Косопад - 20

  • 49 166
  • 786
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 293
Ако не ползвам от време на време сух шампоан, трябва да си мия косата всеки ден, знам че много жени го правят, но няма сила която да ме убеди че това е по- добре. Добавям факта че и много от нас ползват силни медицински шампоани, това чудо няма място на скалпа ежедневно.
Предпочитам да си пръсна малко количество сух шампоан в корените и да изкарам още един ден. Бързото омазняване на косата за жалост е от "бонусите", които идват с косопада.
Всеки сам си преценя за себе си, аз го играх временно филма с ежедневното къпане и косата ми видимо не се чувстваше добре от това.

# 61
  • Мнения: 2 641
Дамата с абсурдния съвет кое да хвърляме в кошчето за боклук да си го спазва лично.
Косопадът е явление с вътрешни причини основно.
След 20 години борба с косопада смело твърдя, че нито боята, нито сухия шампоан, нито спрея за бели корени са го усилили, напротив- след боядисване косата ми капе по- слабо и една лекарка ми каза, че резорцина в боята убивал разни бактерии по скалпа.
Давам съвет, който работи при мен, пък Вие ако щете изхвърлете цялата си козметика и се мийте с жълтък, защото е био.

# 62
  • Мнения: 39 229
За 20 години не успя ли да намериш причината? Това е ужасно.

# 63
  • Мнения: 2 641
Не, първите години се спуквах от рев, истерии, изследвания, смяна на витамини, маски и козметика. Вгорчих си младините и изпуснах хубавите неща да минат покрай мен, защото се бях фиксирала в проблема си.
Сега продължавам да имам периоди на засилен косопад, особено след Ковида е чудо, но спрях да му отдавам значение. Не пия нищо, само продължавам да купувам и тествам шампоани , не съм правила и изследвания за щитовидна и желязо, защото след инжекции Б12 получих стероидно акне, което лекувах с години.
Изобщо, книга мога да напиша, но реших да оставя нещата на течението и да се примиря с реалността.

Последна редакция: пт, 23 юли 2021, 20:47 от Mateah

# 64
  • Мнения: 453
Причините за косопада за съжаление могат да са много понякога комбинирани/ например дефицити и стрес/ което прави откриването на"отключването" доста трудно. Съответно и борбата при всеки е различна и включва различни медикаменти и добавки,шампоани и маски в зависимост от състоянието на косата.
Попаднах на медицинска статия която свързва изтъняването на косата във фронталната част на главата и прозиращ скалп със.. изпотяването.
Изпотяването води до натрупване на соли по скалпа, води до допълнително изсушаване и падане на косата/ да не споменаваме миризмата и раздразнения скалп от неконтролируемо чесане/
Лекарите препоръчват чист скалп,в много горещите дни след обилно изпотяване е по добре да се измие косата дори само с вода.
Много препоръчват скраб за скалп,ДПШ веднъж на седмица / за използващите фибри и сухи шампоани, който в комбинация със прекомерното изпотяване могат да запишат фоликулите и да влошат състоянието/
Така,че всеки избира правилните за него процедури и продукти.
В един английски форум попаднах на ревюто на една жена,която беше намерила спасение за нея със оцветяващ сух шампоан.
Незнам дали се продава в България Evo  е марката.

# 65
  • Мнения: 6 166
За поникване на нови косъмчета ползвам хининова вода - 1.5 лв в аптеката е. За спиране на косопад - виши ампули. Действа безотказно. Шампоана и маската са ми на Керастаз, а балсамите ги менкам, но на Клоран. Косата ми е дълга, боядисвана в русо и според гризьорката ми гъста. Според мен има още много какво да се желае.

При мен стрес влияе абсолютно веднага на косата.

