На море в България 2021 г.! - 4

  • 50 048
  • 745
  •   1
Отговори
# 135
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Пълно разочарование от Серени-Царево.Единственото хубаво нещо е чистата и голяма стая.Морето ужасно.Пясъка в клечки и пълно с фасове.Няма една масичка където да си сложиш нещо.Не ,че има какво.На бара стои едно момиче което натиска копчето на машината да пуска боядисани сокчета.И се заформя една опашка която да те откаже.Започнах деня с разправии.Не правели фрапе?Правят и още как!Само трябва да си поискаш..Снощи на вечеря същата история.Само едно кисело грозде и ябълки.След оплакването ми започнаха да вадят диня и пъпеш поне.Това е най-неподходящото място за почивка с деца.Морето бурно,дълбоко и мръсно.Постияно минава един мъргавелко който предлага царевица.Върнах се в 20 век.Отделно минават от хотела и те питат само в коя стая си да не би случайно да си заел чадър на плажа и на басейна.Ковид мерките са пълна пародия.Само при пристигането ни измериха температурата и до там.Персонала носят маски но по скоро за отбиване на номера.Гостите сами си взимат всичко .Само една жена дава сладолед и сладки,които снощи бяха само 2 вида и крем от нишесте.Басейна е зелен.Нямам намерение да го пробвам.Сцената за анимация скована от дърво все едно някой по трудово е правил.Снощи имаше някакво бинго.Една яка аниматорка се мушна в една стаичка и започна да казва някакви числа и гостите забиха погледи в едни листчета.Така и не разбрах каква е целта.Пълна скука.За българите в хотела на повечето мечта им явно е била да има трапези  ,пиене и надвикване.И снощи не липсваха.Имам още няколко дни престой.Но за мен хотела е пълна скръб.Не бих го препоръчала на никой. .

Последна редакция: пн, 26 юли 2021, 10:25 от slavei4e

# 136
  • Мнения: 9 025
За мен това е една от най-хубавите части от българското черноморие, именно заради комбинацията гора-плаж.

Много е красиво и по-приятно със сигурност от комплексите на юг, пльоснати на плажа без никаква естествена зеленина.
Но по южното Черноморие местните хора са една идея повече приветливи и жизнерадостни в сравнение със северното.

# 137
  • Мнения: 143
Здравейте, бих искала да споделя впечатления за Сириус Бийч в Св. Константин и Елена. Резервирах скоростно и без да се водя от мнения, след което изчетох стотиците коментари в Гугъл и всичко тук, разбира се. Очаквах, едва ли не 'Бейрут', а всъщност имах чудесна почивка. Обширна стая, комфортно обзаведена;уж странична гледка море, а по-скоро частична басейн, и предимно море; хубаво плажче с включени шезлонги и чадър; изобилие от храна, а по тази точка съм придирчива; хубаво спа. Видях, че източват и почистват с препарати външните топила с гореща минерална вода; ежедневно почистване на стаята, три пъти смяна на чаршафи и кърпи за шест нощувки. Доколкото чух, по време на престоя е имало около 200 гости-образуваха се опашки при хранене, но вървяха бързо( от персонала сипват храната). Разбирам и отрицателните мнения, свързани с нуждата от реновиране, плочки, външни стълби към плажа, стари чадъри, и още доста места, но на мен тези гледки не ми нарушиха комфорта. Препоръчвам хотела на всички, които виждат и харесват природната красота и минералната вода. Забравих за паркинга да напиша, платен 10 лв. на ден. Желая весело настроение и ваканции!

Изненадахте ме. Щом е имало места за паркиране и свободни шезлонги, значи заетостта в хотела е била малка - и доста под 200 човека за които "сте дочули". На мен в хотела не ми хареса само миризмата на мухъл /като си лягахме кашляхме/ и фалшивия алкохол, който може да те приспи са 10 часа /вероятно вие не пиете, щом не го споменавате/. Гледката е прекрасна. Хубавото плажче правилно сте посочили - е с 2-3 реда чадъри и шезлонги и при пълна заетост на хотела ще се надявате да си намерите свободни. В морето има камъни в достатъчен размер докато плувате да си "обелите" колената и лактите /вероятно вие не обичате да плувате, щом не сте забелязали/. Коментирам, защото може с препоръките си да заблудите хора, които освен прекрасна гледка и минерална вода ще искат и спокойно плажуване и да не се натровят от 1 изпита водка.

