Семейни отношения и пари

  • 10 509
  • 272
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 6 930
Патриархатът често се бърка с някаква принуда и потисничество. Сигурно заради думичката. Но смисълът е по-дълбок. Патриархатът по същността си трябва да е основан на авторитети и взаимно уважение на ролите. Мунчо, който тропа по масата и нарежда на жена си да му нареже салата не е патриарх на фамилията в истинския смисъл на думата.

# 181
  • Мнения: 14 942
А матриархатът какво е Wink

# 182
  • Мнения: 6 930
А матриархатът какво е Wink
Точно същото като патриархат. Ама понеже много сексистко става, бих предпочела двете заедно да се наричат йерархии, без тях не може. Няма значение кой е отгоре, важното е приносът и баланса, ролите и наименованята се менят според обстоятелствата и вътрешните споразумения.

# 183
  • Мнения: 14 942
Не е същото, а аналогично. Чия дума се слуша - на жената/бабата или на мъжа/дядото. Съотввтно тя/той ще вземе крайното решение, а останалите са длъжни да се съобразят. Не е необходимо дори да бъдат изслушвани - мадрето/падрето знае най-добре.

# 184
  • Мнения: 6 930
Ако е умен и мъдър, ще го слушат, ако ли не- всеки си има глава на раменете 😉
Както казах, ролите вътре в йерархията подлежат на промяна. Simple Smile

# 185
  • Варна
  • Мнения: 14 548
Alеxandro се шегува. Вие профайлър му направихте.😁
Някои мъже обожават жените си. Други ги сменят, спонсорирайки фреш флеш. Пъстър живот.

Последна редакция: пт, 30 юли 2021, 12:08 от Viviana91

# 186
  • Мнения: 3 505
Абе аз че съм материално ориентирана, такава съм, ама той Ал се оплаква, че тая искала да харчи и да се глези, а не да търчи от женския пазар да му готви. Ми то и аз не ща да търча да му готвя, искам да си букквам хотелчета. За това и ако бях сама, не бих мъчила никой със себе си. Кеф ми е да си живея за гъза. Не съм го правила в достатъчна степен и се радвам на всяка възможност. Сега, че на мъжете това не им харесва, е друг въпрос. Кат не ви аресва, стоите си при мама, търсете идеалната, пък ние да си поръчваме, каквото можем.
Тя иска да се глези за негова сметка, а на него глезотии като таратор и дробчета по селски не му се полагат. Като е мъж не е ли хора!?

# 187
  • Мнения: 10 996
Да си намира кой какъв иска. Като е мъж дробчета по селски не може ли да си направи? Аз не видях,той да и е купил рокля, но той иска тя да се прибира и да му готви. То може и да намери, не е невъзможно, но като гледам моите неомъжените приятелки е малко вероятно.

# 188
  • Мнения: 14 942
Прощавайте, Ал Бънди и Алехандро са един и същи?

# 189
  • Мнения: 10 996
Аз на Алехандро викам Ал.

# 190
  • Мнения: 3 505
Да си намира кой какъв иска. Като е мъж дробчета по селски не може ли да си направи? Аз не видях,той да и е купил рокля, но той иска тя да се прибира и да му готви. То може и да намери, не е невъзможно, но като гледам моите неомъжените приятелки е малко вероятно.
Може, ама хич не е патриархално. Като си готови сам дробчерата, що да арчи рокля. Много искате да ви правят подаръци, та да се чувствате жени, ама ставате еманципатки всеки път, когато се отвори дума за дробчета по селски.
Бих го взела тоя пич, ако иде реч за онуй грамотното, което ти обясняваше за наследяването, ама вече одъртях и се омъжих. На таквиз момци трябва да им се готви по цял ден, та и баница да им се меси.

# 191
  • Мнения: 10 996
Аз също съм дърта и вече ни един не взимам. Само си казвам, че кат не ще да дава, няма как и да изисква. Аз вече съм стара, не мога да тичам по женския пазар, сили нямам, мога само да се припичам по моренца и басейнчета. Ама младите дет искат да са зимат, дупе да им е яко.
За това обожавам старостта - живееш само за собствен кеф.

# 192
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
На някои мъже им харесва да глезят жена си.
Да.Има разлика на мъжа да му харесва да го прави и да го прави по задължение един вид отбий номер без да му харесва да го прави.В първия случаи усещането за хармония е уникално.

# 193
  • Мнения: 3 505
Ако не ставаш за тичане по пазари, за плаж хептен няма да ставаш. Нивото на грамотност на това момче е доста по-високо от моето, твоето и това на поне 80% от пишещите тук и из групите във Фейсбук. Той владее висшия пилотаж на пълния и краткия член.
ПП: Не плаши младите - мъж и куче е както си ги научиш.

# 194
  • Мнения: 10 996
Аз това не го оспорвам, момче слънце, сал се чудя защо едно толкова интелигентно момче на 37 години не може да си намери жена. Аз иначе съм проста -знам си кво представлявам, това пълния и краткия член така и не го научих, та в тая връзка мъж не си търся. Само да ми обяснява колко съм тъпа, какво трябва да му готвя и тн. Да не дава Господ.Само нещо така ако може да си купя, да се разходя. Само това ме интересува.

Общи условия

Активация на акаунт