Топло лято е, слънчице пече, малко февруарче скоро пола си ще издаде!- Тема № 2

  • 24 370
  • 737
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 399
Ние също не сме казвали на никога още.
Единствено най-добрата ми приятелка знае, но ние сме след инвитро, а тя знаеше за процедурата, за това и сега знае за бременността.
Вчера чухме сърчице и попринцип мислехме да кажем, но някак ме е страх. Тази две годишна борба, явно се е отразила на психиката ми.

# 16
  • Мнения: 1 825
При мен в работата се наложи да кажа, в началото само на шефката, после разбраха и други колеги, прецених че щом колегите знаят не е логично близкия ми кръг приятели да не знае Simple Smile На определени индивиди просто не казвам и сменям темата ( лоша енергия усещам). Като цяло и аз мислих, че ще съм суеверна и ще мълча.. ама при положение, че съм пушач от 15г и изведнъж спрях цигариите и кафето в работата веднага ме заподозряха.

# 17
  • Мнения: 119
Много мила тема, благодаря Gebura😊.
И аз вчера бях на преглед. Бебчо е добре, расте и даже вече се вижда на ехографа как мърда с крачета и ръчички ❤️. Единствено се притесних, че кръвотока на едната ми маточна артерия е леко затруднен. Надявам се с мерките които вземаме, нещата да се балансират. Записах си час на 06.08.за БХС. Дано там всичко да е наред и да съм една идея по-спокойна.
За споделянето, изобщо не исках да казваме на никого в началото, но по един или друг начин майка ми и няколко приятелки разбраха. Другата седмица сме на кръщене на племенника и ще са там всички близки и роднини. Мисля, че няма да успея да опазя тайната, при положение, че бях върл пушач преди положителният тест, а и вече ми личи леко коремче 🥰. Та ако се усетят, няма да лъжем,а и вече ще бъда в почти 12г.с.

# 18
  • Мнения: 786
За казването ви бях споделила в миналата тема- мъжът ми каза на всичките си роднини още при кръвния тест в 5 г.с. неговата логика бе, че при предходните неуспехи пазихме тайна и нищо не стана и сега щял да счупи лошия късмет като сподели Joy. Бяхме в Гърция с голяма компания миналия уикенд, и на тях изклюкари преди да съм им видяла очите. Иначе аз не казвам по свое желание, но тъй като доста ми личи коремът, няколко познати директно ми заявиха -ти си бременна, честито. Имах идея да пазя новината в тайна до 12 г.с., сега съм 9та, но явно няма да го бъде.

Катерина, какво ти изписаха за кръвотока ? И моя нещо не го харесват периодично, включиха ми натаспин, омега и кортикостероиди.

# 19
  • Мнения: 2 433
Леле, само аз ли съм с корем ала “задържам вода” в 13 г.с. Joy само гърдите ми разбраха, че трябва да растат, корема още не е схванал идеята. Мислвх, чв като съм по-слаба ще проличи по-рано, ама явно не.
 Страх ме е, че после рязко ще порастне и ще се нацепя яко, кожата ми е предразположена и имам доста стрии от пубертета още. Мажа с един крем на мустела, дано има някакъв ефект и минимизира щетите.

# 20
  • Мнения: 981
Ние вече казахме на близките, пък и на мен ми личи вече и да исках да пазя тайна до 12-13г.с. просто няма да стане. Всички колеги знаят вече.
И аз съм с час за скрининг на 3ти август тогава ще съм в 12+3г.с. А на 28ми съм на преглед и честно ви казвам само това ме интересува,всичко да е наред!

# 21
  • Мнения: 41
през февруари има интересна дата 22.2.2022, кой ще роди на нея?

Пепина,  моят термин се очаква тогава ❤

П.С. Благодаря за новата темичка, дано само хубави неща да си споделяме Hug

# 22
  • Мнения: 2 352
На мен с първата бременност ми прилича в 4 месец и то корем на преяла. Ако исках можех да крия и до доста по- късен етап. Стрии ми се появиха в последната седмица на 8 месец. Като родих ми се появиха и на гърдите.
Сега съм 7 седмица и вече имам корем като за 4 месец, а даже стартирах с 2кг по- малко спрямо първата бременност. Пълен абсурд е да успея да скрия до 12 седмица.

# 23
  • Мнения: 185
през февруари има интересна дата 22.2.2022, кой ще роди на нея?

Моят термин е тогава Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 825
Хибискус, моя приятелка ми каза да не си взимам на Мустела били само реклама, пробвала я е и на себе си и на бебчо, тъйкато сега е с 2ро бременна исках съвети какво да взема за себе си, дано има ефект при теб

# 25
  • Мнения: 2 433
Това ми препоръчаха в аптеката, разбира се беше и най-скъпото, та може и за това да са го препоръчали. А отзиви за други мазила някакви? То че ще има стрии поне при мен е ясно, борбата е поне да не са много.

# 26
  • Мнения: 119


Катерина, какво ти изписаха за кръвотока ? И моя нещо не го харесват периодично, включиха ми натаспин, омега и кортикостероиди.

За сега единственото ново, което добавиха е аспирин. Иначе съм на Клексан от първият ден. Ще следим на 2 седмици кръвотока. За сега казаха, че не е толкова зле, просто ще го държим под око, но аз се притесних, разбира се. На БХС - то ще се обърне по-обстойно внимание.
Имаш ли тромбофилия?

# 27
  • Мнения: 187
Аз си запазих час само за ФМ, казаха ми че не е нужно и БХС и само ФМ било доататъчно и било по-добрия вариант и се виждало всичко. Иначе за лосион аз си взех на cocosolis SKIN Stretch, мой близки са го използвали и са останали доволни, само дето е малко скъпичко, но дано поне има ефект.

# 28
  • Мнения: 786
Да, нискорискови фактори, но са няколко и имат кумулативен ефект. И аз съм на Клексан от началото, както и на АП заради повишени ТЛА. За съжаление постоянно ми излизат синки от Клексана, но щом се налага ще го бия. Поне ми мина страха от идеята сама да си жив инжекции.

За стриите- по темите има добри отзиви от Палмърс, въпреки по-ниската цена, мисля следващия път да пробвам. Почнах да се мажа всеки ден по веднъж с идеята да хидратирам предварително кожата, макар че казват, че си е до ген и няма толкова значение с какво се кажем.

Аз да се похваля, от днес почнах да броя калории и да внимавам повече какво ям. Дано има ефект, че съм 3 кг в плюс. Мисля, че утрогестанът допринася за този ефект , но така или иначе съм решила да взема мерки Hug

Mimchence, хубаво е да направиш и БХС. Ако си от София или Варна има опция да го направиш безплатно в МД стига да отидеш до 2 дни след прегледа.

# 29
  • Мнения: 981
Това ми препоръчаха в аптеката, разбира се беше и най-скъпото, та може и за това да са го препоръчали. А отзиви за други мазила някакви? То че ще има стрии поне при мен е ясно, борбата е поне да не са много.

Аз четох и питах приятелки, почти всички ми препоръчаха на Палмърс продуктите. Вече имам лосион за мазане, но видях в Лили че са намалили по концентрираното което е и по мазничко. Мисля и него да си взема.

Общи условия

Активация на акаунт