Седмокласници 2021/2022

  • 28 520
  • 754
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 565
Честит рожден ден на рожденничката! Желая ѝ да бъде здрава и успешна!

Благодаря за споделения опит с шампоаните, относно пърхута. На моята госпожица също пърхута е на цели люспи, по някога направо огромни. Цялата ѝ коса е пълна и все я проверявам за въшки. А косата ѝ е гъста, къдрева и дълга почти до кръста.

Аз съм я оставила на село с баба и дядо още от миналия месец. Полупланинско е без море, но много ѝ харесва лятото да е там, защото някак си е свободна. По всяко време може да си навън, а свекърите са прокарали кабелна ТВ (каквато тук нямаме) и интернет, та каквото ѝ душа иска такова си прави. Ние ходим през уикендите и в отпуските си (с изкл. на дните в които евентуално сме на море Simple Smile ).

От днес трябва да е почнала "До Чикаго и назад". Мисли да го мине за 3 дни. След това ще си чете книжката, която и е подарък от у-щето заради отличния успех.

# 61
  • София
  • Мнения: 6 175
*PipiLota*, ще ги потърся, сигурно ги има в нета. Аз имам достатъчно тестове, ама ей така, да имам още Joy Иначе и преразказа, дето аз дадох днес не съм проверила още, ама много ме мързи. Още повече ме мързи да прочета самия текст, защото ми се вижда скучен Joy

Тони, хемороиди и мазоли на задниците ще хванат моите от лежене и седене. Аз цяла сутрин готвя и правя зимнина, ММ работи по двора. После отиваме да поплуваме в Дунава. После аз си правя моите 6-7 хил. крачки, па накрая и почвам да поливам градината. Тях колкото пъти да ги поканя да дойдат с нас все е: "Утре вече обещавам", "Точно сега ли?", "Точно там не ми се ходи", "Уф, там мога да срещна Х". Аз затова днес избухнах. Надули климатиците и не си показват носовете навън. Имат късмет, че носят хърбавият джинс на баща си, ама то за здравето не е полезно.

# 62
  • Мнения: 133
И у нас като стане дума за учебни работи по време на ваканция, става тегаво и се откриват възможности за разправии. Да си призная смятам, че е несправедливо на децата да не им се дава право да забравят. За да научиш нещо ново, трябва да захвърлиш ненужната информация. Навремето поне всеки клас се почваше начисто.

# 63
  • Мнения: 2 111
Gorg0nzola
Хемороиди ли, я пак, то те се появиха малко преди или малко след като и дойде за първи път, но пък и туй напълняване и се отрази, има ги отзад откъм вътрешната страна под дъ - то, а за мазоли хич не се притеснявам тъй като се мята като риба на сухо, от почти два метра ширина на леглото рядко остава място някой ако реши да седне до нея.
Ние сме в апартамент, но наблизо има ниви, гора, параклиси, храмове, църкви, а зад блока малка горичка и над нея един басейн на който навремето тренираха, над него малко вили и след тях самата гора, има къде да се ходи и също така има хубави гледки накъдето и в която посока да хванеш.

Vyara D, хич не думай, и аз бях така, все си мислех че тез гадини отново са я нападнали като се появи в началото, предната година цяло лято се пощихме, хлепахме и ефект нула, все си имаше, накрая купих гребен с ток, метнах му батериите, нахлепах я едно хубаво с разни купешки и бабини препарати, след изкъпване я пощих докато изсъхне косата и я почвах с гребена, после само с него и пощене за по - сигурно, око да види ръка да пипне, и за първия уч. ден беше готова, та затуй сега като ми се мярне нещо в косата и подскачам, и нейната е гъста, къдрава ( макар че тя я изправя, не искала къдрици) и вече от известно време харесва да и е със средна дължина, малко под раменете, но като беше въшлясала и беше до кръста, голям кошмар си беше, та още ще си вадим акъла с тоя пърхут когато се появява, Joy.

# 64
  • София
  • Мнения: 442
Струва ми се, че вече наборите не искат с нас, родителите. Поканихме наборката на Витоша вчера, да се разхлаждаме покрай реката. Мрънка и мънка, как не и се ходи, колко тъпо било. Предложих да вземе и приятелката си. За две секунди се организираха и събраха багажи. Без никакви коментари и забележки. По пътя само чуруликаха и се смееха на някакви си техни глупости.

# 65
  • Мнения: 2 111
Аз пък си направих устата и ме отрязаха, щом искам да съм се подбирала с баба ѝ и да сме отивали, какво щяла да прави там, споменах и как сама последния път ме замъкна към параклиса и посока хижата че искаше до там да идем, изгледа ме учудващо и ми истърси само - кога е било това, та тя дори е забравила този момент, а аз искам да я помъкна, казах и че хората откъде ли не идват само и само да дойдат ту в нашия квартал, ту в другия край на града, че даже и по - надалеч, че дори си и плащат, а тя нашата хем без пари, хем под носа ѝ и пак не ще, ся ми остана да се надявам на промяна на мнението и да се съгласи някой ден, дори ме обяви и за луда, пък аз и казах че нищо ново не е констатирала като диагноза за мен, знам че съм си луда и без да ми го казва.

