Детето ми се държи странно

  • 3 777
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
4 годишната ми дъщеря започна да се държи странно. Редовно се оплаква от болки в корема и гадене, и повръща. Миналата година сме я водили на ехограф на корема, тъй като е много злояда и се изхождаше трудно и сухо, но всичко беше наред. Постоянно й се плаче и си плаче без основане, поне няма видима причина, поради която да плаче. Когато я попитам защо плаче отговаря с "не знам" или "защото ми се плаче", или "защото ме остави сама", а аз съм отишла до банята например. Много е нервна. От 3-4 дена не иска да седим навън в двора, все ме вика да влизаме вътре, а когато сме си всички вътре тя отива в съседната стая и си стои самичка. Дали не го прави с цел повече внимание от наша страна към нея, тъй като има и малка сестричка на 4 месеца и ревнува? Преди малко изчетох няколко различни статии за детска депресия и си мисля всякакви неща вече.
Съжалявам, че е така разбутано и може би объркано написаното, през телефона пиша, късно е и ми минават различни мисли през главата.

# 1
  • Мнения: 11 737
Забелязали ли сте по кое време на денонощието са болките в корема?
Заведохте ли детето на гастроентеролог?

# 2
  • София
  • Мнения: 62 595
Миналата година си е било за миналата година. Заведете детето на лекар. После мислете за депресии. Разбирам, че е по-приемливо да е плач за внимание или депресиране, но първо трябва да се отхвърлят здравните проблеми.

# 3
  • Мнения: 10
Забелязали ли сте по кое време на денонощието са болките в корема?
Заведохте ли детето на гастроентеролог?

Здравей! Случвало се е сутрин след като стане и през деня, и през ноща преди да си легне. Различно е. Водили сме я миналата година. Докторката каза, че заради трудното изхождане и многото газове й се повдига храната нагоре. Тя тогава се хранеше само със сухи храни, но се наплаши от воденето по доктори и започна да яде и готвено. Ще заведа отново естествено, няма да стоя просто така.

Миналата година си е било за миналата година. Заведете детето на лекар. После мислете за депресии. Разбирам, че е по-приемливо да е плач за внимание или депресиране, но първо трябва да се отхвърлят здравните проблеми.

Знам, знам. Водили сме я на много доктори и все едно и също, но това не значи, че няма да си заведа детето да го прегледат отново. Снощи например си говорех с баща й, а тя дойде при мен и на ухо ме кара да влизам вътре и като влязох ми каза, че я боли корема. Казах на баща й и той влезе, попита я много ли я боли и къде точно я боли, а тя каза, че й мина и вече не я боли. Няма как реално, ако я боли корем да й мине с едно щракане на пръста.

Последна редакция: нд, 25 юли 2021, 11:47 от sm777777

# 4
  • Мнения: 2 883
Животът и тотално се е преобърнал с появата на бебето. Моето виждане е, че детето има нужда от вас сега повече от всякога. Не знам дали ревност е точната дума, но със сигурност и липсвате, защото не цялото внимание е върху нея. Знам, че е трудно, и аз съм с 2 малки деца.
Предполагам и че поведението и е за привличане на внимание. При мен лично всяка психическа нервност се изявява именно в стомашни неразположения.
Гледайте ежедневно да оставате само двете и да си играете по 15-20 мин. Карайте я да се смее - с игри, гъделичкане. Когато сте с бебето понякога (когато е удачно) приоритизирайте нейните нужди пред тези на бебето за да види, че все още означавате много за нея. Пример - бебето мрънка докато вие правите нещо с каката. Казвате (на глас!) Не сега, бебе, нека да довърша... С кака ти и тогава ще ти обърна внимание. Разбира се не в моменти когато бебето крещи неконтролируемо, преценяте ситуацията.
Просто детето има нужда да се чувства все още обичано, и че не е заместено от новото бебе.

# 5
  • Мнения: 10
Животът и тотално се е преобърнал с появата на бебето. Моето виждане е, че детето има нужда от вас сега повече от всякога. Не знам дали ревност е точната дума, но със сигурност и липсвате, защото не цялото внимание е върху нея. Знам, че е трудно, и аз съм с 2 малки деца.
Предполагам и че поведението и е за привличане на внимание. При мен лично всяка психическа нервност се изявява именно в стомашни неразположения.
Гледайте ежедневно да оставате само двете и да си играете по 15-20 мин. Карайте я да се смее - с игри, гъделичкане. Когато сте с бебето понякога (когато е удачно) приоритизирайте нейните нужди пред тези на бебето за да види, че все още означавате много за нея. Пример - бебето мрънка докато вие правите нещо с каката. Казвате (на глас!) Не сега, бебе, нека да довърша... С кака ти и тогава ще ти обърна внимание. Разбира се не в моменти когато бебето крещи неконтролируемо, преценяте ситуацията.
Просто детето има нужда да се чувства все още обичано, и че не е заместено от новото бебе.

