Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Сполучливи имитации на маркови парфюми - 39

• 35 619
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
Пробвайте Voce Viva на Мартинез,според мен направен добре и много близо до оригинала ,а също така и доста траен ,препоръчвам го две ръце!❤❤❤

# 31
Кои аромати от Заг бихте ми препоръчали, като тип нещо лятно, обичам по свежи аромати, не много тежки, но да са пък и трайни, нещо  тип Бушерон, Императрица, Олимпеа.. Не изцяло плодово ,но да е свеж като цяло Simple Smile
Хубав ден на всички!

# 32
  • София-DE
Пробвай Донна на Трусарди.

# 33
  • оттам, откъдето започва България
Здравейте! Някой знае ли на кой парфюм отговаря № 028 на наливния Рефан ?

Последна редакция: чт, 29 юли 2021, 15:22 от D&A

# 34
На Заг пробвай Un jarden sur le toit  /313/и Bamboo /352/

# 35
Момичета , имате ли представа магазина на Парфен в Несебър на главната (търговска) улица дали е преместен другаде или е затворен?

# 36
Мансера Роуз жасмин да има имитация? 🙄

# 37
Здравейте! Някой знае ли на кой парфюм отговаря № 028 на наливния Рефан ?

Voce Viva, проверявайте първата страница Smiley

# 38
  • София
velyslava, пробвай Funny Moschino, PURE MUSK NARCISO RODRIGUEZ,  LA TULIPE    BYREDO.
S.T. Dupont Blanc не знам дали има имитация, в момента 100 мл. е 31 лв в Парфимо.

# 39
  • София
Simple SmileВзех си поръчката от Заг (Иво). Продължавам да изучавам аромати,които ми се струват интересни по ваши препоръки и те са:
375 SW    SHE WOOD    DSQUARED - за мен това е все едно си в някаква гора, в самотна вила и навън  вали дъжд. Излизаш на вратата и виждаш на земята мокро, дървено съндъче. Отваряш го и вътре намираш кутийка пудра и до нея букетче горски теменужки. Разнася се вълшебен аромат на пудрени теменужки, дървесина и мускус. Мисля,че усешам и малко жасмин,но лек,ненахален,долълващ.Много ми хареса и като трайност, в тези жеги ми е добър, с едно подновяване си го усещам до вечерта,а в косата и на др.ден.
545 AN    ANGEL NOVA      THIERY MUGLER    - И този много ми харвесва,а в офиса възкликнаха :"Ооо, тук мирише на малинки!",а всички са с много чувствителни носове и се съобразявам. За мен е малинки, малко личи и дървесни тонове, но всичко е много добре съчетано, за да не е сладък и по-плътен с Akigalawood. И любимия човек го одобри, а той е познавач. Малко дълго стана, но исках да се похваля с новите за мен открития:-)

# 40
Кои аромати от Заг бихте ми препоръчали, като тип нещо лятно, обичам по свежи аромати, не много тежки, но да са пък и трайни, нещо  тип Бушерон, Императрица, Олимпеа.. Не изцяло плодово ,но да е свеж като цяло Simple Smile
Хубав ден на всички!
Току-що се връщам от Заг Зодиак с Moon Sparkle на Escada. Свеж, летен, с добър шлейф и трайност, но е много плодов. За мен това е супер, защото плодовите парфюми са ми любими, но не отговарят на твоето изискване, velyslava. Все пак те съветвам, както и всички, които харесват свежи, сочни и сладки аромати да го пробват. На Рефан също е много хубав. Засега не мога да преценя коя версия е по-добра, но и двете са много сполучливи.

# 41
Пробвах новите мъжки на Заг, 266 Beau de Jour Tom Ford и 267 H24 Hermes. И двата са доста близо до оригиналите. На моята кожа трайността е около 2-3 часа. От няколко дни нося Beau de Jour, след като престана да го усещам, като изляза на жегите, ме удря отново. Според мен, може да се носи целогодишно, но е идеален за пролет и есен. Н24 е предимно летен, усещам идея от Градините на покрива + някави леки цветя, което отива към унисекс, но за мен не е проблем. Като цяло, и двата са се получили добре.

