221 тестове и сертификати в пътуващата лятна немска тема

  • 25 865
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Немция
  • Мнения: 6 893
Давате полезна информация за опциите за телевизия.

Българинът явно има по-различно отношение към света след годините на соца и лошото управление на държавата България през последните 30 години. Развил е подозрителност, която му изкривява мирогледа, оттам и различния му възглед относно пандемията.
И наша съседка в родния ми град, лична лекарка, на средна възраст, ми говори за конспирации и експерименти с ваксината, а мъжът й миналата година беше доста тежко болен от ковид и беше на границата с оцеляването. Не разбирам позицията й.

# 706
  • Мнения: 9 152
Много благодаря на Geia за споделеното.
И на всички, които разказват за шока.. и аз го преживявам. При това с най- най- близките си, които са в България.
Не знам народопсихология ли е, наследство ли е. Какво влияе толкова силно, че не могат хора разумни и достатъчно очукани от живота да погледнат трезво, а се заплитат в толкова конспирации и лъжи?!

Чудя се ако аз бях останала да живея в България, дали щях да пея и аз в този хор.

# 707
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 688
Катерица, дори и да съм в България, пак няма да мисля така. Не може да се говорят глупости, че ще ни чипират, че ни слагат нано частици с ваксината и тем подобни. Не и ако имаш поне малко акъл в главата. Интересно що ваксини за шарки се слагат, ваксини за грип, ваксини за тетанус, ама за това дето било като грип, ама малко по-силно не щем???
В момента в онко диспансера в родния ми град, трима от лекарите, ваксинирани, са се оказали положителни. Което означава, че персонала е сведен до минимум. Ето я връзката с болните от рак, за които говори Бела - в момента, те не могат да проведат адекватно лечение, от което може да им зависи живота, защото лекарите, на които трябва да разчитат, са карантинирани заради простотията и идиотизма на някой друг безотговорник.

# 708
  • Мнения: 7 316
Епидемията ми помогна да си дам сметка кои от моето обкръжение са умни и кои глупави. Глупавите ги елиминирах от контактите си. Просто, нали?

# 709
  • Берлин
  • Мнения: 4 499
Аз не живея в Бг поради тази причина- манталитета. Уморих се да съм говореща, мислеща и като цяло различна там. Още след университета знаех, че няма да остана там. Да, боли ме за родителите ми. Но ако не са те, нямам причина да отида там дори за няколко дни. Всичко това - завист, простотия, корупция, овчедушие ... го има навсякъде по света, но в Бг за мен е в неприемливи размери. Не ме е подгони ни недоимък, ни "мечта за по-добър живот", ни безизходица-манталитетът ме прогони. Крайно звуча, но това мисля и чувствам.

# 710
  • Мнения: 1 325
Някой пренасял ли е луканка или друг вид вакумиран деликатес в ръчния багаж? Разрешено ли е или ще ми го вземат? С Райън ще летим.

# 711
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 426
Някой пренасял ли е луканка или друг вид вакумиран деликатес в ръчния багаж? Разрешено ли е или ще ми го вземат? С Райън ще летим.
Аз пренасях луканка в ръчния багаж и нямаше никакъв проблем. Вакуумирани лозови листи също имах и нищо не ми казаха на летище Варна.

# 712
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Не ми се пише пак по темата, доминира във форума и навсякъде  и ми е омръзнала.

Отговарям на Гея: не вярвам в конспирации, чипиране и подобни неща. Нито оспорвам огромното влияние на вируса върху всеки аспект на живота ни. Много повече към лошо, макар в началото да се надявах да можем нещо позитивно да научим/направим от цялата ситуация.

Аз не съм убедена, че ако всички на 100% се напънем и се ограничим, то вирусът ще изчезне и всичко ще е по старому. Историята не познава досега такъв случай,освен при диктатури. Разногласия винаги има. Ако греша, моля за пример, това имам предвид:
Ако всички бяха отговорни към себе си и обществото щяхме да сме се преборили с това зло.
Кога в историята е имало случай всички, на 100% да се борят за една кауза?
Да се разбира, че го казвам с тъга, но това е човешката природа.