# 138
  • Мнения: 45
Четох за камъните, но такива почти нямаше, тръгнахме, подготвени с обувки, които останаха в колата. Иначе, от персонала чух приблизителната бройка на туристите там, дали е точна, не е от особено значение, тъй като е около тази цифра. За алкохола, мъжът ми одобри бирата, виното не беше хубаво. За друг алкохол нямам впечатления Simple Smile
Здравейте, бих искала да споделя впечатления за Сириус Бийч в Св. Константин и Елена. Резервирах скоростно и без да се водя от мнения, след което изчетох стотиците коментари в Гугъл и всичко тук, разбира се. Очаквах, едва ли не 'Бейрут', а всъщност имах чудесна почивка. Обширна стая, комфортно обзаведена;уж странична гледка море, а по-скоро частична басейн, и предимно море; хубаво плажче с включени шезлонги и чадър; изобилие от храна, а по тази точка съм придирчива; хубаво спа. Видях, че източват и почистват с препарати външните топила с гореща минерална вода; ежедневно почистване на стаята, три пъти смяна на чаршафи и кърпи за шест нощувки. Доколкото чух, по време на престоя е имало около 200 гости-образуваха се опашки при хранене, но вървяха бързо( от персонала сипват храната). Разбирам и отрицателните мнения, свързани с нуждата от реновиране, плочки, външни стълби към плажа, стари чадъри, и още доста места, но на мен тези гледки не ми нарушиха комфорта. Препоръчвам хотела на всички, които виждат и харесват природната красота и минералната вода. Забравих за паркинга да напиша, платен 10 лв. на ден. Желая весело настроение и ваканции!

Изненадахте ме. Щом е имало места за паркиране и свободни шезлонги, значи заетостта в хотела е била малка - и доста под 200 човека за които "сте дочули". На мен в хотела не ми хареса само миризмата на мухъл /като си лягахме кашляхме/ и фалшивия алкохол, който може да те приспи са 10 часа /вероятно вие не пиете, щом не го споменавате/. Гледката е прекрасна. Хубавото плажче правилно сте посочили - е с 2-3 реда чадъри и шезлонги и при пълна заетост на хотела ще се надявате да си намерите свободни. В морето има камъни в достатъчен размер докато плувате да си "обелите" колената и лактите /вероятно вие не обичате да плувате, щом не сте забелязали/. Коментирам, защото може с препоръките си да заблудите хора, които освен прекрасна гледка и минерална вода ще искат и спокойно плажуване и да не се натровят от 1 изпита водка.

# 139
  • Мнения: 3 505
Петя 91, тия, които не пием алкохол, може ли да идем в този хотел!? Човек не може да сподели нищо без да се намери някой, който да му каже какви трябва да са възприятията му и как следва да се чувства. Заблудени могат да бъдат само тези, които сляпо се доверяват на коментари от непознати.

# 140
  • Мнения: 14 489
За мен това е една от най-хубавите части от българското черноморие, именно заради комбинацията гора-плаж.

Много е красиво и по-приятно със сигурност от комплексите на юг, пльоснати на плажа без никаква естествена зеленина.
Но по южното Черноморие местните хора са една идея повече приветливи и жизнерадостни в сравнение със северното.

Разликата между местните на север и на юг си я има не само по черноморието.

# 141
  • Мнения: 143
Петя 91, тия, които не пием алкохол, може ли да идем в този хотел!? Човек не може да сподели нищо без да се намери някой, който да му каже какви трябва да са възприятията му и как следва да се чувства. Заблудени могат да бъдат само тези, които сляпо се доверяват на коментари от непознати.

Пожелавам на всеки да си е намерил мечтаното място за почивка. Когато заложиш на ОлИнк и то на такава цена /Сириус държи доста високи цени/ е естествено да очакваш, че няма да ти пробутват имитиращи продукти и алкохол. Нали за това е темата - всеки да изкаже собственото си мнение - с какво пък ви настъпах??  За мен плажа е под всякаква критика, а семейството ми държим на това - и го споделих.

# 142
  • Мнения: 3 505
Петя, очакванията ми за ОИ са точно менте алкохол и имитиращи продукти и по принцип избягвам пакети с предплатена храна в България. Дамата, която репликирахте се опитваше да даде обективна оценка и ме подразни начина, по който я захапахте.

# 143
  • Sofia
  • Мнения: 9 719
Пълно разочарование от Серени-Царево.Единственото хубаво нещо е чистата и голяма стая.Морето ужасно.Пясъка в клечки и пълно с фасове.

Благодаря за подробното мнение! Чудех се дали само аз съм се изненадала от пълния с клечки плаж и мръсното море. А този плаж Нестинарка е много хвален. Вероятно има хора, които намират подобен плаж за по-див и автентичен, така че е много полезно, когато се споделя подробно и всеки може да прецени какво му харесва.
Вие ли бяхте с посещение в Дюни преди това? Имаше идеи за сравнение в началото на темата, понеже цените били сходни.

