Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 38

  • 23 904
  • 738
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 63
Много ви благодаря за съветите и напътствията! Flowers Hibiscus

Не закусвам сутрин, но ще се постарая да вечерям една идея по-рано и да видим как ще върви Simple Smile

А се разколебах за периода на взимане на витамин Д, защото намерих тук препоръка как да се приемат някои витамини:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1057791.msg37306203&utm_sour … tlink#msg37306203

Но ще го взимам сутрин! Благодаря много за отделеното време още веднъж Yellow Heart

Последна редакция: чт, 05 авг 2021, 12:23 от iradkova

# 526
  • Мнения: 18 542
Интересно видео как вливането на глюкоза (при хора с операции, които временно не могат да ползват храносмилателната си ситема), увеличава възпалението в кръвоностните съдове (в случая на мястото на вливане), образуват се съсиреци и от там потенциално запушване на артериите.
Обяснението е косвено, не буквално, но всеки може да си направи аналогията и как холестеролът няма нищо общо като причинно-следствена връзка, а основния проблем/виновник е захарта. 
Съжалявам, че е само на английски
https://www.youtube.com/watch?v=NY3NNBqScMQ

# 527
  • Мнения: 27 515
А ето и едно клипче за подобряване на ИР от д-р Екберг 🙂
https://youtu.be/xcQUghF2SKY
Не знам дали има субтитри и на български, но аз много харесвам достъпния му начин на говорене и обясняване, произношението му е доста чисто и не бърза докато говори.
Миоки, вливането на глюкоза и на кг не се отразява добре. Мисля, че и Елора след операцията и глюкозата се оплакваше от глад и нещата се нормализираха чак след това.
Скрит текст:
Само на мен ли пт няколко дни почти преди всяко клипче в ютюб ми се показва рекламен клип с някакво плачещо недохранено дете в близък план?! Е, как може да пускат подобни клипове, твърде хард ми идва на мен (а убедена съм, че и на други впечатлителни хора), за да ми го натрапват без предупреждение...Ютюб няма ли някакви критерии все пак за тези реклами?🙄

Последна редакция: чт, 05 авг 2021, 13:04 от dolce miele

# 528
  • Мнения: 18 542
Да, така е, може да те направи диабетик такова вливане, ако е по-продължително и си по-податлив.
Аналогията и примерът беше да се обясни на прост език механизмът, по който захарта руши кръвоностните съдове и произтичащите от това проблеми.

Скрит текст:
Аз имам адблокър на браузъра и не виждам реклами. Имат критерий разбира се - този който плаща поръчва музиката, стига да не е в разрез с политическите им пристрастия разбира се.

# 529
  • Мнения: 27 515
Миоки,
Скрит текст:
уж и аз имам, но в ютюб почти винаги ми тръгвят реклами, повечето имам опция да пропусна след няколко секунди...то и това мога да го спра след 5 секунди, но на мен гледката ми идва в повече, а и направо почва с кофти гледката, без предизвестие...през телефона отварям, но не през приложението. Не знам, може и нещо да са се променили някои настройки при някоя от актуализациите...
Личното ми мнение е, че подобен тип реклами не бива да започват така рязко, още от първите секунди...

# 530
  • Мнения: 5 072
iradkova, точно с вигантол 6-7 капки дневно, приеман вечер след хранене с нещо мазно си вдигнах витамин Д. Имай предвид, че не всеки усвоява вигантол. Добре е да си пуснеш контрола примерно след месец и , ако няма ефект, да го смениш с друг вид витамин Д.

# 531
  • Мнения: 63
iren11, благодаря. Ще пробвам първо да почна да взимам редовно и ежедневно.

Много хубави видеа, между другото.

# 532
  • Мнения: 16 871
Вигантол не е най-доброто на пазара. А след 1 месец прием, въобще си съмнявам на има някакъв резултат, дайте си една идея повече време.
Можете да потърсите спрейове ва под езика или носа, те се усвояват много по-добре.
Аз взимах от 5000 ед. И много бързо наваксах.