Още при първият локдаун, когато го обявиха, си дадах сметка, че животът никога няма да бъде какъвто беше.
Много ми е тъжно за малката, която няма спомени преди вируса.

Да, цинично е да гледаш само себе си и да не ти пука за другите.
Но за мен е и цинично да натискаш всички да са като теб и да правят като теб, за да се върнело старото.
Връщане няма, два пъти не можеш да влезеш на едно и също място в реката.

Животът е циничен по принцип, Короната е като лупа, която фокусира и увеличи ефекта.

Говоря по принцип и не искам в случая да намесвам ни онкоболни, ни социално слаби, ни работещи на първа линия. Всички сме засегнати, всички плащаме, всички сме на загуба.

В ръчен багаж е важно нещата да не са течни или кашообразни. На мен са ми взимали мед и тахан.

# 713
  • Мнения: 11 317
Асе, точно твоето мнение споделям на 100 %.
Аз спазвам всички мерки, месеци наред не работех заради забраните, въпреки че виждах килежки, които продължаваха да снимат новородени.
Работя с маска и ръкавици. Тествам се веднъж седмично.
Ограничавам си контактите до минимум, за да пазя себе си и другите.
Това е моя избор. Не искам да споря с никого, всеки си има своите приоритети и сам решава кое е добре за него и кое не.

# 714
  • Germany
  • Мнения: 7 955
Ася, нашият свят от преди короната категорично не беше света на баба ми и дядо ми, но си ми харесваше. Дъщеря ти ще има нейният си свят и въобще не е нужно той да е лош Wink Отдавна никой не казва, че вирусът ще изчезне, изпуснахме го този момент. Може обаче да го държим под контрол с ваксините, както правим с доста други болести. Та за това е нужна "заедност", която ако не се получи доброволно ще бъде наложена, защото чисто икономически нямаме време да убеждаваме "алтернативните".
И аз благодаря за инфото за телевизиите.

# 715
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Да, де, но проблематично става, когато трябва да аргументираш морално личния си избор. Flushed
Защото все натам вървят нещата/разговорите.
Едните са по-морални от другите, защото са поели риск/отговорност/нещо друго.
Ей така се насажда разделение и омраза. Обаче в името на обществото. За мен това е цинизъм, същия като онзи цинизъм: "след мен и потоп" или "какво ме бъркат другите".

И да, глупостта и мен ме дразни, но нито я боря, нито я отричам, тя си е сред нас и си има своето Daseinsberechtigung. Включително съм наясно, че ме посещава и мен редовно Laughing Важното е дали научавам после нещо от нейните посещения.

Не подбирам и приятелите си да са все на моето мнение. Критерият, по който ги пресявам е точно обратния: могат ли да толерират различно мнение, без да оценяват, йерархизират или заклеймяват. Дискутиране - да, ако е аргументирано и auf Augenhöhe, тогава е обогатяващо и за двете страни и може да доведе до убеждаване. Всичко друго е натиск, поне за мен.

Мони, аз не казвам, че светът ще стане по-лош. Убедена съм, че малката ще му се наслаждава и ще успее да извлече най-доброто.
Става въпрос за друго: както аз сега съжалявам, че синът ми не познава времето на моето детство, в частта със свободата да играем без контрол цели тумби деца на улицата (само и единствено този аспект), така и съжалявам за една изгубена свобода - свободата на близост без да те е страх, че можеш да се заразиш или да заразиш някого. Уви, ваксините не ни връщат напълно тази свобода, защото все пак хората се заразяват. Да, знам, не боледуват тежко, има много предимства и т.н. , но нали, не сме в същото място на реката. Wink
Ние хората сме адаптивни и бързо ще свикнем с този аспект, както и се случва постоянно, но това не променя моите усещания по въпроса.

