Захранване - въпроси и отговори - тема 11

  • 31 280
  • 847
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 8 585
Когато съм заместила обяда с пюре, но за първи път му давам карфиол пак ли трябва само 3/4 лъжички да дам или мога цялото бурканче?
Поннеже е нова храна, въвеждате постепенно.

# 781
  • Мнения: X
Най-добре вкарай само плод и не заместих с каша все още. Ако искаш чак към 6+ вкарай каша. На нас сутрешното хранене беше в 6. Поле имаше плодово пюре няколко хапки и отново мляко. 9.  В 13:00 ядеше обяда си, а в  16:30 отново мляко. Е
Вечерта пак мляко. Аз така бих давала плод.

# 782
  • Мнения: 43
Момичета, как редувахте безглутеновите каши след като захранихте и с 3те? Общо взето как процедирахте със СЗ?

# 783
  • Мнения: 124
Здравейте, ще почнем захранване скоро и исках да попитам кога се започват безглутеновите каши? След като сме достигнали до необходимото количество прием на пюре на обяд или? Тъй като искам сама да приготвям каши, дали е достатъчно да купувам брашно от елда, просо, киноа и амарант от био магазини или най-добрият вариант е да взимам зърна и да си правя брашното сама? Мога ли да вкарам безглутеновите каша малко по-малко добавяйки (1 с.л примерно)  ги към пюре от броколи с обяда. Или кашата в началото да е за СЗ с плод?
Благодаря и хубав ден 😊

# 784
  • Мнения: 7 715
Кога се дава мед? Имам спомени, че около третата година,  защото е силен алерген

# 785
  • София
  • Мнения: 3 534
Безглутенови каши въведох около месец след началото на захранването (на 6м). От брашна пробвах в началото, но не ми харесваше как стават. После взимах или от зърна (варих и леко пасирах), или от инстантните.

Мед давам още след като навърши годинка.

# 786
  • Мнения: X
Безглутенови те каши въведох също около месец след захранването. Първата му каша беше царевица и морков и я смесих към пюре от броколи и така го яде. После дадох с плодово пюре. Кашата за обяд дадох на половина кашата, защото имаше пюре, за СЗ първия път пак така направих, някъде около седмица след това дадох пълно количество с плод. Ако не го ядеше щях да продължа с половината, но той си го изяде:)

# 787
  • Мнения: 555
Здравейте, писах и в друга тема, но да попитам и тук, това може ли да е обрив от   някаква алергия или непоносимост от храна. Не съм давала нищо ново, детето е на 1 год. Имаме час за утре при педиатър, но се притеснявам, ако някой е виждал нещо подобно, ще се радвам да сподели.
Аз готвя на детето. Има най-вече по коремчето и гърдите, малко по гърба и тук там по крачетата.

Последна редакция: пн, 31 яну 2022, 10:20 от esito77

# 788
  • Мнения: 7 715
Здравейте, писах и в друга тема, но да попитам и тук, това може ли да е обрив от   някаква алергия или непоносимост от храна. Не съм давала нищо ново, детето е на 1 год. Имаме час за утре при педиатър, но се притеснявам, ако някой е виждал нещо подобно, ще се радвам да сподели.
Аз готвя на детето. Има най-вече по коремчето и гърдите, малко по гърба и тук там по крачетата.


Не са ли от претопляне?

# 789
  • Мнения: 555
elle.n, от претопляне не са ли доста червени пъпки, петна, незнам поне това което видях в интернет, беше такова. Не я държа изобщо на топло. Извинявам се знам че не е по темата, просто си мисля да не е нещо към киселото мляко или други млечни, затова попитах тук.

# 790
  • Мнения: 7 715
Снимките ги виждам размазани. Няма как да знам със сигурност. Малки червени пъпчици са от претопляне. И прекаленото навличане може да претопли.

# 791
  • Мнения: 8 585
Кога се дава мед? Имам спомени, че около третата година,  защото е силен алерген
Да, но не поради алергия.
А поради риск от ботулизъм.

# 792
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 790
Еси,
Един път съм я претопляла от собствената ми глупост моята госпожица и точно така изглеждаше “обрива”. Мина напълни от само себе си за 2-3 дни.
А давала ли си и нещо ново като храна в последните дни или друго примерно козметика/препарат за пране да си сменяла?
Аз мисля, че хранителните алергии се появяват и проявяват доста по-агресивно и на други места. Нямам опит за късмет, но поне такова инфо съм чела.
А да знаете как изглежда алергия от киви? И от кога е най-разумно да се дава? Дали има значение дали се предлага със семки или без? Понеже в готови пюрета и паучове за 6+ м съм го срещала като съставка и ми е много интересно...

# 793
  • Мнения: 555
Нищо ново не съм давала като храна, не съм сменяла прах и козметика от раждането и. Благодаря ви за отговорите, дано наистина е претопляне, ще видим утре със сигурност.
Иначе и на мен ми е интересен въпроса за кивито, дадоха ми домашни, баба ми, "много са полезни давай на бебето", но ме е страх и незнам от кога и как се дава.

# 794
  • Мнения: 8 585
Нищо ново не съм давала като храна, не съм сменяла прах и козметика от раждането и. Благодаря ви за отговорите, дано наистина е претопляне, ще видим утре със сигурност.
Иначе и на мен ми е интересен въпроса за кивито, дадоха ми домашни, баба ми, "много са полезни давай на бебето", но ме е страх и незнам от кога и как се дава.
След 12 месец- те са много алергични, по принцип.

Цитат
Мъжът ми има една-единствена алергия - към киви - подуват му се устните, изтръпва му езикът, като цяло изглежда много зле при консумация (случвало се е малко парченце да хапне в торта, покрай много други плодове и определено се усеща), та аз специално ще почакам повечко с кивито, но при малката има фамилна обремененост.
Да, много е алеризиращо- дори и само мъхът му.

@esito77
Това е холинергична уртикария... сравнително лека степен.

Последна редакция: пн, 31 яну 2022, 19:57 от Birdie

Общи условия

Активация на акаунт