СТОЙНОСТИ НА ЧХГ - ТЕМА 14

  • 41 973
  • 733
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 5 398
p.miteva, значи другата седмица вече ще се видят нещата.
Не се пробвай ти да разчиташ ехографа, защото е много сложно. Щом АГ е казал, че вижда жълтъчно мехурче, значи има. Simple Smile

Милото, стискам палци и на теб за успешен финал на тази бременност. Simple Smile

# 496
  • Мнения: 2 428
Здравейте,
след дълги годиниии борба днес видях тази стойност на ЧХГ  2181 mIU/ml  ....
Скрит текст:
и съм в лек потрес.... дали е нормална, не е ли много висока...?
Трансфер на 16 ноември на пет дневни...

Отчет:
днес след 48 ч.  втори кръвен - ЧХГ 5343  mIU/ml
удвоява се на ден и половина по калкулатор.

# 497
  • Мнения: 98
Аз затова искам да вярвам, че поне има мехурче, защото то изключва кухото яйце 
При мен не се откри конкретна причина. Имам лека форма на теомбофилия, но тя не може да е причина и преди няколко месеца въпреки започната терапия пак падна чхг в 5 седмица и се изчистих. Имах и лек дефицит на витамин Д, но от месеци пия вигантол и пак имах две биохимични след това. Сега трябваше да правя цветна снимка за евентуално увредена тръба , която събира течност токсична за ембриона, но пък се оказах бременна и засега снимката отпада. Досега не съм стигала до тук след кухото яйце, но не смея да се зарадвам.
Дай Боже догодина да гушнем мечтаните бебчета ❤

Здравей p.Miteva аз съм в сходна ситуация. Бях писала за моето ЧХГ тръгна добре,имаше застой и пак се оправи. Днес бях на гинеколог в моя си град,за успокоение че не е извънматочна браеченоста и се видя сак 0.65 в 5 седмица се водя. Аз съм с две поредни кухи бремености и никога не съм кървяла с тях. Отделно че при втората сака си растеше ама бебе нямаше,като при първата бременост даже бях с две сакчета и двете кухи. Двете бремености са естествени,сега съм след инвитро на един ембрион. Знам каквоти е след куха бременост а аз с две не ме питай. При теб установили се причина за кухата бременост и биохимичните бременсти?

# 498
  • Мнения: 2 817
Аз затова искам да вярвам, че поне има мехурче, защото то изключва кухото яйце 
При мен не се откри конкретна причина. Имам лека форма на теомбофилия, но тя не може да е причина и преди няколко месеца въпреки започната терапия пак падна чхг в 5 седмица и се изчистих. Имах и лек дефицит на витамин Д, но от месеци пия вигантол и пак имах две биохимични след това. Сега трябваше да правя цветна снимка за евентуално увредена тръба , която събира течност токсична за ембриона, но пък се оказах бременна и засега снимката отпада. Досега не съм стигала до тук след кухото яйце, но не смея да се зарадвам.
Дай Боже догодина да гушнем мечтаните бебчета ❤

Здравей p.Miteva аз съм в сходна ситуация. Бях писала за моето ЧХГ тръгна добре,имаше застой и пак се оправи. Днес бях на гинеколог в моя си град,за успокоение че не е извънматочна браеченоста и се видя сак 0.65 в 5 седмица се водя. Аз съм с две поредни кухи бремености и никога не съм кървяла с тях. Отделно че при втората сака си растеше ама бебе нямаше,като при първата бременост даже бях с две сакчета и двете кухи. Двете бремености са естествени,сега съм след инвитро на един ембрион. Знам каквоти е след куха бременост а аз с две не ме питай. При теб установили се причина за кухата бременост и биохимичните бременсти?

Пожелавам ти успех. При мен и двата пъти имаше жлъчно мехурче,но ембрион не се появяваше. Аз също нямам тромбофлибия,НК клетки в норма,ТСХ в норма,кариотип в норма,амтифосфолипидни в норма,всичко е ОК,освен лоша спермограма и намален резерв при мен,на 33 съм за протокола.

# 499
  • Мнения: 98
При мен спермограма не сме правили, защото ми се случва с два различни партньора, яйцеклетки също не съм изследвала, защото доктора ми е сигурен, че не е това. И аз не знам вече какво е. Ако и сега не се получи ще изследвам и тях. Аз съм на 32 и имам жива и здрава дъщеря на 13 години с която не съм имала никакви проблеми.

