221 тестове и сертификати в пътуващата лятна немска тема

  • 25 864
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 9 365
Лурдес,
За варовитата вода нищо не ползвам. Нашата е от най-варовитите. Пием си я от чешмата, готвя с нея. Единствено в миялната слагам сол (знам, че има таблетки с всичко вътре, но ние не мием при всяко пускане, а понякога само плакнем), също в пералнята слагам таблетки против калк.

bella-ciao,

За България съм на същото мнение като теб.

# 721
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
При нас водата е варовита, колкото при Дени.
Ползвам кана Брита за водата, която варя за чай. Аз също пия от чешмата, мъжът ми от каната.
Не ползвам нищо допълнително за уредите.

# 722
  • Мнения: 7 316
Ние не пием от чешмата, на мен ми е все тая, но за мъжа ми е много важно. Купуваме си бутилирана.

# 723
  • Немция
  • Мнения: 6 893
Ние не пием често вода от чешмата, именно заради варовитостта й, ползваме повече бутилирана вода.

По повод коментарите на няколко от нас за хората в БГ. Ако наистина са толкова неграмотни, тъпи и заблудени какъв е кефа да пътуваш до там , за да стоиш в тяхната компания. А какъв е кефа да се прибереш тук и да вземеш да коментираш хората там с лошо? Ами просто не ходи при тях като не ти харесват.
Хехе, Белла, ясно е като бял ден, че няма как да не се ходи до България при положение, че имаме близки там.
Ти ходи ли си тази година дотам? Ние си ходихме, видяхме какво е и сега седим в карантина, която стана цяла одисея. Направо ме втриса, ако след година плъзне нова мутация, с какво чувство ще се пътува пак до родината. На първо време ще имаме добра защита след ваксина плюс боледуване, но докога ли?

Ася, за лонг ковидът при ваксинирани все още няма големи проучвания. Има засега данни, че ваксината намалява наполовина риска от лонг ковид.

# 724
  • Мнения: 9 365
Бибит,

извинявай, ама по твоята логика: Пътувахме в самолет, седнали до различни хора, ядохме и пихме в самолета, до морето и обратно в автобус 14 часа, на морето без маски и т.н., в София обикаляхме насам-натам, прегърнахме всички роднини и приятели и се прибрахме съвсем здрави.
Сега тук работа, училище и обществен транспорт, магазини, разходки без маски, кафенета без маски, Kletterwald без маски с тълпи и пак е О.К.

Гаранция няма, а и аз в някаква друга България съм била, защото около мен спазваха мерките.

# 725
  • Мнения: 73
Здравейте!Бихте ли ми препоръчали детски лекар с български в Дюселдорф и общопрактикуваш лекар с български пак в Дюселдорф. Нямаме още лекар за мен и дъщеря ми и нямам представа при кой да отида ако се наложи.Благодаря ви!

# 726
  • Мнения: 6 730
Бибит ок, но може пък едни хора да си представят и ползват живота по един начин, други по друг. Както виждаш темата с ваксините от преди 2 страници показва , че на всякъде малцинството се подчинява на мнозинството. Тук така, там иначе.
А ако не ти харесва нещо някъде ... ами преценяваш си рискове и предимства спрямо твоите резбирания. После си взимаш решение и не обвиняваш другите.
Аз не отивам в Аляска да протестирам ,че не мога да си нося там сандалите целогодишно . Или пък да ходя в Холандия и проповядвам, че с тяхната марихуана ми развращават децата... Просто измислени набързо примери.

По повод вашата карантина да ти кажа намирам вината не в бБългарите и техните мерки, а в тукашните разпоредби. Ако бяха да се тества ВСЕКИ без значение дете или ваксиниран преди да се качи в самолета ... може би нямаше да стане така. Защото около теб нетествани са били децата и ваксинираните. Но аз това мое мнение и преди съм го писала.
Дайте да не се караме. Както и да го разбираме, то нещата се случват както мнозинството позволи.

Последна редакция: пн, 06 сеп 2021, 11:39 от bella-ciao

# 727
  • Мнения: 7 316
И ние бяхме две седмици в България, срещнахме се с много хора, бяхме в много градове, бяхме ол инклузив, бяхме активни във всяко едно отношение. Самолетът беше пълен на 100 процента и в двете посоки. Ами слава Богу живи и здрави сме! Не сме в карантина. Айде няма нужда да живеем в страх и като мижитурки. Каквото е трябвало направили сме го. И на България нищо й няма. София, както винаги е великолепна. И морето е прекрасно. Който плюе Родината си за мен е ниско ниво.

