Семейни отношения и пари

  • 10 490
  • 272
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: X
Ох, тези жени, които харчат парите на мъжете си и по цял ден се снимат от почивки и магазини за социалните мрежи, май само на снимка сте ги виждали... Защото те са незначителен процент от населението. В едно средно статистическо семейство това не се случва, тъй като не са често срещани мъжете милионери. Grinning

В нормалните семейства, ако мъжът издържа жената, то тя върши някаква друга работа. Аз 5 години гледам бебета и/или малки деца, по цял ден мрънкане и хленчене, нямам време за почти нищо. Мисълта ми е единствено в това кой кога ще спи и ще яде. Върша цялата домакинска работа заедно с готвене и пазаруване. Дори боклукът го хвърлям аз. Ежедневно мъкна торби с покупки заедно с две деца подръка. За себе си рядко си купувам нещо, не за друго, а защото нямам време и начин да отида сама по магазините и да разгледам спокойно. Само за пари не мисля, защото мъжът ми осигурява семейния бюджет. Така че всичко в този живот си има цена. Ако някой си мисли, че семейния живот е почивка и екскурзии, жестоко се лъже. Семейният живот е работа и еднообразие. Аз лично с нетърпение чакам малкото ми дете да тръгне на ясла за да отдъхна малко и да започна да работя. Защото в момента работата ми се вижда като страхотно разнообразие за разлика от ежедневието, в което съм зациклила в момента. Лошото е и, че все по-рядко се чувствам като нормална жена. Дано когато децата пораснат малко, нещата да се подобрят.

# 166
  • Мнения: 10 993
Никога не съм била издържана от мъж и винаги съм завиждала на жените, които до себе си имат мъж, на когото да разчитат и за пари. Била съм дълги години в ролята на камила, но вече не съм. Който иска да се гордее, че се справя с всичко сам, че носи пет дини под една мишница, на мен този живот категорично не ми харесва. До колкото е възможно живея и за да се снимам и по екзотични дестинации за собствен кеф. Животът е много кратък и най-голямата грешка е да го обречеш в услуга на другите.
Ако имам дъщеря никога не бих я възпитавала да е сам войнът е войн, това за мен като жена е пагубно за психиката. Жената заслужава да е глезена, ако не може да намери някой, който я глези, напълно щастлива може да бъде и сама с приятелките си. Но жена да глези мъж, ми се вижда доста неприятна комбинация.

# 167
  • Сф
  • Мнения: 10 666
Когато живееш в едно жилище ,нормално е да правиш ремонт от време на време,за да си осигуриш прилични условия.
Без значение на кого е жилището.
Ако не иска мъжа да живее в жилището на жена си или на тъщата,да подсигури жилище той.
Но трябва ли тогава жената да каже ,,Като не е мое жилището,няма да дам пари за ремонт.,,.И той да си прави ремонта сам със свои пари..ами не е семейство това..

А , не бе! Аз да не го викам да разбърква боба, че да реши че е сготвил?

# 168
  • Мнения: 3 505
Ако мъж търси да бъде издържан, това го прави Минчо, златотърсач, паразит, недостоен партньор. Ако жената търси същото, то е, за да се почувства жена. Сори, но никога не ми е пречело да се чувствам жена и издържайки се сама, та дори и когато съм поемала част от разходите на съпруга си. Да твърдиш, че мъжът е длъжен да издържа изцяло жена си, защото била жена е като да твърдиш, че домакинстването е изцяло женска работа.

Не, за да чувства мъжа мъж. Има разлика. Аз и с мъж и без мъж се чувствам еднакво жена. Нормален мъж, с достатъчно мъжки хромозоми, не се чувства ок да не може да почерпи една вечеря, примерно. И точно така, поне 3 години би трябвало да може да издържа семейството, да не говорим за по-дългосрочните цели. Изключителна рядкост са мъжете, които могат да допринесат за семейството равностойно на жената, ако става въпрос за гледане на бебе и малки деца, поддръжка на дома. Има ги, но са рядка порода. Биология, кво да правиш.
Това с плащането на вечерята е толкова архаичен стереотип, колкото и онзи, че чистенето, прането, гледането на децата е женска работа. Сори, но все по-често забелязван, че голяма част от жените с охота приемат тая част от патриархалните порядки, които са в техен интерес, но в същото време са върли феминистки, когато иде реч за домакинска работа.