# 66
  • Мнения: 386
И на сина ни му е скучно с нас. Всеки ден след работа сме на плаж- веднъж не поиска да дойде. Като казахме да си покани приятел и да дойдат в почивния ден, веднага се съгласи. Бяхме за три дни в Балкана- голямо мрънкане кога ще си тръгваме. Оставила съм го да си отдъхне от задачи и задължителна литература, но следващата седмица ще започва.

# 67
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 771
Ха, мислех си, че само прекрасната, смята, че са и се паднали най-скучните родители... идва с нас без мрънкане само, ако отиваме на МОЛ  или да на заведение...

# 68
  • София
  • Мнения: 755
Натуся, честит рожден ден на тийнчето! Да е здрава,  щастлива и късметлийка!
Моят младеж е при баба си. Отнесе сборника на Архимед и 22 теста по БЕЛ на БГ учебник, но не се знае кога ще ги започва. Да не пропусна да кажа, че и лаптопа е с него, без игри не може - поне 4 часа не мърда от него.
Още не сме имали съществени спорове за ученето, но то е защото сега сме разделени и по телефона много се обичаме и разбираме. Grinning
Относно мрънкането, все още се въздържа да роптае много, много, само като ходим на вилата, че там няма нито нет, нито ТВ.

# 69
  • Мнения: 8 223
Наборът няма нищо против да е с нас по гори и чукари или с колелета. И да пътува нанякъде с нас също обича. Големият понякога се противи.

# 70
  • София
  • Мнения: 6 175
Бе нашият не му е толкова противна нашата компания, колкото наличието дори на зачатък от дива природа. Това мухи, комари, пеперуди дори не бива да го доближават. Асфалта трябва да е идеално равен, защото камъчета в сандалите също му носят дискомфорт. А такива неща като пясък в банския, водорасли във водата, температура различна от 23-24 градуса са отвратителни и непоносими. Тя и сестра му беше нещо подобно, ама се поосвести с времето. Тя пък е толкова гнуслива, че би било добре да си носи една лупа, с която да оглежда храни, които се продават неопаковани. Как се пръкнаха такива тези деца, като аз обожавам да ходя по чукарите, а баща им е аскет по природа - не знам.

# 71
  • Мнения: 1 738
Добро утро.
Моето все още предпочита да пътува и да ходи с нас навсякъде, но отчитам факта, че е момче и че все още не е щъкащ тийн по улиците. Някак не успява да заформи приятелства и в общи линии скучае със себеподобните си.

# 72
  • Мнения: 68
Здравейте!
За първи път се включвам в тази тема. За протокола: момиче от София.
За лятно домашно по математика са им дали " "Колкото повече, толкова повече" - Мечо Пух или Сто задачи по математика". Опитах да намеря верните отговори в интернет, за да ги сравня с тези, които е получила дъщеря ми, но не успях. Ще се радвам, ако някой може да ми помогне.

# 73
  • Мнения: 2 111
PELINDA, Здравей, добре си дошла.
Относно задачите за които пишеш, и аз мислех че може нашата учителка да ни ги даде, почнах да търся отговорите, но намерих само на една или две, не стигнах до край, може и да не намериш тъй като някои задачи са правени може би от някой учител, и да ги има някъде в нета ще се окаже трудно откриваеми, все пак на нас ни дадоха само задачи от НВО, но подбрани, вътре не са включени тези за 7 клас, така че отговорите може да си ги сравняваме, преписваме, но мойто нали си мързелува, та може и нищо да не направи по въпроса.

# 74
  • София
  • Мнения: 600
Моят син, ако може изобщо да не се отделя от нас, ще се чувства най-добре. Почти навсякъде го водим с нас. Ако пък случайно отидем на почивка някъде без него, като се върнем ни е сърдит. Simple Smile
Със задължителната литература напредваме бавно. Купих му една христоматия с изучаваната литература в 5-ти, 6-ти и 7-ми клас и чете от нея. За моя изненада, "Една българка" му хареса. Не настоявам много да чете задължителната литература, тъй като и без това ще се наложи отново да чете произведенията, когато почнат да ги изучават.
По математика е направил 7 теста (годишен преговор) от едно помагало на "Коала". Госпожата по математика им казала лятото да направят 5 годишни теста от помагалото и да ѝ ги изпратят до м. септември. Успях да се преборя с него да направи 7 теста. Имах планове и преразкази да правим, но май няма да стигнем до тях. Колкото-толкова! И на това съм доволна Smile

Общи условия

Активация на акаунт