Семейни отношения и пари

  • 10 484
  • 272
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 505
Те „борят” стереотипите, не влизат в тях, но начина им на броене е извратен. Имаме късмет, че лошият соц ни избута напред в еманципацията, но запазихме здравия си разум и останахме  боркини за равни права.

# 226
  • Мнения: 6 563
Не те разбрах, кое смяташ за извратено?

# 227
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 284
Какви равни права има жена,която хем ходи на работа,хем върши цялата домакинска работа и гледа деца?Защото Мунчо освен,че е некадърен да изкара достатъчно пари,ами и чака да му слугуват..Защото бил ,,мъж,,.
Има много такива семейства.

# 228
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Аз нещо не мога да ви проследя. Какво общо имат правата ни като хора с домашните задължения, тип домакински, за които ставаше дума на предната страница?

# 229
  • Мнения: X
Моят мъж е капитан.Доходите ни са много високи.Банковата сметка е обща.
Заедно сме от 20 години.Аз не работя .Имаме малко дете.
Семейството ни е подсигурено.Инвестираме парите в недвижими имоти-апартаменти,магазини,земя.
Това,че не работя,не означава,че нямам работа.
В момента мъжът ми е някъде в Индийския океан и ще се върне след 8 месеца.
Аз върша всичко вкъщи,защото няма кой.
Сега и ремонт правя ,разправям се с майстори .
И детето гледам.Водя го на извънкласни занимания,на плаж...
И при свекървата ходя,плащам  сметките ,пазарувам и за нея,водя я по болници.
С наемателите пак аз се занимавам.
Вилата поддържам.
Когато мъжът ми се върне,почива 3 месеца и се глезим взаимно.
спа почивки,екскурзии,ресторанти,вечери на свещи...
И смятам,че сме равноправни партньори.

# 230
  • Мнения: 107
Аз нещо не мога да ви проследя. Какво общо имат правата ни като хора с домашните задължения, тип домакински, за които ставаше дума на предната страница?
Аз го разбирам като един вид,че не може жената да върши абсолютно всичко,от домакинската работа до професионалната такава и после да пазарува,да готви,чисти и прислугва,а мъжа да се върне вечер и да каже къде ми е ракията и салатата тропайки по масата.
Разпределянето на задълженията е от ключово значение за мен.

# 231
  • Мнения: 21 463
На някои мъже им доставя удоволствие да се грижат за семейството си,да глезят жена си и децата.
Така се чувстват удовлетворени и щастливи.
Е, виж че тя това го пропуска удобно. Ще кажеш, че нож съм му опряла на моя да ме издържа !
123,
Аз не те обиждам.
Моят мъж твърди, че ме издържа, защото ме обича. Просто за него това означава любовта. Казвал ми е, че ако не ме обича, няма да му пука и няма да си харчи парите по мен, а по някоя друга.
Той твърди, че мъж, който не харчи по жена, значело че не я обича и му се свиди. Затова е егоист и гледа да я използва само за безплатен секс и безплатна слугиня. Това са думи на моят мъж, не са мои.
Аз бих била с него и без да ми дава и 1 стотинка. Аз работя и получавам доста добра заплата. Мога да се издържам сама + децата. Така че, бъркаш за мен, но както и да е.


Добре го подреди, няма що Simple Smile

# 232
  • Мнения: 18 299
Някои мъже просто не могат да изкарат всичките пари за семейството, защото да речем професията им не е особено платена. За мен не е проблем по принцип, била съм с такъв мъж, може и пак да ми се случи да се събера с човек без много финансови възможности, защото като харесам други качества в него, не ме вълнува колко печели. Глезенето и доброто отношение нямат парично изражение.

