ДЕСЕТИ клас. Морски пръски, планинска прохлада - заслужен отдих и омайна наслада.

  • 44 875
  • 725
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 6 182
Ох, с профилите е голяма мъка. Така както имаше време да го измисли и смени, така вече не знае какъв профил иска. С програмиране - Цъ! - Много сложно било; Физика и математика - абсурд - тя задачи по математика нямало да решава; Химия и биология - вече не (края на миналия срок това и беше тренда); Предприемачески - по едно време го спрягаше, че бил най-лесен, но сега и той бил труден; История и география - поне там е наясно от самото начало, че не иска. И сега моля ви се е на вълна езиков профил - дето всяка година стартира с 4-ка входното по БЕЛ, а с френския си ни разсмива ежедневно.
Казала съм ѝ да го измисли до началото на втория срок.

# 586
  • Мнения: 5 997
Моя еднорог ли е, кроасан ли е, незная, но много ме тревожи. Дневника е в цветовете на дъгата.
Е определение не се бях сетила да му дам, ама той зеления цвят при нас липсва, нищо здраве да е иначе вчера по случай празника на гимназията бяха с намалени часове и имали време и за разходки.

# 587
  • Мнения: 4 073
И при нас същото с цветовете в дневника, всичко без зелено. Традиционно, тръгва с фиаско, после се оправят нещата. Дано и тази година да е така.

# 588
  • Мнения: 890
Да върна 2 поста нагоре... с въпрос към къдрокоска: в АК не е ли популярна IB програмата?  Иначе много профили, много нещо при вас.  И последно - по 3 ПП ли избират ... не разбрах, примерно профил "чужди езици" очевидно включва АЕ, БЕЛ и ФЕ (в нейния случай) -- само тези ли ...?

# 589
  • Мнения: X
Записвам се и аз в темата с един кроасан Wink

Какво мернах някъде, че можело НВО-то по математика да не е задължително? Слух или какво?

Аз се оправих отдавна, но още съм в карантина. Последно вчера сутринта ме заболя глава, само един ден беше. При мен симптомите бяха по ден-два всеки и после следващия, минах през всички без температура. Но слабички бяха.

Моят не учи, за университети не говори, но идеациите са му сходни на вашите предполагам. НВО-то по никакъв начин не го интересува, той знае, че няма да му повлияе по никакъв начин и си е шапка на тояга пича.

# 590
  • Варна
  • Мнения: 3 235
Само чета аз.. Радвам се че сте се оправили леко от Ковида.
За Нво не говорим, планове за по-нататък също няма ясни. Входните шарения, но нали не влизали в срочната  😆
Стил спортен основно, гримовете подарък от миналата Коледа май са още неразопаковани. Тренира стабилно, за училище имаме уговорка за отделните предмети и оценки, не се втелясвам никак.
Седмокласничката пише преразкази, ама не ми се създава за момента грижи.
Друго интересно - май имаме кандидат за "преп...  на дувара" .. 🤣🤣🤣 лаф по баща й
 Slavena може ли на лично да ти пиша?

# 591
  • Мнения: 2 071

 Slavena може ли на лично да ти пиша?
разбира се Simple Smile

# 592
  • София
  • Мнения: 11 998
Какво мернах някъде, че можело НВО-то по математика да не е задължително? Слух или какво?
НВО по принцип не е задължително. Нито едно НВО.

# 593
  • София
  • Мнения: 6 182
Да върна 2 поста нагоре... с въпрос към къдрокоска: в АК не е ли популярна IB програмата?  Иначе много профили, много нещо при вас.  И последно - по 3 ПП ли избират ... не разбрах, примерно профил "чужди езици" очевидно включва АЕ, БЕЛ и ФЕ (в нейния случай) -- само тези ли ...?
Ами за другите може да e популярнa IB програмата, но за нас - не Simple Smile Виж за всички са популярни IP - екзамите, но отново не и за нас. Всички около нея по цяла година учат за за IP, но нас това не ни касае, защото за арт IP били върху "онези тъпите неща".

Профилите са 6 бр. още от самото им създаване. И уви профил арт няма.

ПП са 3 или 4 в зависимост от профила. В езиковия са само трите езика - 18 часа седмично в 11 и в 12 клас + часовете, които са задължителни, като те в случая са отново по БЕЛ, АЕ, втори чужд език и още 4 часа математика, 3 часа спорт и 1 час гражданско образование.

Последна редакция: ср, 27 окт 2021, 23:10 от Gorg0nzola

# 594
  • София
  • Мнения: 3 677
Мислех си до 12 клас да не се занимавам с него ....но не .Вчера имахме родителска среща (класната на живо не съм виждала изобщо).Не разбрах, че сега определяли профили за матурата 12 клас
😳 Се оцъклих- нищо  не знаеща.
А Валентин след края на срещата ме пита- не говорихте ли за профилите? Че това моя работа ли е, сине майчин!?!? Аз едва вчера разбрах, че история догодина нямали, той мен пита какви профили да пише!!!!
Направо онемях!
Та сега пак ще ви следя по подробно, че нали съм изпуснала, незнам как и какво
Позволявам си да попитам - ако някой иска да даде отговор - синковеца е в 133 СОУ - руски/ английски - това ли ще са предметите му за матура 12 кл +БЕЛ? Или още нещо трябва да избере( вероятно аз не той- щото по подразбиране според него е моя работа)
Ужас....

Последна редакция: чт, 28 окт 2021, 10:05 от vnd

# 595
  • Мнения: 4 073
Ще държи задължително по БЕЛ. Втората трябва да я избере от профилиращите - в случая руски, английски или от тези, които ще избере сега като профил.

# 596
  • Мнения: 11 908
С риск да се смеете, обаче има ли в 10 Клас предмет "Гражданско образование" Blush
Аз мислех, че почва в 11 клас. Те го имат в програмата, но предполагах, че се запълват часове на отсъстващите, но видях и задание в класрума. Учебник нямат, но по много предмети нямат

# 597
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
Светкавица, твоето момче е с ИИЧЕ, нали? Това съм запазила аз като учебен план - няма го в първи гимназиален етап. В РИЧЕ също го няма.
Скрит текст:

# 598
  • Мнения: 11 908
Да, с ИИЧЕ.Доскоро мислех, че просто се запълват часове, за месец имаха и още имат 7 болни учители. Обаче, тази вечер отворих класрума и се изненадах(неприятно), задание, уроци и си пиша точно 10б

# 599
  • Мнения: 3 978
При нас няма. Поне този срок. Но няма и ИТ - ще има само през втория срок. Не съм поглеждала програмата.

Общи условия

Активация на акаунт