# 169
  • София
  • Мнения: 35 110
Времената се менят, но плащането на вечерята си остава Wink

# 170
  • Мнения: 6 930
Стереотипите понякога са стереотипи, защото са вярни и логични. 😉
Както казах, в интерес и на мъжа е да умее да изкарва пари. Даже в по-голям интерес е за него, отколкото за жената, защото за нея е по-лесно да има поколение, което да остане свързано с нея. А мъже-обрулени листове - бол. И аз мога да се издържам прекрасно и сама, но изобщо не е там въпроса. За баланс и принос става дума.

Последна редакция: пт, 30 юли 2021, 10:51 от tuali

# 171
  • Мнения: 14 862
Изкарването на пари е в интерес и на двата пола, но за себе си, не заради предполагаемия спътник. Тъй че спътникът не е виновен.
Че някой бил обрулен лист - не виждам да се трогва особено, че и аз да се затрогвам колко е нещастен.

# 172
  • Мнения: 10 993
Да си живее всеки за себе си и да не мъчи другият до себе си със собствените си неудачи, ми се види най-доброто решение.
Вече ако някой иска деца, като нашият Ал, чини ми се, че трябва да направи компромис и да търпи една мързеланка и глезанка. Ако тоя компромис му се види твърде голям, дома при мама си е най-добре, няма какво да се лъжем, един живот живеем.

# 173
  • Мнения: 3 505
То е добре и мъжете, и жените да умеят да изкарват пари, а тук спорът тръгна от това, че някои смятат, че мъжът е ДЛЪЖЕН. Някои даже се похвалиха, че добре си били изтъргували междубедрието. Нямам нищо против хората с патриархални схващания, но много ме дразнят двойните стандарти.
Да си живее всеки за себе си и да не мъчи другият до себе си със собствените си неудачи, ми се види най-доброто решение.
Вече ако някой иска деца, като нашият Ал, чини ми се, че трябва да направи компромис и да търпи една мързеланка и глезанка. Ако тоя компромис му се види твърде голям, дома при мама си е най-добре, няма какво да се лъжем, един живот живеем.
Теб ти се види добро решение, щото самата ти имаш проблем със свързването със себеподобните и си твърде материално ориентирана. Що човекът трябва да търпи мързеланка и глезанка, а да не си жена, с която да си паснат.

# 174
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
На някои мъже им харесва да глезят жена си.

# 175
  • Мнения: 14 862
Аз не видях някой да твърди сериозно и без сарказъм, че мъжът е длъжен да издържа. Твърденията са, че като се е хванал на хорото със семейство и деца, е длъжен да си даде зор, а не да го играе уморен, преработен, използван. Това си е негов избор.
Ако живее с майка си, може да не работи и да й иска по 10 лв за цигари и кафе дневно, да не се занимава с жени и други видове харчене. Пак си е негов избор.

# 176
  • Мнения: 3 350
На някои мъже им харесва да глезят жена си.
Ми, то за какво са им парите, иначе ?😉
Тъй де, да няма да иска да впечатли някой мъж ?(ако не е гей)

# 177
  • Мнения: 3 505
Едно е да ти харесва да правиш нещо, съвсем друго е да ти се набива, че си длъжен да го правиш. Няма нищо лошо жената да е домакиня, ако такова е решението на съпрузите. Това си е типичното патриархално семейство.
Ако съпрузите са решили, че жената ходи на работа, а мъжът си стои вкъщи при децата и домакинските задължения, кварталните клюкари нямат думата. Аз никога не съм имала проблем с изборите на хората, които не ме касаят, но имам огромен проблем с двойните стандарти и с хората, които си врат носа, където не им е работа.

# 178
  • Мнения: 10 993
Абе аз че съм материално ориентирана, такава съм, ама той Ал се оплаква, че тая искала да харчи и да се глези, а не да търчи от женския пазар да му готви. Ми то и аз не ща да търча да му готвя, искам да си букквам хотелчета. За това и ако бях сама, не бих мъчила никой със себе си. Кеф ми е да си живея за гъза. Не съм го правила в достатъчна степен и се радвам на всяка възможност. Сега, че на мъжете това не им харесва, е друг въпрос. Кат не ви аресва, стоите си при мама, търсете идеалната, пък ние да си поръчваме, каквото можем.

# 179
  • Мнения: 14 862
Няма нищо лошо жената да е домакиня, ако такова е решението на съпрузите. Това си е типичното патриархално семейство.
Това не е така. Патриархалното семейство е това, в което командва мъжът. Няма как да е патриархално семейство, ако двамата заедно са взели някакво решение.

Общи условия

Активация на акаунт