Аз затова искам да вярвам, че поне има мехурче, защото то изключва кухото яйце 
При мен не се откри конкретна причина. Имам лека форма на теомбофилия, но тя не може да е причина и преди няколко месеца въпреки започната терапия пак падна чхг в 5 седмица и се изчистих. Имах и лек дефицит на витамин Д, но от месеци пия вигантол и пак имах две биохимични след това. Сега трябваше да правя цветна снимка за евентуално увредена тръба , която събира течност токсична за ембриона, но пък се оказах бременна и засега снимката отпада. Досега не съм стигала до тук след кухото яйце, но не смея да се зарадвам.
Дай Боже догодина да гушнем мечтаните бебчета ❤

Здравей p.Miteva аз съм в сходна ситуация. Бях писала за моето ЧХГ тръгна добре,имаше застой и пак се оправи. Днес бях на гинеколог в моя си град,за успокоение че не е извънматочна браеченоста и се видя сак 0.65 в 5 седмица се водя. Аз съм с две поредни кухи бремености и никога не съм кървяла с тях. Отделно че при втората сака си растеше ама бебе нямаше,като при първата бременост даже бях с две сакчета и двете кухи. Двете бремености са естествени,сега съм след инвитро на един ембрион. Знам каквоти е след куха бременост а аз с две не ме питай. При теб установили се причина за кухата бременост и биохимичните бременсти?

Пожелавам ти успех. При мен и двата пъти имаше жлъчно мехурче,но ембрион не се появяваше. Аз също нямам тромбофлибия,НК клетки в норма,ТСХ в норма,кариотип в норма,амтифосфолипидни в норма,всичко е ОК,освен лоша спермограма и намален резерв при мен,на 33 съм за протокола.

# 500
  • Мнения: 2 817
То и аз имам син на 13 години ама от друг мъж. От сегашния ми се случават две бремености с три сака и трите кухи(първата бременост беше с два сака) Синът ми е заченат за месец ,и изкарана безпроблена бременост, но преди 13 год и може би и това има значение. Посетих доц Конова след първия аборт направих изследвания и след втория аборт вечв се установини спермограмата на мъжа ми,че морфологията е 0%, не вярвах  и напраеихме друга в клиника Малинов 1.5 % морф,после друга в клиника и пак зле. Лоша морфология дефект в главичките и малко количество бойци макс 40мил,а сегашния ми мъж е по- малъл от мен 30 годишен. След първия аборт се установи и че резрва ми тръгва надолу. Просто съдба! Дръж се и нека мислим позитивно,колкото и да е трудно!

Последна редакция: чт, 02 дек 2021, 21:39 от Милото

# 501
  • Мнения: 3 427
Милото, как се изчисти от кухните бременности? Кюретаж, медикаментозен или сама?
И аз имам син на 13,заченат от раз, миналата година бременност също от раз, но мисед в 11 г. с. Сега в 8г.с. Куха бременност - не искам пак кюретаж, насочила съм се към медикаментозен, но най-вече се надявам да се изчистя сама. Изследванията, които пуснах след мисед, са наред. Но сега ще пусна тромбофилия и мъжа ми SDI.

# 502
  • Мнения: 2 161
Няма да намерите причина за кухите яйца. Защото те са заради калпав материал. Увредени яйцеклетки и сперматозоиди. При жените ИР влияе много увреждащо, дефицити на витамини също. При мъжете пък може да има една камара причини. Като се почне от тясно бельо, лоша диета, алкохол, варикоцеле и още една камара други неща.

# 503
  • Мнения: 2 817
Милото, как се изчисти от кухните бременности? Кюретаж, медикаментозен или сама?
И аз имам син на 13,заченат от раз, миналата година бременност също от раз, но мисед в 11 г. с. Сега в 8г.с. Куха бременност - не искам пак кюретаж, насочила съм се към медикаментозен, но най-вече се надявам да се изчистя сама. Изследванията, които пуснах след мисед, са наред. Но сега ще пусна тромбофилия и мъжа ми SDI.
Ами  и двата пъти ме чистиха за съжаление. При мен кървене няма никога. Матката си е добре. Първата бременост два сака, единия беше почнал уж да се отлепя,ама така и не кръвнах.Чаках ги до 8седм с надежда че поне в единия ще има нещо,но уви. Гинеколожката каза по добре чистене два сака,много е вероятно да остане нещо. На следващата година пак само че един сак,който не спира да расте и бях при друга докторка,според нея сака нямаше намерение да спре да расте и ме посъветва  пак чистене. Бих те посъветвала ако имаш висок праг на болка давай медикаментзно,пазиш си лигавицата.Аз правих хистеро сега преди трансфер за да се види дали нямам сраствания и всичко излезе наред.SDI тест правихме но там излязоха добре нещата. При нас лошото е че главите ни са двойни, морфология над 2% сме нямали никога, повече от 40 мил сперматозоиди в целия еакулят сме нямали! Сега при инвитрото имахме 5ембриона на 3 ден,ама до 5 когато казват че отговаря мъжкия фактор стигна само 1 ембрион. Два замразихме на 3 ден от които нямах грам имплантация. Моя резерв варира от 0.78 до 1.5. Инсулинова резистентност нямам,имам антрални фоликули по 8,10 което е нещо. Когато е веднъж спонтанен аборт не е притеснително,но когато станат няколко поредни значи има проблем. Конова ме успокояваше че се случава веднъж кухо яйце,да ама при мен се повтори и запя друга песен. Затова момичета търсете причините,има такива щом се случват спонтанни,кухи или биохимични няколко подред бременности!