И аз мисля така, въпреки че й обръщаме повече внимание отпреди да имаме бебче, за да не се чувства по този начин. Прекарваме по няколко часа на ден само двете без бебето, докато то спи.

# 6
  • Мнения: 5 201
Забелязали ли сте по кое време на денонощието са болките в корема?
Заведохте ли детето на гастроентеролог?

Здравей! Случвало се е сутрин след като стане и през деня, и през ноща преди да си легне. Различно е. Водили сме я миналата година. Докторката каза, че заради трудното изхождане и многото газове й се повдига храната нагоре. Тя тогава се хранеше само със сухи храни, но се наплаши от воденето по доктори и започна да яде и готвено. Ще заведа отново естествено, няма да стоя просто така.

Миналата година си е било за миналата година. Заведете детето на лекар. После мислете за депресии. Разбирам, че е по-приемливо да е плач за внимание или депресиране, но първо трябва да се отхвърлят здравните проблеми.

Знам, знам. Водили сме я на много доктори и все едно и също, но това не значи, че няма да си заведа детето да го прегледат отново. Снощи например си говорех с баща й, а тя дойде при мен и на ухо ме кара да влизам вътре и като влязох ми каза, че я боли корема. Казах на баща й и той влезе, попита я много ли я боли и къде точно я боли, а тя каза, че й мина и вече не я боли. Няма как реално, ако я боли корем да й мине с едно щракане на пръста.
Според мен се опитва да ви манипулура. И то заради бебето най-вероятно. Разбрала е, че когато я боли корема й обръщате внимание и сега ви го казва, за да й обръщате внимание. Няма никакво значение, че по няколко часа на ден прекарвате време само двете, въпросът е, че от нейна гледна точка в останалото време не сте само с нея, а досега не е било така. Според мен чувството е, че бебето ви "краде" от нейното време и дори и 15 минути на ден да са, все едно.
Детето е малко, трудно възприема новия човек, с когото ще трябва да ви дели. Нашата дъщеря беше на 7 г. когато се роди брат й, но върпеки това имаше моменти на ревност. Разбира се, това е нормално.

# 7
  • омъжена
  • Мнения: 589
Аз да ви попитам за болките в корема препоръчайте ми детски гастроентеролог по здравна каса. Изобщо незнам къде да я заведа . Имаше два месеца болки лекарите пробиотици изписваха. Сега гледам,че да и излезнали червени точици по корема знам ,че това е проблем чернодробен. На 6год е. И отделно нощем и се схващат краката коленете и под тях сгъвката. Давам и магнезий, но без него я боли.

# 8
  • Мнения: 10
Забелязали ли сте по кое време на денонощието са болките в корема?
Заведохте ли детето на гастроентеролог?

Здравей! Случвало се е сутрин след като стане и през деня, и през ноща преди да си легне. Различно е. Водили сме я миналата година. Докторката каза, че заради трудното изхождане и многото газове й се повдига храната нагоре. Тя тогава се хранеше само със сухи храни, но се наплаши от воденето по доктори и започна да яде и готвено. Ще заведа отново естествено, няма да стоя просто така.

Миналата година си е било за миналата година. Заведете детето на лекар. После мислете за депресии. Разбирам, че е по-приемливо да е плач за внимание или депресиране, но първо трябва да се отхвърлят здравните проблеми.

