от както се е родила, сега го увеличих на 3 капки на ден.

А за допълнителна ваксина, сложихме Ротарикс  срещу стомашни вируси. То е капки, които се слагат в устата и беше лесно.

# 679
  • Мнения: 723
Смърфи, да- при ЗВБ се предлагат парченца храна варени, на пара или печени в подходящи резени, така че детето да може да ги хване с ръчичка. Напр. картоф, тиквичка, тиква, морков, за закуска паста, но къдрава и дълга, за да не се пързаля, мъфини, сандвичи, кюфтета и т.н. В общи линии гледам да му давам от това което НиеВ общи линии гледам да му давам от това
 което ние ядем.
Джеси, твоите бебки са героини, хем по- рано родени, хем ще прохождат ❤

# 680
  • София
  • Мнения: 1 373
Струва ми се много рано за гърне. Дъщеря ми като бебе беше като часовник и почти винаги успявах да я нацеля, така че всичко да еърши в гърнето. Имам предвид от 10-11 мес. натам. Излизахме по пликчета. Е да, ама не си казваше, просто се бях научила кога си върши работата и я слагах. До момента когато застудя, тя нещо почна да се дърпа и се принудих да върна памперса. Чак на следващото лято, на 2 навършени, мога да кажа, че пеиключихме с памперсите.
С баткото също, едно лято не беше достатъчно. Та се чудя има ли смисъл от сега да почваме, когато всъщност всичко ще се свежда само до постоянно дебнене, треперене, преобуване и бърсане на под.

# 681
  • Мнения: 2 259
Мен най-много ме притеснява факта, че като го пусна на ясла и ако съм успяла да го науча на гърне, то там жените им слагат памперси. Вече няколко приятелки ми потвърдиха това. Ти да научиш детето си и в яслата обратно на старото.. много тъпо. Та още се чудя как да процедирам с гърнето.
Иначе Боян пляска с ръчички от 7м някъде, но ние много му пеехме Хей ръчички и аз му показвах как да пляска. Вече реди една играчка с рингове като аз му ги подавам и питам къде ще ги сложи. Схваща как става, даже се опитваше да сложи други неща вместо ринговете Grinning Вчера храни дядо си с бисквитка. Почва все повече да разбира.
Имаше намаление в сайта на Колев и Колев и взех няколко обувки за прохождане по 10лв, че се опитва да се изправя, а вкъщи е с тарлъци и се пързаля.
Ходихме в парка да го люлея на люлка - не беше впечатлен Grinning

# 682
  • Мнения: 6
Здравейте, тъй като съм изпуснала доста от писаното и не мога да върна и да изчета всичко написано,а не знам дали е коментирано, интересувам се от мнение за столче за кола на Recaro Young Sport Hero 9-36

# 683
  • Мнения: 6 791
Здравейте, тъй като съм изпуснала доста от писаното и не мога да върна и да изчета всичко написано,а не знам дали е коментирано, интересувам се от мнение за столче за кола на Recaro Young Sport Hero 9-36
Има тема във форума на специалистите от С деца на борда, може да питате там. Като цяло няма да го препоръчат заради големия интервал на килограми и това, че не се монтира обратно на движението. Но все пак питайте там, тъй като дават информация за надеждност и резулъати от краш тестове.
Иначе ние сме с Recaro Salia 0-18. Удобно е, че се върти и като изработка е ок.

# 684
  • Мнения: 309
Здравейте,искам да попитам вашите дечица въртят ли се много насън?По цяла нощ ту на едната страна,ту на другата,по корем,по гръб.Като се обърне по корем понякога и явно се стряска и започва да плаче.
Също така спи много леко,направо с баща му ни е страх да влезем в стаята.Дори аз като се въртя в леглото докато заспя при всяко мое мръдване и детето се стряска.
Ако го взема при нас на спалнята спи като пън и не помръдва,но когато е в кошарата въртене по цяла нощ,все едно не може да си намери място.
Не очаквам да е като статуя,но пък чак толкова леко да спи не знам до колко е нормално.

# 685
  • Мнения: 541
Някакво родео е в леглото, непрекъснато се върти и понеже е със завивка се омотава и по някое време се налага да се намеся с помощ. Също спи леко и реагира на всеки шум. Питах консултантката по сън за това и тя каза, че е до човек, някои спят леко, а други не. Препоръча, ако много му пречат съседите (при нас те са проблема с 2 бягащи, скачащи, луди деца) да пускам бял шум, но не ми се иска да вкарвам асоциация. За въртенето също каза, че е нормално, но трябва да се научи сам да се връща в приятна за сън поза, което му е много трудно засега.1

# 686
  • Мнения: 492
А има ли бебоци, които все още заспиват само на гърда? И се кърмят все още доста? Моята сладурка отказва вече 2 седмици твърда храна и се върнахме предимно на кърма, а отделно и приспиването става на гърда, много рядко с носене от баща й. Имам чувството, че само ние сме такъв случай и не мога дори малко да я откъсна от това кърмене Confused

# 687
  • София
  • Мнения: 1 373
Моят заспива само на гърда, нямаме заместено, въпреки че си похапва доста.
Батко му беше някакъв патологичен случай. Пристрастено кърмаче, изключително злоядо. Почти До втората си годинка караше предимно на кърма, беше почти невъзможно да му се бутне лъжица в устата, не обичаше и сам да яде. Отдавам го като грешка, че просължих толкова време с кърменето, не че прояде като го отбих, но за мен си беше изтезание денонощното дърпане на блузата и нервничене.
Хемоглобинът вижте.

# 688
  • Мнения: 1 739
И моята мома си кара основно на кърма. 2къши заспива смао на гърда и така. На вън поне и в количката спи, че баткото пък само в раница и с гърда заспиваше.
Също се върти доста на сън и спи много леко. Направо е отврат понякога- приспивам по 2-3 0аса и как мръдна да се наместя и се е оцъклила. А да поискам да стана...

# 689
  • София
  • Мнения: 1 373
Не знам защо толкова леко спят. Вечер разчитам да си посвърша нещо, измъкна се и след половин час вече почва да ме вика. Забелязах, че ММ като го сложи да спи и после по-дълго издържа преди да се събуди пак.

Общи условия

Активация на акаунт