Седмокласници 2020/2021 - Трето класиране - (26.07 - 01.08)

  • 34 738
  • 497
  •   1
Отговори
# 390
  • Пловдив
  • Мнения: 2 420
Съобщението е за прием в старши класове.
дала съм грешен линк, поправих се
http://omg-bg.com/files/2020_21/sv_mes2020.pdf

# 391
  • Мнения: 26
В НГДЕК служителят разделя децата на "отличниците и резервите"! Представяте ли си? Все едно в МОН да ги третират като второкласиран и третокрасиран. Слагат им етикет още в началото: отличници и други! Още в 7 клас......Нямам думи!

# 392
  • Мнения: 2 969
В НГДЕК служителят разделя децата на "отличниците и резервите"! Представяте ли си? Все едно в МОН да ги третират като второкласиран и третокрасиран. Слагат им етикет още в началото: отличници и други! Още в 7 клас......Нямам думи!
Това е било така винаги. Не казвам, че е правилно. Все пак някакво разделение трябва да има. Не ме касае НГДК лично въобще, даже съм изненадана от наплива за там, но всеки знае какво и къде го влече.

# 393
  • Мнения: X
Датите за прием на документи са през октомври, т. е. това също не е въпросното допълване на паралелките до максималния брой, което трябва да приключи до десети септември. Започне ли учебната година, правилата са други, макар че доколкото познавам нормативната уредба, не виждам основание за подобен изпит на този етап от обучението на учениците.

# 394
  • София
  • Мнения: 17 595
Скрит текст:
Защо пишете в скрит текст?


По-лесно се прескача. Wink
Пък и твърде често писанията ми са меко казано дългички...

# 395
  • Мнения: 1 836
Е като си участвам активно в тема, защо да прескачам. Просто трябва да натискам покажи на всеки скрит отговор..

# 396
  • София
  • Мнения: 4 904
Честито на всички борбени, смели и вече щастливи с новите си училища деца! На родителите им - Наздраве!
Истински герои сте! Hug Gift Heart Champagne Tada

Имам въпрос към Фран и bubanka. Следващата тема пак ли да е “Седмокласна” с уточнението, че вече е за “Четвърто класиране” или да я направя “Осмокласна 2021/2022”? И пак ли да е седмична или да минем на варианта 50стр. на тема. Нямам представа как е било предишните години, а много време в ровене ще ми отнеме, за да разбера. Не, че не мога да го направя, но съм на море и нетът не е най-силното нещо тук.

# 397
  • Мнения: 36 101
заглавието избери сама, страниците - ако за седмица се изписват повече от 50 стр., остава седмична; когато за седмица не минава над 50 стр., спира да бъде седмична; ако е седмична, в заглавието има и времевия период, ако е обикновена - само номер

# 398
  • София
  • Мнения: 17 595
Скрит текст:
В НГДЕК служителят разделя децата на "отличниците и резервите"! Представяте ли си? Все едно в МОН да ги третират като второкласиран и третокрасиран. Слагат им етикет още в началото: отличници и други! Още в 7 клас......Нямам думи!

Изобщо не е само там...


# 399
  • София
  • Мнения: 4 904
заглавието избери сама, страниците - ако за седмица се изписват повече от 50 стр., остава седмична; когато за седмица не минава над 50 стр., спира да бъде седмична; ако е седмична, в заглавието има и времевия период, ако е обикновена - само номер
Много ти благодаря Flowers Hibiscus
Ще я оставя седмична Седмокласна засега.

# 400
  • Мнения: 33
Не виждам нищо смешно в това. И сигурно децата които са приети и ще учат в ЕГ Пловдив може би трябва да се срамуват от това според вас. Незнам …. И моят син щеше да се срамува повече ако е приет чак на трето класиране отколкото от това , че ще учи в ЕГ Пловдив. Различни хора различни идеали 😊
Чакайте, изпит по математика или каквото и да било за 4 класиране няма как да има.
За изпит се говореше за заемане на свободно място след започване на учебната година, даже минимум след 1 срок учене. Дотогава освен нормалното балообразуване друго не може да има.
Скрит текст:
На 9 септ е излязло съобщение http://omg-bg.com/files/2020_21/sv_mes2020.pdf
Но най-вероятно не се води 4-то класиране наистина.
Най-добре да се попита в съответното училище, за да има конкретика и яснота.

И да ви поразсмея малко - днес синковецът си призна следното: Класната от училище питала децата от класа кой къде е приет. Той не отговорил, защото го било срам, че е записан в английската...

# 401
  • Варна
  • Мнения: 232
Честито на успелите! А мен ме яд, че не пробвахме! Бала във Варна на желаната паралелка е падна с под 15 точки от нашия. Хич няма да казвам на детето да не го е яд и него. Вярвам, че всичко е за негово добро и ще е щастлив там където е приет!

# 402
  • София
  • Мнения: 1 906
Richi,  ако помня правилно, синът на иланг-иланг е в математическа паралелка. Мисля, че спомена, че голяма част от децата продължават в МГ. В този ред на мисли, аз си правя извода, че детето се е почувствало неловко, че не продължава в МГ след първо класиране. Извинявам се, че се намесвам, но не мисля, че иланг-иланг е имала в предвид това, което сте разбрала Hug

# 403
  • Мнения: X
И моят син от математическа паралелка отива в ЕГ ПЛОВДИВ НЕ, вместо в МГ системно програмиране /примерно/ с бал 474. И да, има такива нюанси, според някои родители си е срамно... Съучениците му са масово в МГ, а на класната му, която е прекрасен човек, определено не и стана приятно и сподели своето разочарование. Хората имат право на мнение, нищо лошо.

# 404
  • Мнения: 33
Ок, каквото и да е имала в предвид звучи обидно. Моят син влезе по първо желание на първо класиране в ЕГ Пловдив и се надявам след пет години да се гордее с избора си още повече. И между другото и двете учителки които го подготвяха за НВО преподават в МГ Пловдив, но той избра ЕГ.b][/b]
Richi,  ако помня правилно, синът на иланг-иланг е в математическа паралелка. Мисля, че спомена, че голяма част от децата продължават в МГ. В този ред на мисли, аз си правя извода, че детето се е почувствало неловко, че не продължава в МГ след първо класиране. Извинявам се, че се намесвам, но не мисля, че иланг-иланг е имала в предвид това, което сте разбрала Hug

Общи условия

Активация на акаунт