# 728
  • Немция
  • Мнения: 6 893
Дени, и аз явно в друга България съм била. Бяхме на 3 различни места. Мерки като маски в магазин бяха половинчати.
За другото да не говорим.
На бисери на тема пандемия и аз се наслушах. Не от всички, разбира се, но е преобладаващо.

Радвам се, че не сте се заразили, но в страна, където ковид не се възприема за проблем, за мен е високорискова за посещение.

Не става дума за плюене, а за една друга реалност, от която не съм удовлетворена.

# 729
  • Мнения: 9 365
радвам се, че тук в Германия около теб няма конспиратори, защото около мен има. Същите, тези хора, си пътуват в немския градски транспорт без маски, питат, как да пуснат детето си на училище с положителен бърз тест, защото то има само хрема и официално ми заявиха, че 2023 г. съм покойница, защото съм се ваксинирала.
Толкова за изпълнителните и вярващи немци.

# 730
  • Мнения: 6 730
FrauDanna не става въпрос за плюене на държавата.
Бибит според мен да сложат правило да се тестват всички и също да се направят масови тестовете за достатъчност на антитела. Също чекъп за цялостно състояние на организма , както синьо го беше описала някъде, за да се провери имунитет.

# 731
  • Немция
  • Мнения: 6 893
Белла, да тестват за антитела, но не се знае кой кога ги е придобил, нито колко са трайни, нито колко работа ще вършат при нова мутация.

Дени, конспиратори навсякъде си има, но някои места никнат като гъби. България е първенец в Европа по конспирации и на вярване на глупостите по социалните мрежи, и се дава трибуна на противоречиви изказвания на експерти по медиите.

# 732
  • Мнения: 9 152
Зарадвах се на разказите за хубаво изкарване в България и финалът- здрав. Simple SmileSimple SmileSimple Smile
На Бибит пожелавам още малко сила и търпение!
И никога повече да не ви се налага карантина. Слава на Бога, че го карате леко, че сте си на уютно у дома.

Няма как възприемането ни, реакциите към вируса и ситуацията като цяло да не се отличават.
Например, аз плюене тук, в темата не видях. Има загриженост с болка и конструктивна критика. Не е задължително критиката да е плюене, а да е изказана с любов и мъка.

Относно хората, които не се съобразяват с мерките, срещала съм и аз такива, дори имам колега, но като цяло са малко.
слава на Бога, още никой в прав текст не ме е погребал до 2023г.

Последна редакция: пн, 06 сеп 2021, 12:49 от Катерица

# 733
  • Мнения: 6 730
Затова Бибит моето мнение колкото и да е крайно е, че преди събирания е добре да има достъпни такива тестове за абсолютно всички.  Тогав ще се знае точно преди събирането кой какво има и кой сам си поема риска и за представляващите риск да не се допускат. Или я караме като в България .
Само с разделение ваксинирани - неваксинирани не се получава.  Или възрастни- деца . Сама виждаш. Двойните стандарти имат обратно действие. Ако ще се кара по този път на абсолютен контрол и предпазване да се направи както трябва. Или да я караме като в България.

# 734
  • Germany
  • Мнения: 2 011
Аз пък заминах за България с пълното осъзнаване, че там където отивам Ковид няма. Буквално хората си живеят така, както и преди. Тук-таме се среща някой, който да каже, че в тази държава никой, нищо не спазва😉 Да кажем, че веднъж в една банка, двама клиенти имаха маски и това беше. Заведенията си бяха пълни, дори и вътре с пуснат климатик. Моите приятели и роднини са или ваксинирани или преболедували, повечето работят с много хора. А нашата сладка баба не искаше да се ваксинира, защото хората в квартала не искали и тя решила, че няма да отиде.
Най-големият страх на моите приятелки е, че ще им тестват децата в училище. Много навътре бъркали в нослетата. Ние с приятелката ни от Италия им обеснявахме, че въобще не се бърка толкова навътре.

Последна редакция: пн, 06 сеп 2021, 12:09 от PeaPink

Общи условия

Активация на акаунт