Естетични и процедури за лице и тяло – 41 тема

  • 50 625
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 680
На мен от бустер в слъзната долина ми остана червена точица. Вече месеци си стои. Витамин С серум не помогна.

Радиес дава ли обем?

# 61
  • Мнения: 22 766
При мен има синини на места след поставяне.Не в същия ден, но последващо.

# 62
  • София
  • Мнения: 11 977
Не ползвам слънцезащита освен първия ден на плажа.
А в жегите единственото, което успявам да намажа на лицето си е един хидратиращ гел на Neutrogena.

# 63
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
На мен от бустер в слъзната долина ми остана червена точица. Вече месеци си стои. Витамин С серум не помогна.

Радиес дава ли обем?

Отговорът е зависи. Например - какво количество - на каква площ ще се остави и как ще бъде разреден. "Концентратът" се разрежа в различо съотношение, соред това къде и с каква цел се прилага. Но същественото е, че продуктът не е предвиден да създаде обем. В началото може да има лека сочност. В първата седмица и съвсем лека оточност. Зависи от ръката на лекаря и техниката. При мен се поставя с канюла. Около седмица след това има лека, приятна "пухкавост". След това кожата е сочна и налята. Около месец след инжектирането - продуктът се резорбира, тъй като е на водна основа, а макрофагите разграждат микросферите от калциев хидроксиапатит. До тогава те са си свършили работата да дразнят фибробластите да стартира колагеногенезата. Ако ти е интересно как работи и какво се случва след инжектирнето - писала съм в детайли в блога, има и картинки и видео.

В заключение - има лек, обем, който временно компенсира дефицитите в кожата (ако е спаружена и липсва сочност и виталност). Но постепенно, с резорбцията на гела - стартира образуване на колаген и възстановяване на извънклетъчния матрикс. С резорбцията на продукта - на негово място трябва да има "нова кожа" - по-плътна, с образуван колаген и т.н. Така да се каже - с резорбцията на продута - кожата не спихва и не се връща в изходно положение, но и не се дбавя обем, както с филър.

Последна редакция: ср, 28 юли 2021, 17:32 от a.l.e.n.a

# 64
  • Мнения: 683
Ох сега се притесних .. може ли да споделиш имената на лекарите ?

Saypha ми прави д-р Трендафилова в Дерма Акт.
А за Рестилейн скоро ходих при д-р Антоанета Йорданова. Не е от коментираните тук имена. Останах удивена колко леко направи процедурата, една видима точица нямаше, след това можех спокойно да отида на работа 👌

# 65
  • София
  • Мнения: 11 977
Как се грижите за бръчките на деколтето?
С доста голям бюст съм и спя настрани.
Когато стана сутрин, имам бръчки по деколтето, засега изчезват за час-два след ставане, но ми е ясно, че това е въпрос на време.
Опцията спане по гръб/корем не е възможна.

# 66
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
Аз спя със спортен сутиен от много години - не много стегнат, но да ги  позиционира - повече, като грижа за кожата на гърдите. Иначе на деколтето прилагам само богат крем за сега. В областта са приложими и другите терапии, като за кожата на лицето - апаратни и инжекционни. По-натам, ако се приложи - ще предприема необходимото.

# 67
  • Мнения: 2 046
Здравейте,
Следя ви от доста време. Близо от една година се взирам в гневната си бръчка.Опитвам се да се престраша  да си сложа ботокс. Знам , че се споменават много имена , но ще помоля да ми препоръчате дерматолог в София , който има опит с инжектиране на ботокс.Много ме е страх от странични реакции, а вече не търпи отлагане проблема, защото изглеждам вечно сърдита и намусена. За протокола - на 42г съм.

# 68
  • Мнения: 22 766
Как се грижите за бръчките на деколтето?
С доста голям бюст съм и спя настрани.
Когато стана сутрин, имам бръчки по деколтето, засега изчезват за час-два след ставане, но ми е ясно, че това е въпрос на време.
Опцията спане по гръб/корем не е възможна.
Змия, и аз съм така.Богати кремове сутрин и вечер.Иначе има едни сутиени специално за целта, но още не съм купила, чакам отзивив да прочета :
Скрит текст:
Скрит текст:

# 69
  • Мнения: 6 930
Здравейте,
Следя ви от доста време. Близо от една година се взирам в гневната си бръчка.Опитвам се да се престраша  да си сложа ботокс. Знам , че се споменават много имена , но ще помоля да ми препоръчате дерматолог в София , който има опит с инжектиране на ботокс.Много ме е страх от странични реакции, а вече не търпи отлагане проблема, защото изглеждам вечно сърдита и намусена. За протокола - на 42г съм.
Аз съм новак като теб и съвсем наскоро за пръв път сложих ботокс, само че против пачи крак. Никакви странични реакции и много ми харесва дотук резултата. В Дерма Акт отидох за целта.
Имах и гневна бръчка, но нея я премахнах с уредчета за домашна употреба NuFace и Tripollar Stop. Ако не се беше махнала и  нея щях да я боцна без да му мисля.

# 70
  • Мнения: 768
Бустер на кое казвате? На филърите или друго?

А филър под окото с канула или без препоръчвате? Чета мненията на един дерматолог, който препоръчва за тази част на лицето специално без канула, а на мен ми предлагат с канула. Объркана съм. 

# 71
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
С канюла, но ако лекарят не умее да работи с канюла, ще предпочита с игла, разбира се.

Бустер не е филър.

# 72
  • Мнения: 768
Благодаря! Ами той е известен дерматолог и известен с филърите в лицето и около окото. Има доста добри снимки на своя уебсайт.

Мисля си, че каквото и да се използва, това е много деликатен район и техниката е от изключително значение.

А на какво казвате бустер?

Edit: Видях какво е бустер с филъри на Гугъл. Не знаех за това.

Последна редакция: ср, 28 юли 2021, 23:45 от Cool_Cat

# 73
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
Не са много лекарите, които умеят да работят с канюла. Не е изненадващо, че предпочита да ползва техники, с които се чувства по-уверен.

# 74
  • Мнения: 680
Алена, много полезно мнение за Радиеса, благодаря! Моите притеснения са да не изглеждам подпухнала или да се разлива, че при мен всичко що е филър с обем дава някакви отклонения. Под очите определено ще разграждам. Толкова отдавна го мисля този Радиес.

Кой е блогът?

Относно ботокса в гневна бръчка, като сте отворили дума - това е процедурата, от която най-много ми харесва ефекта до момента.

Общи условия

Активация на акаунт