Последна редакция: чт, 05 авг 2021, 15:03 от ver4eto_sv

# 533
  • Мнения: 27 515
Верче, какъв беше твоят вит. Д? Може ли линк? 🙂

# 534
  • Мнения: 179
Стандартната схема за вдигане на vit. D, който се използва в много проучвания е 50 000 UI с един прием на седмица, и така за 8 седмици, след кето мериш пак.

Преди време това бяха 70-80 капки вигантол. Какви са тия препоръки за смяна на марката бе хора.
Другия начин и да се печеш, но състаряваш кожата и вдигаш риска от рак,

# 535
  • Мнения: 5 072
Е аз пък съм чела, че отдавна се отричат еднократните високи дози и е много по-добре всекидневният прием. Излагането на слънце също не гарантира оптимални нива на витамин Д.
Миро, ти не писа ли няколко пъти , че ще спреш да пишеш в тази тема???

# 536
  • Мнения: 18 542
Миро, скрий се. Стандартната процедура, ти лекар ли си? На своя глава такива дози не бих препоръчала на никого.

# 537
  • Мнения: 27 515
Миро, ти лично пробвал ли си я тази "стандартна схема" от 50 000 единици или я препоръчваш, защото така си чел някъде? А някои хора и с печене не си набавят нужното... 😉
Ирен, писа, писа, обаче си е харесал точно тази тема. Нищо, че няма ИР, но пък много държи ние които имаме да се "осъзнаем"... 😃

# 538
  • Paris, France
  • Мнения: 14 022
При мене Вигантол ежедневно по 5 капки работи по-добре от ампула от 100 000 единици веднъж месечно. Жалко, защото ми е по-лесно да пия веднъж месечно или седмично, а и ампулите тук са безплатни с рецепта и ги има навсякъде. Пия Zyma D, което е тукашния Вигантол, долу горе и е на капки.

Д3 на спрей не ми действа.

При всеки е различно.

# 539
  • Мнения: 179
Да, аз го пия САМО така и съжалявам, че не сте чели, че и се нахвърляте веднага. Еднократните седмични дози вдигат нивото по-добре от ежедневните и по-добре се изпълняват от пациентите (т.е. не се пропускат дози). Нищо лошо няма иначе в ежедневните. Жена ми не може да вземе повече от 6 капки наведнъж, защото нещо долу низко в корема почва да я боли, като на цикъл. Това е рядък проблем, със сигурност по-рядък от нередовното взимане на ежедневните дози..

Казвам ви как може да се взима, и прочетете де, не държа да ми се доверявате.
Еднократни месечни дози е остарял подход заради демонстрирани проблеми...

Относно "нужното" ниво. Видях че при 31ng препоръчвате задължително вдигане на дозата. Трябва да знаете следното - ако имате конкретен проблем, където конкретни дози показват по-добро оздравяване - добре. Но знаете, че има един огромен проблем - не е ясно нивото дали е СЛЕДСТВИЕ от здравословното състояние, дали е МАРКЕР за добро здраве, защото човека е спортувал на открито, или е ПРИЧИНА за доброто здраве.

Като така е добре да се гледа кривата на смъртността според нивото. Тя е в най-ниската си точка между 32 и 35ng, после почва да расте.

Освен това се оказва че различните раси имат различен потенциал по естествен път да вдигат нивото си от слънце. т.е. при едни може да отпука до 80ng, при други трудно минава 40ng. Така че колко ТРЯБВА да е, също е тегаво да се прецени.

Да се върнем на 31ng и нуждата от повдигане на дозата. Просто на човека трябва да се обърне внимание, че ако му е толкова през лятото и не е приемал добавка, то зимата вероятно ще падне доста. Трябва да си изгради схема за целогодишния прием, и да проверява през известно време как се движи.

Естествения ход на еволюцията е, че лятото се трупа Витамин Д, трупат се и сланини, в чийто състав влиза вит. Д. Зимата, се топят сланините, и се освобождава Вит. Д. За съжаление ние зимата обикновено трупаме ОЩЕ ПОВЕЧЕ сланини, без слънце и за това в края на зимата нивото се оказва доста ниско.

Последна редакция: чт, 05 авг 2021, 16:08 от MiroG

Общи условия

Активация на акаунт