Знам, знам. Водили сме я на много доктори и все едно и също, но това не значи, че няма да си заведа детето да го прегледат отново. Снощи например си говорех с баща й, а тя дойде при мен и на ухо ме кара да влизам вътре и като влязох ми каза, че я боли корема. Казах на баща й и той влезе, попита я много ли я боли и къде точно я боли, а тя каза, че й мина и вече не я боли. Няма как реално, ако я боли корем да й мине с едно щракане на пръста.
Според мен се опитва да ви манипулура. И то заради бебето най-вероятно. Разбрала е, че когато я боли корема й обръщате внимание и сега ви го казва, за да й обръщате внимание. Няма никакво значение, че по няколко часа на ден прекарвате време само двете, въпросът е, че от нейна гледна точка в останалото време не сте само с нея, а досега не е било така. Според мен чувството е, че бебето ви "краде" от нейното време и дори и 15 минути на ден да са, все едно.
Детето е малко, трудно възприема новия човек, с когото ще трябва да ви дели. Нашата дъщеря беше на 7 г. когато се роди брат й, но върпеки това имаше моменти на ревност. Разбира се, това е нормално.

Дори и целият този цирк, който си мисля, че разиграва (надявам се да е така, а не наистина да й има нещо, недай Боже) пак си ме притеснява поведението й. 😣

Аз да ви попитам за болките в корема препоръчайте ми детски гастроентеролог по здравна каса. Изобщо незнам къде да я заведа . Имаше два месеца болки лекарите пробиотици изписваха. Сега гледам,че да и излезнали червени точици по корема знам ,че това е проблем чернодробен. На 6год е. И отделно нощем и се схващат краката коленете и под тях сгъвката. Давам и магнезий, но без него я боли.

Не знам, миличка. Този, при който бяхме ние беше частен кабинет, да не те лъжа точно колко платихме, но мисля, че беше някъде между 60 и 80лв.

# 9
  • София
  • Мнения: 62 595
Първо трябва да се отхвърлят физическите причини. Ако се окаже, че всичко е ок медицински, тогава логично остават тези на психична основа. Така или иначе гледайте вкъщи да осигурите спокойна атмосфера и да се държите спокойно с детето - не непременно да му угаждате за всичко или да сте напрегнати външно. Лекарства, добавки и т.н. може да предпише само лекар. Нито психолог, нито никой друг

# 10
  • Мнения: 10
Първо трябва да се отхвърлят физическите причини. Ако се окаже, че всичко е ок медицински, тогава логично остават тези на психична основа. Така или иначе гледайте вкъщи да осигурите спокойна атмосфера и да се държите спокойно с детето - не непременно да му угаждате за всичко или да сте напрегнати външно. Лекарства, добавки и т.н. може да предпише само лекар. Нито психолог, нито никой друг

Права си и аз мисля така. Утре ще се обадя в някоя клиника да й запиша час да видим какво се случва. Благодаря за отговорите! 😊

# 11
  • Мнения: 5 201
О, разбира се, даже са доста притеснители психологическите причини. Мисля че трябва да разговаряте с нея, да подчертаете че тя е голяма и да я привлечете в това, че имате бебе. Да я накарате да разбере, че има изключително важно място, като по-голяма сестра и да я накарате да се чувства изключителна и важна.
Може например ако бебето се разплаче, да я пращате да види какво се случва и подобни неща. Търпение и говорене.

# 12
  • Мнения: 6 736
Подкрепям горния пост. Поговорете спокойно с детето, разпитайте я къде я боли, защо, какво мисли и чувства. Опитайте се да я привлечете в грижите и да не я оставяте в страни като по-голяма и можеща да се справи. Имайте си време само двете. Казвам го, защото имам дъщеря на 7г, откакто преди месец се появи бебето, на нея й става лошо, защото иска да е само с мен, без бебето. Поговорихме си как така и защо и става лошо и тя ми призна, че използва тази хитрост. Разбира се, посетете и лекар, все пак моето дете е по-голямо и лесно се разбираме кога си измисля и кога има нещо. Старая се винаги бебето като спи или баща й си е вкъщи да правим нещо двете. Печем сладкиш, излизаме за малко, говорим. Също "я моля" да ми помага с разни неща около бебето, защото без нея няма да се справя 😉 Разказвам й тя като е била бебе какво е правела и така. Успех, дано преодолеете бързо този период.

# 13
  • Мнения: 12 626
Независимо от прегледа при специалист за коремчето, проблем си е да има по-голямо детенце и бебе. Обаче той не се решава само, докато малкото е бебе, а си остава за постоянно. Има ревност, завиждане между децата и какво ли не. Така че усилията на родителите си остават постоянни.
Не е лесно.

# 14
  • Мнения: 95
Направете изследване за глисти. Някои от симптомите са болки в корема, гадене, повръщане, раздразнителност, кошмари, скърцане със зъби и т.н. Лесно се взима проба и е много евтино изследване.

Общи условия

Активация на акаунт