# 42
  • Стара Загора
Хубав ден на всички!
Току-що се връщам от Заг Зодиак с Moon Sparkle на Escada. Свеж, летен, с добър шлейф и трайност, но е много плодов. За мен това е супер, защото плодовите парфюми са ми любими, но не отговарят на твоето изискване, velyslava. Все пак те съветвам, както и всички, които харесват свежи, сочни и сладки аромати да го пробват. На Рефан също е много хубав. Засега не мога да преценя коя версия е по-добра, но и двете са много сполучливи.

Аз пък в тази връзка да препоръчам и Fiesta в изпълнение на Гиза. Много прилича на Omnia Paraiba той. Супер сочен, плодов екзотичен аромат. Ухае на плодови коктейли и ваканция. Вчера и днес откарах по час в пробване и избиране за колежки. Всички разчитат на мен, че накрая да видим. 😀
Аз си взех един невероятен аромат, който не е копие на никой. Много подобен е за мен на новия A drop d'Issey, но има зюмбюл и е по-подчертан с лилавите си цветове. Даже ми харесва повече. Докато Капката на Исей е по-креместа и свежа, с бял люляк и бадемово мляко. Този е кадифено лилав. От една категория е с Лалето на Заг. Става дума за Velvet Hyacinth.

https://giza-cosmetics.eu/nedizajnerski-parfyumi/81-parfyum-velvet-hyacinth.html

Днес направих пък комбинация от Aqua Celestia и именно Fiesta. Исках нещо свежо, но и леко тропическо. Много се колебаех дали да не смесим Аквата с чисто масло папая или папая с кокос, но бяха силни и взимаха превес. Фиеста обаче си пасна идеално поне на пръв прочит. Ще видим като постои няколко дни как ще. За колежки пък направих други 2 по мое смутрение. В оригинал ненавиждам Armani Si, но на Гиза не е същия като оригинала и касиса е свеж плодов и го усещам, поне маслото, като някоя Ескада повече. Аромата е със съвсем друго звучене. В оригинала ми е като вкиснал и не го понасям. Смесихме го с Shiseido Zen Sun, понеже ми казаха да е нещо свежо с мандарина и ванилия.
За друга пък, която пожела цветно и плодово, но не твърде сладко избрах да комбинирам Shiseido Ever bloom и Yves Saint Laurent Belle d'Opium. Както Милка каза, много е трудно да се бъркаш в творенията на Шисейдо, та с две капачки от стъклениците доближени една до друга и проби на кожа, и на двете ни хареса как се усеща лека сладост и свежест. Ще видим как се е получил. Идеята ми първо беше за Ever bloom с Dolce Garden, но втория вземаше превес.

Днес много добро впечатление ми направи O Кензоки, разкошен хладен зелен аромат... Намерих нещо общо с Vanitas на Версаче, но има повече зеленина в него. Липсват фрезиите тук.

Напълних 2 торбички с 20 аромата, които надявам се да си харесат всички. Някои вече са купувани, други по мой избор вкл. 3 мъжки... Казаха че няма да мрънкат. 😁

Правоъгълното флаконче струва 6 лв.

# 43
Имам рефанската версия на Воче Вива. В началото е като оригинала. После усещам една горчива цитрусова нотка, може би от мандарината,  която се задържа, докато оригиналът става по-мек. В големите жеги ми идва малко в повече, заради компотената нотка, но определено ми допада. Повече от Императрицата на Рефан.
[quote author=rdb323 link=topic=1355951.msg43225585#msg43225585 date=1627480270]
Voce Viva, в изпълнение на Заг, според мен е далеч от оригинала. Преди месец налях от Заг 15мл и малко след това ми се отдаде възможност да се запозная и с оригинала. Оригинала е сочен, дори ми напомня на желирани бонбони, докато при Заг избива повече ванилията. До някаква степен и аз смятам, че е безхарактерен, но ми допада въпреки това. Откъм трайност и двата излъчват сравнително силно около 4 часа, но този на Заг е по-траен, а оригиналът изчезва рязко. Заг се усеща и след тези 4 часа, но по-приглушено. Ако на някой не му допада “компотестата” сладост на оригинала, може да прослуша имитацията на Заг, тъй като ванилията и тонката са доминиращи според мен. Може би рефанската имитация е по-близка, но не съм я пробвала.
[/quote]

Последна редакция: нд, 01 авг 2021, 09:14 от 77roza

# 44
Оп, да не ви изтърва. Да питам има ли как да се поръчва директно от Заг, не открих? Знам за другите варианти.

Общи условия

Активация на акаунт