Седмокласници 2020/2021 - Трето класиране - (26.07 - 01.08)

  • 34 759
  • 497
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 9 912
Ай ся пък обидно. Оттук нататък мисля, 90 процента от децата започват на чисто и тепърва ще потвърждават/опровергават митове за училища. Последните няколко учебни години са толкова различни, че не е никак сигурно кой къде с какво ще се гордее.

Ние пък вече имаме суичър с емблема 😂
Вратовръзка за 8 лева само не сме купили още...

# 406
  • Мнения: 1 197
Честито,момичета! 🤗🤗🤗
Днес направо ме просълзихте с радостни новини! Много се радвам на приетите дечица! 🌸🌸🌸
Аз като не съм от най-смелите (в някои отношения) и реших да не рискувам.Днес ме е яд на себе си,но каквото е писано,това ще става.
В паралелката,която два пъти сънувах, че сме приети още при първо и второ класиране,така и не ни стигнаха цели 10 точки, за да влезем.За трето класиране имаше две свободни места там и бала днес е паднал спрямо нашия с около 30 точки,т.е. общо близо 40т.надолу от второ класиране.
Но кой да ти знае,че няма да стане точно обратното и да загубим дори и това,което имахме гарантирано.
При тези високи балове тази година просто не посмях да рискувам,при положение,че и сегашната паралелка е сходна,и в същото училище.
Абсолютен вабанк са тези класирания.
Весело лято!И заслужена почивка на всички вече!🥰🥰🥰

# 407
  • Пловдив
  • Мнения: 2 421
Никого не съм искала да обидя. Извинявам се. Наясно сме, че английската гимназия е най-силното училище в Пловдив.
Вкъщи ни стана смешно, защото е абсурдно това негово усещане.
Скрит текст:
Но и той за първи път сподели някаква емоция. Писала съм, че дава вид на изключителен темерут, който не учи и не се впечатли и разтревожи особено като нареди 5 двойки втория срок. С класната му (математичка) имаха особена връзка. Тя наистина се бори за него от 5 клас, защото расте с тоталното отсъствие на баща, вижда в него потенциал и имаше към него много специално отношение. Той е усетил това отношение. Предполагам е решил, че ще я разочарова.
Извинявам се за офтопика и ако съм засегнала някого отново

# 408
  • Мнения: 3 181
В НГДЕК служителят разделя децата на "отличниците и резервите"! Представяте ли си? Все едно в МОН да ги третират като второкласиран и третокрасиран. Слагат им етикет още в началото: отличници и други! Още в 7 клас......Нямам думи!
Явно това е типично за МК училища … не искам да генерализирам, но в Горна баня е така на 100%

# 409
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Поздравления и от мен на всички рискували и спечелили на трето класиране! Много се вълнувам докато четях последните страници.
На тези, които не са успяли искам да пожелая успех и дано децата попаднат там, където е най-добре за тях.
Погледнах вчера и аз баловете за Варна от третото класиране. Оказа се, че ако бяхме участвали щеше да ни стигне за всички паралелки. За разлика от 1во и 2ро класиране, на трето имаше  по-голяма възможност за движение по желанията. Но така или иначе нямаше паралелка, която да ни изкуши да пробваме.
Ваканцията върви с пълна сила. Вчера се е прибрал след полунощ от каране на колела. От седмица е при баба си и нито се обажда, нито пише. Изключил е най-после от всичко. Учебници, униформи въобще не е търсил. Аз съм казала, че той ще се оправя с всичко това сам и когато има желание, да започва.
Книги не се четат въобще. Дори беше забравил, че другия месец започва школа по математика. Много му се радвам как си почива Simple Smile

# 410
  • София
  • Мнения: 1 925
Ние пък вече имаме суичър с емблема 😂
Вратовръзка за 8 лева само не сме купили още...

Май трябва и майките да си изберем униформа - предлагам метлата да е неизменна част от нея, така ще се разпознаем, ако се засечем някъде Joy

# 411
  • Варна
  • Мнения: 2 345
Бебчо, и бутилка! Небрежно подаваща се от дамските чанти Wink

# 412
  • България, София
  • Мнения: 1 768
Иланг - иланг, magi_sveta, Pisa, Атанас Латев, Galadriel 78, поздравления!
Много, много се радвам за вас и децата! И се възхищавам на смелостта да поемете риска.
Най - голямата награда е това, че децата ще бъдат в най - желаните от тях училища. Много успехи занапред и да бъдат щастливи с постигнатото Simple Smile
Извинявам се, ако пропускам някой, който междувременно се е похвалил. Да се чувства поздравен също.
Ще трябва да се върна да чета, че вчера останах на 22 стр.

