Не харесвам прическата си...

  • 4 918
  • 123
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 804
когато ти е дълга тя тежи и стои по-прилепнала до главата, без обем.
Подстриже ли се има ефект на бухване. Цветът е добър. Могъл е да използва повече от естесвения ти цвят на корена и да направи преливането по-ниско, но не знам ти как си искала.
От самото изсветляване косъмът се променя, става по-груб. На слънце ще става още по-светло.
Ластиците се вижда къде са били, те също вредят на косъма, ако можеш избегни ги.
Със стилизиращи продукти можеш да оформиш прическата. Бретонът е до брадичката, няма лошо.  евентуално ако много не ти харесва, можеш да се подстижеш 'каре', на линия, до дължината на бретона. На твое място няма да подстригвам повече от това, а в долната част ще направя къдрици, горе не, ще използвам естествената бухналост.


Това е снимката която беше образец и той каза че ще стане още по-хубаво
Тогава трябва да те изправя с преса и може и да се окаже толкова дълга и твойта.
Може да се матира, да се убие жълтото, също да се третира с сива боя.
Преходът не е направен на същото място, на тази снимка е на нивото на очите. На снимката няма бретон, бих казала, но ако ти си искала бретон до брадичката, и косата с тази дължина ще стане зле и затова да ти е намалил дължината.

Когато носиш снимка, те правят по снимка, не трябва да се обяснява повече.
Ако клиентът няма снимка и обясни с думи  прическата, може да се получи друго накрая. Simple Smile Защото я виждат по различен начин, всеки според неговата си камбанария.

# 61
  • Мнения: 21
когато ти е дълга тя тежи и стои по-прилепнала до главата, без обем.
Подстриже ли се има ефект на бухване. Цветът е добър. Могъл е да използва повече от естесвения ти цвят на корена и да направи преливането по-ниско, но не знам ти как си искала.
От самото изсветляване косъмът се променя, става по-груб. На слънце ще става още по-светло.
Ластиците се вижда къде са били, те също вредят на косъма, ако можеш избегни ги.
Със стилизиращи продукти можеш да оформиш прическата. Бретонът е до брадичката, няма лошо.  евентуално ако много не ти харесва, можеш да се подстижеш 'каре', на линия, до дължината на бретона. На твое място няма да подстригвам повече от това, а в долната част ще направя къдрици, горе не, ще използвам естествената бухналост.


Това е снимката която беше образец и той каза че ще стане още по-хубаво
Тогава трябва да те изправя с преса и може и да се окаже толкова дълга и твойта.
Може да се матира, да се убие жълтото, също да се третира с сива боя.
Преходът не е направен на същото място, на тази снимка е на нивото на очите. На снимката няма бретон, бих казала, но ако ти си искала бретон до брадичката, и косата с тази дължина ще стане зле и затова да ти е намалил дължината.

Когато носиш снимка, те правят по снимка, не трябва да се обяснява повече.
Ако клиентът няма снимка и обясни с думи  прическата, може да се получи друго накрая. Simple Smile Защото я виждат по различен начин, всеки според неговата си камбанария.
Показах точно тази снимка и казах че искам точно това.Дължината на косата ми е по-къса от тази на модела, НО беше постижимо.Бритон НЕ СЪМ искала, за това си позволявам да използвам думата “касапин” по-горе.

# 62
  • France
  • Мнения: 12 555
Защо не му каза да спре като почна да ти го реже? При чуплива коса такъв бретон изисква много усилия за да застане както трябва. Нищо общо със снимката. Нито цвета, нито преливането, нито балеажа.
Ще те помоля още една снимка на просто сресана коса от зад.

# 63
  • Мнения: 21
Защо не му каза да спре като почна да ти го реже? При чуплива коса такъв бретон изисква много усилия за да застане както трябва. Нищо общо със снимката. Нито цвета, нито преливането, нито балеажа.
Ще те помоля още една снимка на просто сресана коса от зад.

Повярвайте ми знам как се поддържа такъв бритон и отговора с МНОГО ТРУДНО.Беше твърде късно за каквото и да е от моя страна, защото без да се замисли отряза за секунди бритона.Не мога да ви опиша просто действието което направи…

# 64
  • France
  • Мнения: 12 555
На твое място ще отида при кварталната фризьорка и ще подстрижа всичко на черта, малко над раменете

И ще приема, че в следващите 2 години ще чакам да порасне. И следващия път като ти поискат половината от една минимална заплата, си имай нещо на ум. И не изпадай в такива драми за една коса.

# 65
  • Мнения: 3 308
Лоб-а е чудесен вариант, особено за лятото. И в последните години стабилно си стои на мода.

# 66
  • Мнения: 5 273
Твоята коса балеаж няма. Има някакъв дъбок корен, с рязка граница. Много малко фризьори успяват да направят хубав балеаж, за моя радост познавам една, но не съм си правила никога балеаж.
Според мен прическата е приемлива. Къде е рязал до много късо в корените? Или не съм разбрала правилно аз? Затова не обичам да се подстригвам при "модерни" фризьори. Имам две фризьорки, при които ходя. И двете ме знаят, че следя зорко какво правят, само че аз следя дали са изравнени двете ми страни и редовно ако нещо виси, се доподстригвам сама. Иначе нямам проблем да режат колкото искат, само да е равно. Даже обичайно не смеят да режат.