# 144
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Пълно разочарование от Серени-Царево.Единственото хубаво нещо е чистата и голяма стая.Морето ужасно.Пясъка в клечки и пълно с фасове.

Благодаря за подробното мнение! Чудех се дали само аз съм се изненадала от пълния с клечки плаж и мръсното море. А този плаж Нестинарка е много хвален. Вероятно има хора, които намират подобен плаж за по-див и автентичен, така че е много полезно, когато се споделя подробно и всеки може да прецени какво му харесва.
Вие ли бяхте с посещение в Дюни преди това? Имаше идеи за сравнение в началото на темата, понеже цените били сходни.
Да аз бях 7 дни в Дюни и сега съм 5 дни тук в Серени-Царево.
Разликата е все едно да идеш на мач на Барселона и след това на някой селски отбор.
Искаше ми се да не е така но уви!.Прочетох доста положителни отзиви и се доверих ,но явно критериите за хубава почивка се основават на базата на сравнение с други хотели За мен лично за България в момента Дюни е най-доброто като плаж,море и това което предлага..За някой може да е скъпо,но хубавото нещо си има цена.

# 145
  • Мнения: 10 805
Бяхме за уикенда в Свети Влас и минавам да споделя впечатления, дано са полезни за някой. Бяхме в семеен хотел „Милев”, на 200 метра от пешеходната цетрална улица (да не се бърка с пешеходната на Марина Диневи). Хотелчето резервирах на база високата оценка в Букинг, 2 звезди е, но останахме очаровани. Толкова чисти и добре поддържани стаи могат да се конкурират и с 4-звездни хотели. Обслужването е на ниво, храната в ресторанта много добра. Като цяло препоръчвам за една кратка или бюджетна почивка, идеално е. Както казах близо е до пешеходната главна улица, има много ресторанти, кафенета, магазини наоколо. До плажа се стига за около 15 минути пеша. Единствения минус е, че наблизо е механа Чевермето. Граченето на певицата се чуваше в стаята ни до към 23-24 часа. По стечения на обстоятелствата седнахме там първата вечер - храната е ужасна, бави се, обслужването под всякаква критика.

Иначе курорта е пълен. На плажа няма място игла да падне. Това свободна зона, платена зона, заведения... след 10 са фрашкани, явно в 8 трябва да ходиш, че да си намериш място. Ние извадихме късмет в едно заведение с последната останала маса и там плажувахме.

# 146
  • Sofia
  • Мнения: 3 779
Slavei4e, много съжалявам за това, което прочетох. Да, може би наистина на този етап Дюни и Грифид хотелите си остава едни от най-добрите места за почивка в БГ. Не знам, може и да греша, но до момента не съм попаднала на нещо по-добро от горепосочените.

# 147
  • Мнения: 1 164
Аз тръгнах с леко притеснение за Боряна в Албена предвид лошите отзиви от предишни години. Но определено останахме много доволни. Много плюсове като започна с първа линия, шум на море, който успокоява и спиш като къпан, вкусна и качествено приготвена вкусна храна, безплатни шезлонги и чадъри , хубав басейн и чуден плаж.
Има и минуси- платен паркинг, още при пристигането със закупена приорити карта Албена и заявен 6ти етаж се опитаха ако мине номера да ни пробутат 3ти етаж, но не успяха.
Защо ли се учудвам като сме в БГ все пак, и още минуси като липса на персонал, анимация на чужд език предвид засиленото немско присъствие и некачествения алкохол също е минус.
Но... много, много ни хареса. А вкусове всякакви.
Така че почивайте хора и се наслаждавайте, че скоро пак ще сложим маските и току виж ни затворили отново.

# 148
  • Мнения: 3 386
Аз да питам за плажа на Серенити - имаше една ивица с камъни точно на влизане във водата, където се разбиват и вълните. След това беше пясък,  но точно на влизане/излизане от водата си разбивах стъпалата. Още ли е така?

# 149
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Аз да питам за плажа на Серенити - имаше една ивица с камъни точно на влизане във водата, където се разбиват и вълните. След това беше пясък,  но точно на влизане/излизане от водата си разбивах стъпалата. Още ли е така?
То не море да се влезе в морето.Големи вълни и супер мръсно.Какво ли няма във водата освен водорасли?.Перушини,чаши,найлони.В последните години почивам в Турция и Гърция и бях чувала ,че е мръсно нашето море но не очаквах чак това.Имам спомени от Слънчев бряг,Несебър и Приморско но там никога е нямало такова нещо каквото виждам тук.

Общи условия

Активация на акаунт