По въпроса за джобните, досега на наборката давах 10 лв. в началото на седмицата. Това й беше за цялата седмица. Закусва у дома, носи си вода от къщи, понякога и нещо дребно за закуска в училище. Обядва в къщи, та затова бях преценила, че тази сума би стигала. Тя дори си спестява от нея. В училище от лафката най - много солети да си купи. Картата за градски транспорт зареждаме ние. Излизания с приятели, подаръци за РД на приятели също финансираме, но понякога тя си взема от нейните спестявания. В последните години подаръците под формата на финикийски знаци за празници си ги получават лично и тя, и сестра й си ги къткат Simple Smile Събират си тези суми + спестеното от джобни. Така си имат и техни парички, ако решат да си купят нещо. Като цяло наборката е разумна. Не се хвърля да харчи безразборно. Сестра й също. Е, имаха си своите периоди, в които купуваха глупости, но това премина сравнително бързо и осъзнаха, че няма смисъл.
Целта на джобните беше да се научи да заделя пари. Сумата не е голяма, но ако няма конкретна нужда, да не я харчи, а да си я спестява. Така правят и двете.
Девойката чака с нетърпение да излезе новият албум на любимата корейска група, за да си го поръча Simple Smile Има си спестяванията за това Simple Smile
Бебчо, magi_sveta, много мило ми стана, като прочетох как децата са готови да помагат със свои спестявания. Добри души носят, но и браво за възпитанието Hug

Връщам се да дочитам Simple Smile

# 413
  • Мнения: 6 345
иланг-иланг аз разбрах какво имаш предвид.
Детето е учило след 4 клас в МГ и при положение, че повечето му съученици продължават там, а класната му е виждала потенциал и го е подкрепила е изпитало срам, че е прието в друго училище, без значение кое е то, а не в МГ. Абсолютно разбираемо чувство, особено за дете. Смешното за майката, което сподели тук е че всъщност детето е прието в най-елитното за Пловдив училище, за което други деца мечтаят, но детето се чувства провалило се, защото не е прието в досегашното си училище.
И това, което иланг-иланг сподели касае само нейното дете и неговата лична детка драма свързана с приятелите и любимата учителка.
Не е нужно да се помрачава радостта й с ненужни обяснения и извинения.
Поздравления за всички борбени деца, които рискуваха и техните родители, които ги подкрепиха и застанаха до тях в това решение!
Поздравления и за всички останали деца, които намериха своето училище още на 1 и 2 класиране.
На всички деца пожелавам да намерят верни приятели, да изживеят невероятни 5г в гимназията от които да останат прекрасни спомени, да се учат с желание, да мечтаят и сбъдват мечтите си. Но най-много им желая да са здрави! Успехи и късмет на всички и след 5г да са доволни от избора си и постигнатите вследствие на него знания и умения!

# 414
  • София
  • Мнения: 1 925
Май седмокласната одисея почти приключи... Благодарение на информацията от темата се чувствах подготвена относно тънкостите, благодаря ви, момичета Kissing Heart Споделях много лични неща, благодарение на вас запазих здравия си разум по време на операцията на малкия. Надявам се децата ни да са щастливи от постигнатото. Дано всички те станат "елитни" хора според своите си разбирания, благодарение на, без значение на,  и/или въпреки на гимназията, която ще бъде тяхното училище през следващите 5 години. Тук "срещнах" сродни души, хора с различни гледни точки, интересни личности. Надявам се да продължим да се подкрепяме и занапред...
 Иииии, аз минах по червения килим, да заповяда следващият Hug
Благодаря ви, че Ви има! Kissing Heart

# 415
  • Мнения: 303
Включих се в темата покрай страстите около кандидатстването на младежа. Изживях много емоции, поплаках си, защото не наредихме желанията правилно, приеха ни в училище което  не бе желано. Участвахме в трето класиране, където ни приеха на първо желание. Ако не беше темата и всички майки, които се включиха с отговори на мои въпроси, нямаше да се справя. Както и всички, които споделят опит и съвети. Така че, благодаря ви че ви има и помагате. А дали изборът е правилен, никой не може да каже! 😊

# 416
  • София
  • Мнения: 1 524
Трето класиране е за смелите. Честито на децата и браво на мамите. Радвах се толкова много и си сипах едно вчера.

Честито на рождениците тези дни! Да са живи и здрави.

Мойта е със широки пръсти, няма научаване и това си е. Обича да пазарува без грам да си прави сметка и когато остане на нулата просто вдига рамене и чака захранване на картата, но досега не е било нужно да си купува храна, та дано и просветне тази година, че дъвките, химикалите, кучешките играчки и кубчетата Рубик не са най-необходимите неща.

# 417
  • София
  • Мнения: 1 925
Щях да забравя палачинките в тигана, но явно съм много емоционална тези дни. Обещавам да не досаждам повече Hug

# 418
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 691
Е, beb4o_fb, отново обагри темата с прекрасна поетична емоционалност.
Пази си творениата от НВО, че (ако не се лъжа) имаш и малки дечица, а за тях какви чувства ще вкараш в рима само времето ще покаже.

# 419
  • София
  • Мнения: 7 211
Ама, момичета, ние миналата година цяла стихосбирка "издадохме". 🤣 Страшна забава беше.
Линкът е закачен в началото на всичките ни теми.

Общи условия

Активация на акаунт