# 67
  • Мнения: 21
Твоята коса балеаж няма. Има някакъв дъбок корен, с рязка граница. Много малко фризьори успяват да направят хубав балеаж, за моя радост познавам една, но не съм си правила никога балеаж.
Според мен прическата е приемлива. Къде е рязал до много късо в корените? Или не съм разбрала правилно аз? Затова не обичам да се подстригвам при "модерни" фризьори. Имам две фризьорки, при които ходя. И двете ме знаят, че следя зорко какво правят, само че аз следя дали са изравнени двете ми страни и редовно ако нещо виси, се доподстригвам сама. Иначе нямам проблем да режат колкото искат, само да е равно. Даже обичайно не смеят да режат.
Този процес с рязане в корените го забелязах, че ми раздели косата и започна от най-долния слой като я раздели на тънки редчета и с върха на ножицата изряза като на места усетих лека болка и така до най-горният слой.Няма как да видите това нещо освен ако не сте били в салона на място

# 68
  • Мнения: 1 143
Аз години на ред не можех да пусна наистина дълга коса заради фризьори. Беше ми сравнително дълга, но аз исках повече. Всеки път се разбираме да махат малко, а те подстригват много повече. Всеки път оправданието е, че е имало нужда и че така щяла да порасне, а ако я оставя - не. Моята коса е доста жива, престанах да се подстригвам известно време, стана по-дълга и изглеждаше добре. Не се оправдаха апокалиптичните картини, които ми описваха фризьорите. Сега се подстригвам на определено място, като фризьорката взима много малко и ми показва колко преди да започне.
Много е неприятно, че си чакала толкова дълго за тази дължина и са я отрязали без да им мигне окото. Има хора, на които не им пука, има и такива, за които е много неприятно. На фризьорите им се плаща за да удовлетворят желанията на клиентите си и да ги предупреждават ако нещо не може да стане по един начин и трябва да се направи по друг, макар че тук май и за това не става въпрос.

# 69
  • Мнения: 5 273
Аз обаче недоумявам, като се случи такова нещо, плащате ли им на тез фризьори? Щото разликата е кардинална.
Тоз човечец явно е решил да филира (много модерно, сигурно е гледал клипчета в you tube), но както казах, аз не посещавам такива фризьорски салони, така че няма как да съм сигурна. Както и да е.

# 70
  • Мнения: 435
Ама тя даже не е трагична прическата,що за драма. Ако не ти харесва цвета, отиваш при друг колорист да го оправи. Достатъчно дълга е за да се отреже още и да се докара някаква друга форма, а и е гъста, аз като четох "косичка", "бретонче"... Някак си си представях нещо доста по- тънко и късо.
За себе си имам едно правило- всеки оплескан цвят може да се поправи с черно, и всяка кофти прическа с машинка( в случай, че нямам достъп до моята фризьорка, която ще ме скъси до 4ти номер с ножица при нужда).
Та няма непоправими неща, що се отнася до коса.

# 71
  • Мнения: 21
Ама тя даже не е трагична прическата,що за драма. Ако не ти харесва цвета, отиваш при друг колорист да го оправи. Достатъчно дълга е за да се отреже още и да се докара някаква друга форма, а и е гъста, аз като четох "косичка", "бретонче"... Някак си си представях нещо доста по- тънко и късо.
За себе си имам едно правило- всеки оплескан цвят може да се поправи с черно, и всяка кофти прическа с машинка( в случай, че нямам достъп до моята фризьорка, която ще ме скъси до 4ти номер с ножица при нужда).
Та няма непоправими неща, що се отнася до коса.
Загладих косата с помощта на сешуар и преди това нанесени професионални продукти закупени от въпросният салон, за да видите как ми седят горните пластове коса (използвах кръгла четка и доста добър сешуар)

# 72
  • Мнения: 435
Добре разбирам,че не се харесвате, не е това, което сте очаквали, ок. Отидете и я поправете. Сменяте цвета, режете на каре, боб, пикси или каквото там си харесате, радвате се на новата визия и готово. Това Е коса, расте. Не е бъбрек, ръка, крак.

# 73
  • Мнения: 413
След като видях снимките - най-добрият вариант би бил косата да се носи накъдрена. Когато е права, прекалено много си личи разликата в пластовете, все едно дължината на косата е трябвало да е дължината на горния пласт, но долният не е бил отрязан. Като е къдрава, поне горе-долу другите ще бъдат залъгани, че има някаква форма, даже може и да заприлича на добре направена прическа. Ако все пак сте отворена към идеята, може просто да отидете при друг фризьор, където да я изравнят спрямо горния пласт и да изчакате отново да порасне и да е равна. Прическата на снимката, качена от Philomena, доста ми допада и си представям нещо такова.

Само на мен ли обаче ми се струва, че първоначалният желан резултат е на коса, която няма пластове? (Възможно е и да е моя грешка, но косата изглежда като да е равна или поне пластовете да имат максимум 2-3 см разлика, че и по-малко)

Колкото до цвета...откровено не ми харесва. Може би е необходимо да се матира или да се измие с шампоан против жълти оттенъци, но в момента изглежда така, сякаш балеажът е правен в домашни условия. Другият вариант е цялата коса да се потъмни и да няма разлика между корените и дължините.

Ако споделите поне от кой град сте, може би ще успеете да получите предложения за наистина добър фризьор и положението да се оправи поне отчасти.

# 74
  • Мнения: 3 770
Много хубава коса, отвратителна прическа. И моята е подобна, но моята коса е тънка и права.
Не слагай екстеншъни, ще я съсипеш.
Аз бих я носила по-скоро къдрава, леко оформена с четка.
Предполагам, че не можеш да я върнеш, нали? Много е къс горния пласт..

Общи условия

Активация на акаунт