Последна редакция: чт, 02 дек 2021, 21:37 от Милото

# 504
  • Мнения: 2 161
Милото, то във вашия случай се вижда, че проблема е в спермата.

# 505
  • Мнения: 15
Извинете, че се намесвам. Искам да попитам дали мъжът Ви се е ваксинирал срещу Ковид и ако да преди или след направените спермограми. Питам, тъй като чувам вече от различни места, че влияе на репродукцията.

То и аз имам син на 13 години ама от друг мъж. От сегашния ми се случават две бремености с три сака и трите кухи(първата бременост беше с два сака) Синът ми е заченат за месец безпроблена бременост, но преди 13 год и може би и това има значение. Посетих доц Конова направиха изследвания и след втория аборт се установинспермограма на мъжа ми 0%, не вярвах напраеихме друга в клиника Малинов 1.5 % морф после друга в клиника и пак зле. Лоша морфология дефект в главичките и малко количество бойци макс 40мил,а сегашния ми мъж е по- малъл от мен 30 годишен. След първия аборт се установи и че резрва ми тръгва надолу. Просто съдба! Дръж се и нека мислим позитивно,колкото и да е трудно!

# 506
  • Мнения: 2 817
Незнам къде е вече проблема. Вече 5 години по този път. Определено кухите бремености на 99% се дължат на кофти материал. Може би е съвкупност при нас. Лоши яйцеклетки и лоша спермограма. Чудно как се оплождат?🤔 Мъжа ми както и аз не сме ваксинирани. Мъжът ми няма варикоцеле, излезд леко нисък тестостерон за възраста му,но никой не набляга на мъжкия фактор. В един вид проблема е двоен и по голям проблем ще е че АМХ намаля

# 507
  • Мнения: 2 161
АМХ е в пряка зависимост от вит Д

# 508
  • Мнения: 2 817
АМХ е в пряка зависимост от вит Д

Знам приемам витамин Д. Витамините са ми коригирани. Добавки си вземам постоянно. Изпила съм нз колко неща. Забравяме за АМХ важното е антрални фоликули да има при стимулация. Доста неща сама си изслвдвах и изчетах. Бях пациентка на Калчев и за него беше категорично че нещо материала не става или при оплождане и сливане на двете днк от мен и мъжа ми става дефект. С прпфесор Кременскисе свързах и там един куп лекции. Какво да ти кажа каквото зависи от мен съм  го направила,ама Бог решава в крайна сметка. Генетиката е доста сложна и няма смисъл да се опитвам да я разбера няма да мога и да искам.

# 509
  • Мнения: 15
С цялото си сърце Ви желая успех! И не само на Вас, но и на всички, които се борят за детенце. Вярвайте и не се отказвайте!

АМХ е в пряка зависимост от вит Д

Знам приемам витамин Д. Витамините са ми коригирани. Добавки си вземам постоянно. Изпила съм нз колко неща. Забравяме за АМХ важното е антрални фоликули да има при стимулация. Доста неща сама си изслвдвах и изчетах. Бях пациентка на Калчев и за него беше категорично че нещо материала не става или при оплождане и сливане на двете днк от мен и мъжа ми става дефект. С прпфесор Кременскисе свързах и там един куп лекции. Какво да ти кажа каквото зависи от мен съм  го направила,ама Бог решава в крайна сметка. Генетиката е доста сложна и няма смисъл да се опитвам да я разбера няма да мога и да искам.

Общи условия

Активация на акаунт