# 66
  • Мнения: 2 641
Аз също си мисля, че в доста голям процент от случите виновник е стресът.
Най - ранният ми спомен за косопад е от 6-7 клас- на един лагер не ме сложиха с момичетата, които познавах и сутринта се събудих с черна от косми калъфка, даже при лекаря ходих, толкова се уплаших.
В ранните 20-сет се лутах между булимия и анорексия, вероятно това лавиране на теглото, неяденето на месо и до днес и липсата на витамини го превърнаха в трайно за мен състояние.
Затова вече гледам да се абстрахирам от мисълта за косопада, колкото и трудно да е на моменти. Пак ще цитирам думите на една лекарка, при която ходих много години- “ Радвай се , че те е ударило в косата, а не някой тумор или нещо по- опасно”. Та, не е успокоително, но фиксирането в проблема не е решение.
Никога не съм имала гъста коса, в момента 2/3 са ново растяща коса.

Последна редакция: пт, 23 юли 2021, 11:56 от Mateah

# 67
  • Мнения: 453
Mateah,
Винаги съм мразила някой да казва нямаш място за притеснения изглеждаш страхотно и т.н. щом сме в тази група значи е важно за всеки от нас. Но много искам да ти кажа...Изглеждаш прекрасно.❤️
Успех за теб и всички нас в групата.
Понякога снимките ми изглеждат ужасно, понякога пък косата ми изглежда страхотно вероятно истината е някъде по средата...но винаги новите растежи са добре дошли. А също и подкрепа от някой който знае как се чувстваш и през какво минаваш .

Последна редакция: пт, 23 юли 2021, 12:39 от Lorinda

# 68
  • Мнения: 2 641
Разбира се, че е важно, но когато години наред си по изследвания , пиеш, мажеш, тревожиш се и ефект нулев , е добре да има период “ не ми пука”.
Това е лично мое мнение и не ангажирам никого с него, през годините имах много опити “ проба- грешка”.
Ще помоля да изтриете цитата със снимката или само нея.

# 69
  • Мнения: 22 766
Lorinda, имам същите наблюдения.

# 70
  • Мнения: 5 384
С мисълта си човек може да се доразболее, да се срине.

Последна редакция: сб, 24 юли 2021, 08:51 от *Камея

# 71
  • Мнения: 2 188
При мен след няколко спокойни месеца косата започна отново да пада.
От известно време забелязвам и друга промяна. Преди трябваше да мия косата си на всеки трети ден максимум. Сега мога да изкарам и седмица без да се омазни.
Не знам дали е свързано с косопада.

Змия, провери си щитовидната жлеза, ако скоро не си. При мен така се омазняваше доста по-бавно косата, оказа се че ТСХ се е повишило доста. Започнах да пия Л тироксин, по предписание на лекар и сега пак ми се омазнява както преди Laughing Определено предпочитам да се омазнява по-бавно, но ....

# 72
  • Мнения: 5 985
Момичета, препоръчайте щадяща и добра безамонячна боя за коса. Косата ми много изсветля, а искам да си върна моя черен цвят. Не съм се боядисвала повече от 10 години, но ми липсва моя цвят коса и търся нещо, което да не влоши повече косопада.

# 73
  • Мнения: 22 766
Момичета, препоръчайте щадяща и добра безамонячна боя за коса. Косата ми много изсветля, а искам да си върна моя черен цвят. Не съм се боядисвала повече от 10 години, но ми липсва моя цвят коса и търся нещо, което да не влоши повече косопада.
Олиосета.

# 74
  • Мнения: 453
Момичета, препоръчайте щадяща и добра безамонячна боя за коса. Косата ми много изсветля, а искам да си върна моя черен цвят. Не съм се боядисвала повече от 10 години, но ми липсва моя цвят коса и търся нещо, което да не влоши повече косопада.
Олиосета.

Schwarzkopf Professional Essensity, както номер 5 e доста тъмно кестеняво, много съм доволна има добра покривност. Използвам оксидант 5.5 процента.
Поръчвам от нотино.

Общи условия

Активация на акаунт