# 233
  • Мнения: 14 862
На някои мъже им доставя удоволствие да се грижат за семейството си,да глезят жена си и децата.
Така се чувстват удовлетворени и щастливи.
Е, виж че тя това го пропуска удобно. Ще кажеш, че нож съм му опряла на моя да ме издържа !
123,
Аз не те обиждам.
Моят мъж твърди, че ме издържа, защото ме обича. Просто за него това означава любовта. Казвал ми е, че ако не ме обича, няма да му пука и няма да си харчи парите по мен, а по някоя друга.
Той твърди, че мъж, който не харчи по жена, значело че не я обича и му се свиди. Затова е егоист и гледа да я използва само за безплатен секс и безплатна слугиня. Това са думи на моят мъж, не са мои.
Аз бих била с него и без да ми дава и 1 стотинка. Аз работя и получавам доста добра заплата. Мога да се издържам сама + децата. Така че, бъркаш за мен, но както и да е.


Добре го подреди, няма що Simple Smile
Кое му е подредила, похвали си го. Само като прехвърлиш темите в СО, и виждаш обратния случай - Пена трактористката, която прави абсолютно всичко и вечер като легне, убита от умора, се сеща Божке, забравих да нае*а Вуте!.

# 234
  • СИ
  • Мнения: 4 406

... Какви равни права има жена,която хем ходи на работа,хем върши цялата домакинска работа и гледа деца?Защото Мунчо освен, че е некадърен да изкара достатъчно пари, ами и чака да му слугуват...
Има много такива семейства.


А-а-а-а-а...! Моля, моля...! Никой не може да отнеме правото на една жена да си избере Мунчо-то и да си го гледа, дундурка и обгрижва цял живот! Това е въпрос на личен и осъзнат избор! Нали не искаш да ни кажеш, че тия Мунчо-вци някой насила ги жени за тия златни женици...?!
Повтарям се, но познавам такива. Отглеждат си по един златен търтей и дума не дават да се издума срещу него. Бачкат та се късат, деца гледат, домакинстват... А Мунчо-то на дивана. И салатка му правят и ракийка му наливат. После за бирата го питат с пяна или без да бъде...
А аз започнах да съжалявам, че и на мен не ми се падна такава!

# 235
  • Мнения: 10 993
Според мен само един умен мъж, може да се уреди с жена, която го обгрижва и му купува. Това си е въпрос и на правилна преценка на мъжа, каква жена да си избере.

# 236
  • Мнения: 3 505
По двойните стандарти на форума гледаните и глезени жени са за завиждане, а гледаните и глезени мъже за тояга. Какво лошо има жената да обгрижва мъжа си и да му налива бирата според предпочитанията му.

# 237
  • Мнения: 10 993
Аз на жена, която глези мъжа си, не и завиждам. Имала съм период, в който съм завиждала на глезените и гледаните жени, но поради отпадане на част от ангажиментите ми, вече си имам време да си се глезя, така че нямам никакви основания да завиждам. Аз конкретно мъж не желая да глезя и да гледам.

# 238
  • Мнения: 3 350
Те „борят” стереотипите, не влизат в тях, но начина им на броене е извратен. Имаме късмет, че лошият соц ни избута напред в еманципацията, но запазихме здравия си разум и останахме  боркини за равни права.
Ама, моля ти се. Италианки, французойки, Англичанки, Швейцарките особено, може да си ги поръча всеки дори по интернет, нали така ? Те са бедни и се продават. Нали така е в гнилият запад ?
Добре че, бяхме от соца, та избутахме напред. Шъ мъ Убидиш, нидей така. Бах тоз късмет.
За хАмериканките и дума няма да отварям. Дойдоха тука гладни и ни взеха мъжете, за без пари. Един българин може да издържа 4 хАмериканки с една заплата. Мани, мани деградирала работа, капиталистическа. Германките бяха напред, докато бяха в ГДР. После, като избягаха в ФРГ там вече морално се пречупиха и те. Пак, заради гладът и бедността. И гадните Мерцедеси.

Последна редакция: пн, 02 авг 2021, 16:21 от buttercake

# 239
  • Мнения: 7 417
Според мен само един умен мъж, може да се уреди с жена, която го обгрижва и му купува. Това си е въпрос и на правилна преценка на мъжа, каква жена да си избере.

Иии... моментално губи статута си на мъж и стабилен партньор.

Общи условия

Активация на акаунт