Семейни отношения и пари

  • 10 472
  • 272
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 986
При нас всичко е общо,ама парите ги дава на мен,защото не обича да пазарува и да ходи да плаща сметки,такси и др.Сметка не държи къде,за какво и колко са похарчени.Изкарва в пъти повече от мен.Плащаме и сметки на моите и неговите родители и на децата.Не му се свидят,не е дребнав.

# 16
  • Мнения: 499
Както дойде, нищо не делим.
Единствените общи пари са в касичка-прасе, които харчим за пътувания и почивки.

# 17
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
При правилен избор на мъж такъв въпрос не би стоял на дневен ред.

# 18
  • Мнения: X
Имам въпрос. Сред пишещите в темата има ли жени, които изкарват чувствително повече пари от мъжете си и, ако има, какво е тяхното отношение към деленето на разходите?

# 19
  • Мнения: 430
Парите ни са общи. Спестяваме в обща сметка и си имаме доверие. Не се ограничаваме за лични покупки, но и не злоупотребяваме. Винаги се съобразяваме като харчим, за да имаме спестявания за "ако нещо се наложи".

# 20
  • Мнения: 2 193
Предната и по-предната такива теми не са ли отключени още?

# 21
  • Мнения: 3 114
Имам въпрос. Сред пишещите в темата има ли жени, които изкарват чувствително повече пари от мъжете си и, ако има, какво е тяхното отношение към деленето на разходите?
И на мен би ми било интересно, ако жената изкарва повече.

# 22
  • София
  • Мнения: 38 431
Да го кажем така - той изкарва 2/3, аз 1/3. Неговите пари отиват за сметки, храна, почивки... Моите за дрехи, козметика, курсове и разни други разходи по децата. Не ги делим, просто така си вървят.

Последна редакция: вт, 27 юли 2021, 17:45 от Rockstar

# 23
  • Мнения: 4 206
Имам въпрос. Сред пишещите в темата има ли жени, които изкарват чувствително повече пари от мъжете си и, ако има, какво е тяхното отношение към деленето на разходите?
Аз не съм от тези жени, но имам три много близки приятелки, които изкарват в пъти повече от мъжете си.
Двете са вече разведени. На третата мъжът не работи от години, но са си заедно и се обичат.

# 24
  • Мнения: 21 414
Разведоха се, защото изкарват повече от мъжете си ли?

# 25
  • Мнения: 4 206
Разведоха се, защото изкарват повече от мъжете си ли?
Мъжете се оказаха слабохарактерни льольовци. Единият се пропи, а другия не издържа на "стреса".

# 26
  • Мнения: 10 993
Аз изкарвам повече пари, но си ги пестя, не му ги давам. Инвестирам ги в жилища и в образованието на децата. Пари кеш на мъж, по начина по който аз като жена очаквам кеш от мъж никога.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 741
При нас е така - мъжът ми плаща всички сметки, от остатъка една част се спестява,оставя си и за него джобни и  останалата част я дава на мен за домакинството.Моята заплата се спестява също, всеки в отделна сметка го прави, но спестяванията са общи и всеки знае колко има в сметката на другия.

# 28
  • Мнения: 4 946
Първата година - две от брака ни ме издържаше. Не само издържаше, а и млади, амбицирани..плати таксата ми за втора специалност.
След време вече бяхме разпределили.. кой какво покрива като сметки. Но почивки, глезотии ..покриваше той. Всеки имаше личен фонд " и аз съм човек" .

# 29
  • София
  • Мнения: 17 259
Аз съм в ситуацията на Уиш, просто късмет със сектора,  в който работя. Ама какво да ми е отношението, каквото винаги, влизат едни пари, излизат, спестява се и така. Няма голямо значение от къде колко процента идват.
И други мои колежки са така, не сме коментирали някакви специфични проблеми. То си е до човек и характер, не до доход.

Общи условия

Активация на акаунт