Последно въпрос по темата и приключвам с философстването: някой знае ли дали има данни дали има long Covid след заразяване на ваксинирани. Т.е. long covid  сами при неваксинирани ли е или не се знае още? Или може би трябва да питам в Ковид темата...

Завиждам на всички, които успяват да гледат с кеф ТВ и филми.
Аз в 20ч. съм гроги, в 21ч. падам мортус в леглото и заспивам с малката. Ако успея все пак да изгледам някой филм и е станало късно, на другия ден съм отровна Laughing

# 716
  • Германия
  • Мнения: 8 100
Някой пренасял ли е луканка или друг вид вакумиран деликатес в ръчния багаж? Разрешено ли е или ще ми го вземат? С Райън ще летим.
Аз пренасях луканка в ръчния багаж и нямаше никакъв проблем. Вакуумирани лозови листи също имах и нищо не ми казаха на летище Варна.
Пренасяла съм в двете посоки и аз луканка и салами разни,  нямаше проблем.

# 717
  • Мнения: 9 365
Нашите роднини всички са ваксинирани, млади и стари, а приятелите всички са го изкарали в България, някои дори много тежко в болница. Още си носят последствията 3 месеца след боледуването.
Иначе се надявам тази година да не затваряме зимата, ако 3G ще помогне затова съм за.
Сега гледам при нас е вече над 120, ама единствено 3G важи, не са ни накарали да носим FFP2 маски в транспорта, та се надявам това да е разведряване на мерките, а не заради предстоящите избори.
В ръчен багаж в самолет в различни авиокомпании съм пренасяла всичко чупливо и ценно, което не е течно.
За българска телевизия ползваме Нетера и сме доволни.

# 718
  • Мнения: 6 713
Благодаря за отговорите на моето запитване, и на тези, които ми писаха на лични! Интересни предложения, остава да намеря и време и да се задействам.

За ТВ- ние сме с Android TV бокс на Елементал, има дистанционно, много е удобно. Пристигна от България за 3 дена. На самия сайт се избират от между няколко опции за абонамент, има и съвсем базов на много изгодна цена, ако някой следи само основните канали да речем.

За варовитата вода искам да ви питам, дали използвате някакви филтри, или какви други опции има за този проблем?

За ваксините - и ние сме ваксинирани, по препоръка на педиатъра винаги съм ваксинирала децата и с разни допълнителни ваксини, например за варицела и за менингит. Помня че точно тази за менингит беше одобрена преди година, когато ми я препоръча педиатъра през 2016. Аз малко така с недоумение как може толкова скоро, но той каза че е ваксинирал и неговите деца, защото работи в болница и се води рисков, и именно в началото е било само за работещи в болниците и техните семейства, нещо такова си спомням.

# 719
  • Мнения: 6 730
Ася , четох някъде че някои имат. Но не помня къде. 
По повод как се променя света . Ами ние го правим света. Като общество , то мнозинството от нас. 
По повод вечността на настоящето състояние на нещата не знам какво да мисля. Четох миналата седмица, че британците и датчаните са вече без ограничения. Не знам официално ли, но и унгарците ми се видяха да са без. Никъде няма дори знак сложи си маска. Никой не носи маска или да спазва дистанция.  Съвсем са си спокойни. 
Не знам как стоят нещата при тях в болнците. 
По повод коментарите на няколко от нас за хората в БГ. Ако наистина са толкова неграмотни, тъпи и заблудени какъв е кефа да пътуваш до там , за да стоиш в тяхната компания. А какъв е кефа да се прибереш тук и да вземеш да коментираш хората там с лошо? Ами просто не ходи при тях като не ти харесват.

Гея около мен има много непреборили се с рака. Миналата седмица още един. Аз съм направо в шок от тази болест.

Последна редакция: пн, 06 сеп 2021, 09:46 от bella-ciao

Общи условия

Активация на акаунт